Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: 156 докато е студена няма ряз,

  1. #1
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default 156 докато е студена няма ряз,

    Здравейте, от 5 дена притежавам Алфа Ромео 156 2.0 16V TS 114kW, радвам се да стана член на форума че го чета от много време, и сега нон-стоп се проверява кое как е по колата. Забелязах, че докато е студена колата, не набира така, няма ряз-дори на първа се усеща едва доловимо потръпване, което няма как да е нормално. След като сипах подобрител и 100 октанов да прокара, пак ги има тия симптоми. Иначе след като загрее - няма стигане, голяма хала е машинката А нищо по таблото не свети за евентуален проблем.
    Като я гледах на канал, забелязах че горивния ми филтър е изолиран с някакви сини тръбички, а горивната ми помпа е инсталирана някъде вътре в колата. Тия двете неща ще ги проверя да ги изолирам като възможности за проблема, а утре сутринта ще я качвам за компютър. Аз предполагам че може причината за липса на мощност при студен двигател е в ламбда сондата.Ама не съм сигурен.
    Ще се радвам ако някой може да ми даде предположение къде да търся проблема.
    П.С. Като съм на скорост и спирам, се чува едно леко почукване отдясно, волана не трепери - дали е лагерче?
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #2

    Default

    Значи доколкото знам няма как да забележиш това по горивния филтър, така че явно гледаш друго, на студен двг ламбдата не пее, вероятно е да ти е заминал дебитомера, но това е само вероятност, смени го с някой друг на студен двг, и пробвай същото.....може да е и друг проблема, аз се гъзих около, под и над колата 2 месеца докато това изчезне, но това не значи че го имаш същото.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Здравей, колега! Аз карам 155-ца, но имах подобен проблем. При мен се оказа изгорял комутатор на едната бобина. но каквото и да е, при всички случаи е нещо по ел системата - нещо, което не прави добър контакт.Така че ти препоръчвам пълна профилактика на ел системата.
    П.С. Май сме колеги и по професия.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    И аз го имам същия проблем и така и не разбрах от какво е появява се само от време на време Доста рядко но го има а всичко ми е редовно дебитомери сонди ел... на диагностики ходих и не се разбра от какво е
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами колега първо ДОБРЕ ДОШЪЛ и да си я караш СЪС ЗДРАВЕ, та на въпроса - при мен се оказа ламбда сонда.Но това не значи че и при теб ще е така,тези симптоми са често срещани и ... може от доста неща да е така : ламбда сонда, температурен датчик,дебитомер,слаби връзки из ел.системата, абе имаше доста писано по въпроса(пробвай с търсачката) Един съвет от мен-отиваш на някой кадърен майстор да види най-напред.Ако имаш нужда от майстори питай тука из форума,предполагам колегите ще те насочат.

  6. #6
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Забравих и аз да поздравя колегата а до сондата аз я смених и проблема си остана и всичко друго уж редовно ама ... това е един от странните и необясними проблеми на Алфа с който е по добре да свикнеш отколкото да се опитваш да ги оправиш те сами изчезват А колкото до майсторите вече трудно се намират кадърни предпочитам аз да ръчкам отколкото някой некадърник
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    това е един от странните и необясними проблеми на Алфа
    Този проблем не е само при Алфа,виждал съм голф гтаика и опел вектра 2.0 със същия симптом.
    Аз също го имах на 156 1.8 но като сложих ГИ и проблема изчезна,какво ли не гледахме и не разбрахме как се оправи. Преди това бях чистил дюзи,ламбдата беше нова,дебитомера хубав,температурни датчици нови+термостат,свещи нови, бобини проверени.
    На диагностика никакви грешки. Още не мога да си обясня какво общо има ГИ за решаването на проблема.
    При други хора след инсталиране на ГИ въпросния проблем пък се появява.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Този проблем не е само при Алфа,виждал съм голф гтаика и опел вектра 2.0 със същия симптом.
    Аз също го имах на 156 1.8 но като сложих ГИ и проблема изчезна.....Още не мога да си обясня какво общо има ГИ за решаването на проблема.
    При други хора след инсталиране на ГИ въпросния проблем пък се появява.
    Мда, при мене проблема изчезна когато смених гарнитурата на капака над валовете - пак не е логично, но това беше нещото което смених преди да се оправи веднъж завинаги.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Здравейте!

    Защо не ги четете тези форуми не знам....има хора които са писали и писали по въпроса.
    ......
    това нещо е програмирано в компютъра на колата фабрично. Когато е студена, колата е спъната умишлено. Може да си препрограмиш (ремапнеш) компютъра ако искаш, но това не е проблем на колата

    One other thing is low performance the first 2-3 minutes after starting
    a cold engine. It feels like you have 30bhp, but apart from that the engine
    feels normal. After 1-2 minutes there is a little "click" and then the engine
    is normal agein. I think this is explained why in this link (ECU). ECU limits
    the power when the engine is cold. Chiptuning the car can get rid of this.

    отиди на www.alfa156.net за повече информация
    ...

    освен това 156-цата 1.6TS, 1.8TS и 2.0TS нямат горивен филтър
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Само да добавя към писаното от Kirilsol- при запалване на студен двг е добре да изчакате 1-2 минути преди да потеглите, да се завърти маслото, ръчкането с пълна газ е след като стрелката на температурата започне да мърда т.е при вече топъл двг, но е препоръчително след отваряне на термостата.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Здравейте!

    Защо не ги четете тези форуми не знам....има хора които са писали и писали по въпроса.
    ......
    това нещо е програмирано в компютъра на колата фабрично. Когато е студена, колата е спъната умишлено. Може да си препрограмиш (ремапнеш) компютъра ако искаш, но това не е проблем на колата

    One other thing is low performance the first 2-3 minutes after starting
    a cold engine. It feels like you have 30bhp, but apart from that the engine
    feels normal. After 1-2 minutes there is a little "click" and then the engine
    is normal agein. I think this is explained why in this link (ECU). ECU limits
    the power when the engine is cold. Chiptuning the car can get rid of this.

    отиди на www.alfa156.net за повече информация
    ...

    освен това 156-цата 1.6TS, 1.8TS и 2.0TS нямат горивен филтър
    Това е вярно. След чипа сутрин на студен двигател се изтрелва по-добре от колкото на топъл. А преди ускоряваше пак, но едва едва. Все едно не и подавах газ.

    Другия проблем с глъхненето сутрин обаче не се дължи на софтуера. И след чипа ми е глъхнала. И проблема ту се оправя, ту се влошава. За това аз винаги преди да тръгна я оставям да работи 1, 2 минутки и тогава потеглям.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Съгласен съм с това че е програмирано фабрично а това че студена кола не трябва да се "настъпва" няма нужда въобще да го коментираме А тогава въпроса е защо това няма да го наричам проблем се появява много рядко каква е причината? Сега да не се започне имаш проблем в Еку-то ...
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  13. #13
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by EH4464 View Post
    Съгласен съм с това че е програмирано фабрично а това че студена кола не трябва да се "настъпва" няма нужда въобще да го коментираме А тогава въпроса е защо това няма да го наричам проблем се появява много рядко каква е причината? Сега да не се започне имаш проблем в Еку-то ...

    смени си софтуера и ще разбереш ...
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Здравейте!

    Защо не ги четете тези форуми не знам....има хора които са писали и писали по въпроса.
    ......
    това нещо е програмирано в компютъра на колата фабрично. Когато е студена, колата е спъната умишлено. Може да си препрограмиш (ремапнеш) компютъра ако искаш, но това не е проблем на колата

    One other thing is low performance the first 2-3 minutes after starting
    a cold engine. It feels like you have 30bhp, but apart from that the engine
    feels normal. After 1-2 minutes there is a little "click" and then the engine
    is normal agein. I think this is explained why in this link (ECU). ECU limits
    the power when the engine is cold. Chiptuning the car can get rid of this.

    отиди на www.alfa156.net за повече информация
    ...

    освен това 156-цата 1.6TS, 1.8TS и 2.0TS нямат горивен филтър
    Истината е в тъпия инжекцион Бошмойта с всичко сменено пак го прави от време на време
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за проблема,

    Колеги, благодаря за отговорите и за помощта, явно форума си е здрав и сплотен, в интерес на истината съм склонен да се съглася че след палене двигателя може би работи в нисък режим който не позволява да се дърпа рязко в продължение на 1-2 мин. Аз също ще слагам чип за което вече правя постъпки. Обаче проблема става по-голям - освен бавното набиране в застой на ниски обороти постоянно ги мени - ту 1100, ту под 900 (без да тресе нещо), а като карам на висока скорост и реча да превключва, колата т гасне-като я запаля веднага ми свети за няколко секунди тая лампичка дето е във формата на свещ, която чета по книжката че може да означава проблем в инжекцията или проблем в кода на запалването. Имам ланча ипсилон 1.4i 12V и там тая лампичка също така ми свети.
    Чакам резултата от стенда на компютър и ще пиша за резултатите.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •