Page 634 of 880 FirstFirst ... 134534584624632633634635636644684734 ... LastLast
Results 9,496 to 9,510 of 13190

Thread: 155 ОБЩИ ПРИКАЗКИ - "ДЪРА БЪРА"

  1. #9496
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    http://www.scuderia-hscorse.nl/index...van-woudenberg Тия 203 к.с. 211нм в информацията, дали е възможно да бъдат постигнати, само с настройка, на стоковите валове и КМС електроника ?

  2. #9497
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги някакви идеи каква е причината да спре да ми работи уреда за градус на водата.? Само и единствено той не работи.

    Датчика го тествах не е от него, когато го извадя колата влиза в някакъв решим и подава газ. Пробвах да дам накъсо ,но стрелката не помръдва.

    Бихте ли ми помогнали къде да търся или е работа за майстор..?

    п.с. Предполагам може би да има някой бушон? или от таблото някакъв проблем, но другите уреди работят без проблем ( освет този за баровете на маслото)
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #9498
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    http://www.scuderia-hscorse.nl/index...van-woudenberg Тия 203 к.с. 211нм в информацията, дали е възможно да бъдат постигнати, само с настройка, на стоковите валове и КМС електроника ?
    Според мен категорично НЕ!

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Колеги някакви идеи каква е причината да спре да ми работи уреда за градус на водата.? Само и единствено той не работи.

    Датчика го тествах не е от него, когато го извадя колата влиза в някакъв решим и подава газ. Пробвах да дам накъсо ,но стрелката не помръдва.

    Бихте ли ми помогнали къде да търся или е работа за майстор..?

    п.с. Предполагам може би да има някой бушон? или от таблото някакъв проблем, но другите уреди работят без проблем ( освет този за баровете на маслото)
    Несъм сигурен дали нямаше два датчика... Единия за стрелката а другия за "компютъра"!!! (този на термостата е за електрониката и е нормално да си мени обороти и тн ако го изключиш)
    От страната на термостата на главата от към купето имаше разни датчици...
    Last edited by mimouzunov; 23-08-2013 at 15:01.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #9499
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    http://www.scuderia-hscorse.nl/index...van-woudenberg Тия 203 к.с. 211нм в информацията, дали е възможно да бъдат постигнати, само с настройка, на стоковите валове и КМС електроника ?
    Е ти как мислиш-не,това дори не е с обикновен бензин 95!
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #9500
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    И аз така предполагах, ама де да знам, не съм си играл с този мотор.

  6. #9501
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Отзад на главата има три датчика.Големия е за налягането на маслото.Двата,малките са за температурата на антифриза .Единия е за стрелката,а другия е за аварийната лампа

  7. #9502
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    Колеги някакви идеи каква е причината да спре да ми работи уреда за градус на водата.? Само и единствено той не работи.

    Датчика го тествах не е от него, когато го извадя колата влиза в някакъв решим и подава газ. Пробвах да дам накъсо ,но стрелката не помръдва.

    Бихте ли ми помогнали къде да търся или е работа за майстор..?

    п.с. Предполагам може би да има някой бушон? или от таблото някакъв проблем, но другите уреди работят без проблем ( освет този за баровете на маслото)
    Да не си откаал топлиният датчик който стой на термостата....?.....той няма нищо общо с тия уреди...Кендо ти подсказа къде да гледаш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #9503
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Колеги , споделете към коя каско агенция да се насоча. След снощи твърдо съм решен да си правя каско. Получих удар в задния калник....
    155 1.8 8v SUPER MY95

  9. #9504
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    И аз да се отчета днес - от доста време колата на спиране свири като влак отпред и от двете колела... за малко да набедя така добрите накладки на EBC.
    Днес свалих двете предни колела и установих че и на двата предни апарата са блокирали долните водачи! Явно това че, те директно посрещат водата, праха и калта по време на движение, създава проблема, за разлика от горните водачи. Интересно че нямаше скъсани прахозащитни маншони, но явно постепенно влиза влага и водача изсъхва.
    Последва, демонтаж, почистване с обезмасляващ спрей, смвазване добре с нова спирачна грес и сглобяване. Нещата се промениха към тишина, при спиране, но гадното е че преди около година пак правих тази процедура...
    Явно годинките си казват думата, но пък имам скътани два броя 4 бутални апарата, който са предвидени за отпред. Надявам се скоро да имам възможност да ги монирам и да разкарам тия овехтели бендикс фабрични спирачки.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #9505
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    И аз да се отчета днес - от доста време колата на спиране свири като влак отпред и от двете колела... за малко да набедя така добрите накладки на EBC.
    Днес свалих двете предни колела и установих че и на двата предни апарата са блокирали долните водачи! Явно това че, те директно посрещат водата, праха и калта по време на движение, създава проблема, за разлика от горните водачи. Интересно че нямаше скъсани прахозащитни маншони, но явно постепенно влиза влага и водача изсъхва.
    Последва, демонтаж, почистване с обезмасляващ спрей, смвазване добре с нова спирачна грес и сглобяване. Нещата се промениха към тишина, при спиране, но гадното е че преди около година пак правих тази
    процедура...
    Явно годинките си казват думата, но пък имам скътани два броя 4 бутални апарата, който са предвидени за отпред. Надявам се скоро да имам възможност да ги монирам и да разкарам тия овехтели бендикс фабрични спирачки.
    М...да...време да го направиш....при 155....само първите 10 години спирачките спират горе долу като хората....след това проблеми.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #9506
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    И аз да се отчета днес - от доста време колата на спиране свири като влак отпред и от двете колела... за малко да набедя така добрите накладки на EBC.
    Днес свалих двете предни колела и установих че и на двата предни апарата са блокирали долните водачи! Явно това че, те директно посрещат водата, праха и калта по време на движение, създава проблема, за разлика от горните водачи. Интересно че нямаше скъсани прахозащитни маншони, но явно постепенно влиза влага и водача изсъхва.
    Последва, демонтаж, почистване с обезмасляващ спрей, смвазване добре с нова спирачна грес и сглобяване. Нещата се промениха към тишина, при спиране, но гадното е че преди около година пак правих тази процедура...
    Явно годинките си казват думата, но пък имам скътани два броя 4 бутални апарата, който са предвидени за отпред. Надявам се скоро да имам възможност да ги монирам и да разкарам тия овехтели бендикс фабрични спирачки.

    Сетила се мара да се побара
    Тия "раздвижвания" се правят всеки сезон и нямаш проблеми.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  12. #9507
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Днес и ние с Trendi се позанимавахме с Алф...
    Сега е момента да спомена ,че тоя човек е уникално отзивчив и помага по всякакъв начин!!!
    Благодарение на него (но и на мен самия), реално за два дена се монтира духалката...
    Ще има и снимки на това което измаисторихме днес
    Премахна се 4-2-1 заводското чудо... И така... Вижда се от снимките какво сме правили
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 250820131261.jpg   250820131262.jpg   250820131263.jpg   250820131264.jpg   250820131268.jpg  

    250820131269.jpg   250820131270.jpg   250820131271.jpg   250820131272.jpg   250820131274.jpg  

    250820131275.jpg   250820131279.jpg   250820131280.jpg   250820131281.jpg   250820131284.jpg  

    Last edited by mimouzunov; 25-08-2013 at 21:55.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #9508

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Днес и ние с Trendi се позанимавахме с Алф...
    Сега е момента да спомена ,че тоя човек е уникално отзивчив и помага по всякакъв начин!!!
    Благодарение на него (но и на мен самия), реално за два дена се монтира духалката...
    Ще има и снимки на това което измаисторихме днес
    Премахна се 4-2-1 заводското чудо... И така... Вижда се от снимките какво сме правили
    Красота няма да ви търсиме няма я , крайния резултат е важен и здравината.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #9509
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Красота няма да ви търсиме няма я , крайния резултат е важен и здравината.
    Красота си има и то в изобилие... Ако визираш заварките по колектора примерно, можеше и да ги поизпиля и наглася, можеше и да омотая всичко с термолента...
    А... И я покажи нещо направено от теб лично или да не питам... няма
    Last edited by mimouzunov; 25-08-2013 at 22:35.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #9510

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Красота си има и то в изобилие... Ако визираш заварките по колектора примерно, можеше и да ги поизпиля и наглася, можеше и да омотая всичко с термолента...
    А... И я покажи нещо направено от теб лично или да не питам... няма
    Милия, ако ти покажа моя колектор, ще получиш комплекс за малоценност. Продължавайте да спортувате, пък после на чертата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 634 of 880 FirstFirst ... 134534584624632633634635636644684734 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •