Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Идея за изпускателни колектори...

  1. #1

    Default Идея за изпускателни колектори...

    .....значи не съм много вещ с ауспусите и решенията за тях, и затва да питам.....когато ида при някой аспухджия трябва да знам какво искам, а не да приемам това което той ми предложи за най - малко труд и повече пари....
    Това е снимка на висока рез, по надолу е малка
    http://store2.data.bg/ferrarist/IMG_2728.jpg
    Има прегънат участък който искам да изправя - проблема е че доколкото виждам тоя участък е строго фиксиран и ако се изреже да се замени може да не се получи пасване после с двете дупки който излизат от изпускателните от двигателя.....
    Възможно ли е да се изправи като само се извади от сгловката и с нагрябане или нещо от сорта, или може да се изреже и после с тия меки връзки или както и да се наричат там....
    Дайте идеи.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Copy of IMG_2728.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    това не е ли чугун парчето?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    .....значи не съм много вещ с ауспусите и решенията за тях, и затва да питам.....когато ида при някой аспухджия трябва да знам какво искам, а не да приемам това което той ми предложи за най - малко труд и повече пари....
    Това е снимка на висока рез, по надолу е малка
    http://store2.data.bg/ferrarist/IMG_2728.jpg
    Има прегънат участък който искам да изправя - проблема е че доколкото виждам тоя участък е строго фиксиран и ако се изреже да се замени може да не се получи пасване после с двете дупки който излизат от изпускателните от двигателя.....
    Възможно ли е да се изправи като само се извади от сгловката и с нагрябане или нещо от сорта, или може да се изреже и после с тия меки връзки или както и да се наричат там....
    Дайте идеи.....
    Може да се изреже и да се замени с друго парче със същата дължина(да се завари или запои), а като гледам дължината и ъгъла мисля, че с мека връзка няма как да стане, а с нагряване и изправяне по добре не го опитвай(поне според мен де), защото ще стане прекалено крехко и мисля, че много бързо ще прогори, трябва ти просто да се измери ъгъла под който е насочено в момента, като се отреже да се сложи парче със същата дължина и да се завари и си готов, мисля даже че интервенцията до заваряването можеш и сам да я направиш и ще ти излезе около 5-10лв. самото заваряване

  4. #4
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    това не е ли чугун парчето?
    Абе нали всичко знаеш, как чугун ще се огъне бе, чугунът е изключително твърд и много крехък, той се чупи и няма вариант да се огъне така!!!

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    това не е ли чугун парчето?
    Ако е чугун май ще се счупи а няма да се огъне?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    тва сие железо и се заварява,може да се изреже и дасе направи такова парче и дасе замени.може и само огънатото дасе изреже т.е. само горната част на тръбата и от друга тръба дассе сложи парче което също е вариант
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #7

    Default

    Дали няма да е най - добре за да не се разваля фиксацията да го хвана с нови шпилки на сглобката както ще си е, да го фиксирам яко и неподвижно и там където е отвора, и тогава да го нося на някой хайванин да изрязва и дозаварява парченцето - щото чесно казано не ща да го нося и да ми го прявят на око, и като се земе да се слага двигателя и да се озъбя тогава заради това......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Дали няма да е най - добре за да не се разваля фиксацията да го хвана с нови шпилки на сглобката както ще си е, да го фиксирам яко и неподвижно и там където е отвора, и тогава да го нося на някой хайванин да изрязва и дозаварява парченцето - щото чесно казано не ща да го нося и да ми го прявят на око, и като се земе да се слага двигателя и да се озъбя тогава заради това......
    Е то така ще е най-добре, ама как ще го хванеш абсолютно неподвижно, другия вариант е направо да се монтира на колата както ще седи и на място да се направи, ама пък тогава не се знае дали ще е удобно за работа, това което каза Иво(ludkanar) е добра идея само сгънатото да се изреже и подмени, обаче пък ще стане като кръпка и ще е адски грозно(побългарено), но пък е отдолу и няма да се гледа, абе ако можеш да го фиксираш някак неподвижно двете парчета докато е свалено и да се подмени сгънатото ще е най-хубаво!!!

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    бе айде са грозно кой ше гледа отдоле па и да гледа нали е направено какво от това
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако питаш мен май е удобно да се нагрее и да се изпъне.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  11. #11

    Default

    Че ще е грозно ич не ми дреме, важното е да стане качествено....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Че ще е грозно ич не ми дреме, важното е да стане качествено....
    Ами качеството ти зависи от това майстора колко е майстор, направо прережи само изкривеното(не цялата тръба) и го носи да заварят парче на негово място, ако го направи добре човека, ще държи доста време!!!

  13. #13
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Ами качеството ти зависи от това майстора колко е майстор, направо прережи само изкривеното(не цялата тръба) и го носи да заварят парче на негово място, ако го направи добре човека, ще държи доста време!!!
    точно за това говорех
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #14
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    какво стана оправили я,аз вчера те видях на светофара на Ботев след руски посока центъра.и много ти харесах колата
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    какво стана оправили я,аз вчера те видях на светофара на Ботев след руски посока центъра.и много ти харесах колата
    Не съм, утре ще го карам на уж едни разбирачи тука в СЗ, че да видим какво ще стане....ще го снимам.....
    Вчера имах кошмарно градско из СФ, да речеш че съм отвикнал не съм, но май просто не ми беше ден за каране.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •