Results 1 to 9 of 9

Thread: Ремонт на мотор 1.8 8клапана

  1. #1
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default Ремонт на мотор 1.8 8клапана

    Колеги , искам да попитам тези от вас които са отваряли такъв мотор . Та налага се да сваля главата и искам да попитам : след като се свали главата , трябва ли да се подменят уплътнителните пръстени под цилиндровите втулки . Питам защото след демонтаж на главата , втулките ще отпуснат , да не би след това да почне да смесва антифриз и масло . Предварително мерси на отзовалите се .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Колеги , искам да попитам тези от вас които са отваряли такъв мотор . Та налага се да сваля главата и искам да попитам : след като се свали главата , трябва ли да се подменят уплътнителните пръстени под цилиндровите втулки . Питам защото след демонтаж на главата , втулките ще отпуснат , да не би след това да почне да смесва антифриз и масло . Предварително мерси на отзовалите се .
    По принцип казват че е препоръчително да се сменят.
    Скоро сменях гарнитура на глава и имах и аз това питане.
    Практиката показва че няма проблем и да не се сменят, само трябва преди демонтажа на главата да оставите първи цилиндър на ГМТ, за правилно зацепване после при сглобяване. ВАЖНОТО е във времето по което главата е извън мотора, коляновият вал ДА НЕ СЕ ВЪРТИ. Опит за въртене би разместил ризите в блока и товага би се наложила смяната на улпътнителите. След като се свали глава може добре да се огледа дали няма "потънала" в блока риза на някой цилиндър, с цел да се елиминира възможността да се смесят охладителната и смазващата течности. При мен гарнитурата на главата беше започнала да се скапва и ми вкарваше масло в антифриза. Първоначално беше толкова малко че имаше само бели налепи по капачката на антифриза... после вече стана и кафява повърхността на антифриза и маслозагубата не беше малка...
    Та така - успех с ремонта и дано нямаш потънала риза.

    Вече имам над 2000км след ремонта и да чукна на дърво няма проблеми!

    п.п. На свалена глава може да огледате и буталата как "хлопат" в ризите и самите ризи дали нямат нещо ненормално в повърхността!
    Last edited by Furious 155; 19-02-2009 at 22:12.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    По принцип казват че е препоръчително да се сменят.
    Скоро сменях гарнитура на глава и имах и аз това питане.
    Практиката показва че няма проблем и да не се сменят, само трябва преди демонтажа на главата да оставите първи цилиндър на ГМТ, за правилно зацепване после при сглобяване. ВАЖНОТО е във времето по което главата е извън мотора, коляновият вал ДА НЕ СЕ ВЪРТИ. Опит за въртене би разместил ризите в блока и товага би се наложила смяната на улпътнителите. След като се свали глава може добре да се огледа дали няма "потънала" в блока риза на някой цилиндър, с цел да се елиминира възможността да се смесят охладителната и смазващата течности. При мен гарнитурата на главата беше започнала да се скапва и ми вкарваше масло в антифриза. Първоначално беше толкова малко че имаше само бели налепи по капачката на антифриза... после вече стана и кафява повърхността на антифриза и маслозагубата не беше малка...
    Та така - успех с ремонта и дано нямаш потънала риза.

    Вече имам над 2000км след ремонта и да чукна на дърво няма проблеми!

    п.п. На свалена глава може да огледате и буталата как "хлопат" в ризите и самите ризи дали нямат нещо ненормално в повърхността!
    Ванка много изчерпателен отговор.Кефи ме тоз мотор с тези ризи. Аз лично не съм сменял въпросните глупости под ризата, но нямам проблем с колата /от подписа/

    Може да се счита за спам
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Два пъти ми я отваряха...пурвия път калпави майстори, втория читави но до тия уплатнения не съм стигал....и аз!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    като свалиш главата не трябва да движиш буталата инъче може да се повдигне ризата и тогава трябва да смениш о-пръстените а те са гумени,БЪДИ ВНИМАТЕЛЕН!!!!!


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  6. #6
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Поразрових по - сериозно манюалите до коитосе докопах в нета и там не пише трябва или не трябва да се сменят , а може и да съм пропуснал да прочета . Обаче преди да я тръшна на земята , ще си направя приспособлението /на картинка го видях/ което държи ризите към блока , че като знам какъв съм кърък .Благодаря на колегите които са писали .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by 1239 View Post
    като свалиш главата не трябва да движиш буталата инъче може да се повдигне ризата и тогава трябва да смениш о-пръстените а те са гумени,БЪДИ ВНИМАТЕЛЕН!!!!!
    Това вярно ли е? Все си мислех, че са медни или нещо производно. Гумата ми изглежда супер ненадаждно решение.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Това вярно ли е? Все си мислех, че са медни или нещо производно. Гумата ми изглежда супер ненадаждно решение.
    знам че имат медна и гумена част всъщност тези пръстени!
    Та като нагласите коляновият вал на гмт на първи цилиндър, после не го местете!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    В E-PER a , е показн само един пръстен на цилиндър . Мисля да се разходя по магазините да видя каква "ширпотреба" предлагат
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •