Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: сипаха ми нафта вместо бензин

  1. #16
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by Crusader
    по-добре е да се смени щото не знам как се отразява на ламбдата
    Мииии.... тоооо.... вече няма какво да се сменя Аз основната част от сместта я изгорих по магистралата (нямаше как да извадя само нафтата след доливането на Супер за 55 лв., а ми беше жал за бензина, пък и бързах). Мисля да послушам Вальо за добавка в ударна доза и ще направя една профилактична диагностика.
    btw, когато лампата на инжекциона не свети, колата върви като разпрана (без да я натискам, шот' мъй истраф) И разходът е някъде към 8/100... (ух, дано да се размине само с пушилката)
    btw2 на бензиностанцията дали могат да изпомпат останалото в резервоара гориво преди да заредя, че аз нямам ни маркуч, ни ноу-хау?
    Между другото това с ударната доза добавка не е много добър варянт тъй като маркучите ти предполагам не са в цветущо състояние и ако прекалиш с добавката да не стане някой фал. А се си мисля че нафтата си се чисти с бензина и ако си понапълниш пак резервоара ще си ок.

  2. #17
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    та даже е полезно бе - нафтовия пушек е такъв блажен и предпазва изпускателната система от корозия :P
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #18
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Днес замалко да съм пешеходец
    Отивам на паркинга с цел да взема колата и да ида на бензиностанцията да сменя бозата. Паля безпроблемно, колата работи около минута на празен ход и тъкмо да тръгвам - хлъц! Угасна, след което 10 минути няма палене - върти и тва е. Реших че днес ще съм без нея и звъннах на един колега да ме вземе към офиса. Чаках около 10 мин. и точно преди да дойде рекох да пробвам още веднъж - запали!
    На бензиностанцията момчетата ми съдействаха, източихме около 4-5 литра гориво. Налях Супер за 25 лв. и го подправих с един Redex (за жалост, преди да видя забележката на gigi за маркучите - айде още един повод за спек...).
    Сега сме ОК, инжекционът не свети, работим гладко и мазно - дано да е наред всичко

    btw тазсутрешните ми гевезелъци (а и от предните няколко дни) ми напомниха на тези http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4338

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #19
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Днес замалко да съм пешеходец
    Отивам на паркинга с цел да взема колата и да ида на бензиностанцията да сменя бозата. Паля безпроблемно, колата работи около минута на празен ход и тъкмо да тръгвам - хлъц! Угасна, след което 10 минути няма палене - върти и тва е. Реших че днес ще съм без нея и звъннах на един колега да ме вземе към офиса. Чаках около 10 мин. и точно преди да дойде рекох да пробвам още веднъж - запали!
    На бензиностанцията момчетата ми съдействаха, източихме около 4-5 литра гориво. Налях Супер за 25 лв. и го подправих с един Redex (за жалост, преди да видя забележката на gigi за маркучите - айде още един повод за спек...).
    Сега сме ОК, инжекционът не свети, работим гладко и мазно - дано да е наред всичко

    btw тазсутрешните ми гевезелъци (а и от предните няколко дни) ми напомниха на тези http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4338
    споко бе това може да стане ако налееш редекс:бензин 1:1 ...
    споко ))

    а тия гевезелъци няма ти разправям тая сутрин като угасна на Бистршко шосе нагоре, насред улицата и КРАЙ
    не и не
    10 минути седя насред улицата, после един ми помогна да я избутаме от пътя
    пих едно кафе докато колата изстине малко
    и запали и лека полека до Ванто ... и там вече след като я угасих - няма палене
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •