Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: РаЗСпънка

  1. #31
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Тая въпросната щанга не се ли слага на автомобили със спортно окачване , понеже при тях удъра в "бомбетата" е доста по сериозен заради твърдите амортисьори и пружини? А не както някой колега беше писал понеже много я насъпвал се отворила предницата.Е как ше се отвори,идея си нямам,след като само по себе си всяко колело се държи от носача който пък се държи от гредата и т.н.Нещо не мога да си го представя това разчекване от много даване на газ.Поправете ме ако греша,без да ме хокате де,просто си разъждавам с клавиатурата без цел да обидя някой.
    И аз първоначално така си мислех и затова си карах така колега, ама в един хубав момент почна да ми яде гумите отвътре. На реглажа ми се обясни, че регулиране навътре и навън няма как да се направи, в последствие поразпитах как е направен коша и установих, че долу както каза всичко си е хванато, обаче горе макферсона може да поддаде, защото не е толкова стабилно, та сега още утре по размерите ще се опитам да хвана дали наистина е събрала горе и ако е жална ми майка как ще я изпъвам за да сложа тая разпънка После ще пиша резултата какъв е!!!

  2. #32
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    абе дано да не си прав,че си е..ло майката
    ма на тия коли с по 500 коньове не съм виждал такиви работи
    иначе в кръга на майтапа : аз на мойта от ръчкане не мога да и затворя капака вече
    Last edited by mirchozo; 18-02-2009 at 00:39.

  3. #33
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    И аз първоначално така си мислех и затова си карах така колега, ама в един хубав момент почна да ми яде гумите отвътре. На реглажа ми се обясни, че регулиране навътре и навън няма как да се направи, в последствие поразпитах как е направен коша и установих, че долу както каза всичко си е хванато, обаче горе макферсона може да поддаде, защото не е толкова стабилно, та сега още утре по размерите ще се опитам да хвана дали наистина е събрала горе и ако е жална ми майка как ще я изпъвам за да сложа тая разпънка После ще пиша резултата какъв е!!!
    Колега, най добре е да е регулируема - по този начин можеш да си коригираш и напречния наклон на колелата на стенда ако имаш проблем с него

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #34
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мойта я сложиха като вдигнаха колата с подемника преди това, да няма напрежение.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #35
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Мойта я сложиха като вдигнаха колата с подемника преди това, да няма напрежение.
    е то така ще стане и при мен, а иначе mirchozo това за проблема със затварянето на капака, и аз го чакам всеки момент, ама да чукна на дърво засега се държи много прилично

  6. #36
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Колега, най добре е да е регулируема - по този начин можеш да си коригираш и напречния наклон на колелата на стенда ако имаш проблем с него
    Ще видя Мариан дали може такава да ми намери, наистина ще е по добре май!!!

  7. #37
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    При мен лявото колело си е в нормата но дясното е леко отворило. Засега не съм забелязал да ми яде гумите, но това показа стенда. В най-скоро време ще сложа въпросната щанга и ще видим дали ще се промени нещо
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #38
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Ще видя Мариан дали може такава да ми намери, наистина ще е по добре май!!!
    Ще ти намери разбира се
    0888515205

  9. #39

    Default

    Добре де, не е ли по добре тая разп да се държи на 3 болта, а не на два.....
    Ся гледам че и по ибея са с по 2...http://cgi.ebay.co.uk/OMP-Front-Uppe...1%7C240%3A1318
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 18-02-2009 at 22:01.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Да питам и аз докато сме още в темата а разпънка за отпред отдолу на носачите ...
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  11. #41

    Default

    Не знаех че и за носачите има, но пък видях че и за задния мост имало - http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ear::1420.html
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by EH4464 View Post
    Да питам и аз докато сме още в темата а разпънка за отпред отдолу на носачите ...
    Защо ти е долните носачи са хванати за "магарето" което е доста здраво и дебело в сравнение "ботуша" на макферсоните и не може да се усуква като тях.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #43
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Аз питах просто информативно тя е един вид затваряне на предницата ... А за отзад има пак две спънки горна и долна (незнам дали се изказах правилно)
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  14. #44

    Default

    Току що си платих като поп това за отпред
    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...Bar::2879.html
    А на дупенцето и ще стои това -
    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ear::1420.html
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Току що си платих като поп това за отпред
    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...Bar::2879.html
    А на дупенцето и ще стои това -
    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ear::1420.html
    Като ги сложиш пусни снимки да видим. И аз мислех да ги поръчвам тези.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •