Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Смяна на водна помпа на 155 8V T.S.

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    При 155 8 клапана теч на вода или по рядко ромолене от самата помпа ма тя ако ромоли значи вече е протекла
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #17
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Хмм...още повече се озадачих.Помпата не съм я виждал да тече,но имам следния проблем.Като понапъна колата на по-високи обороти и скорост извънградско,после сякаш има един пад на мощността и се променя звукът на двигателя.Променя се и отзивчивостта на газта-сякаш трябва да натискам повече газта,за да набере обороти.А си мисля,че това го прави,щото не се охлажда добре и обвинявам за това помпата.Същевременно обаче температурата не я качва над 90 градуса....Странна работа

  3. #18
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Хмм...още повече се озадачих.Помпата не съм я виждал да тече,но имам следния проблем.Като понапъна колата на по-високи обороти и скорост извънградско,после сякаш има един пад на мощността и се променя звукът на двигателя.Променя се и отзивчивостта на газта-сякаш трябва да натискам повече газта,за да набере обороти.А си мисля,че това го прави,щото не се охлажда добре и обвинявам за това помпата.Същевременно обаче температурата не я качва над 90 градуса....Странна работа
    Колега при това положение се абстрахирай от мисълта за помпата единственото неудобство което може да се очаква от нейна страна е загуба на охладителна течност и съответно повишаване на работната температура. Огледай се за нещо друго.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #19
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами то другите неща,в които се съмнявам са свещите-че не им отговаря топлинното число и масленото охлаждане.Там ако са се запекли нещата-масления термостат-възможно ли е да позагрява повечко?Щото ми погорва и повечко масълце сякаш..Но определено мисля,че не се охлажда добре,въпреки нормалното показание на уреда....

  5. #20
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ами то другите неща,в които се съмнявам са свещите-че не им отговаря топлинното число и масленото охлаждане.Там ако са се запекли нещата-масления термостат-възможно ли е да позагрява повечко?Щото ми погорва и повечко масълце сякаш..Но определено мисля,че не се охлажда добре,въпреки нормалното показание на уреда....
    Незнам колега според колегите тоест мнозинството от колегите мислят че масленото охлаждане на 155 8 клапана 2.0 то само 2.0 имат е голямо предимство а лично според мене е още една беля на главата без никъква полза за една туристическа кола .Другите 155 като нямат та да неса спряли случайно ,та дали работи или не работи е все тая.Виж свещите са важно нещо и не е лошо да започнеш от тях.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #21
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Също така не е лошо да си замериш и компресията на топъл и студен двигател колега
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  7. #22
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А възможно ли е да го прави поради бедна смес това-доколкото знам бедната смес гори на по-висока температура....

  8. #23
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги,имам един въпрос.Днеска след два дни играчка си смених водната помпа.Като смъкнах старата,не личеше да й има нещо-като въртя на ръка перките вътре се въртят и не са превъртат на оста.Само че като сравних старата и новата забелязах нещо много странно-на новата помпа перката има с няколко мм по-широки лопатки.Още един човек я гледа и каза,че определено има разлика.Викам си мама му стара,сигурно новата помпа няма да пасне и ще опрат перките в кожуха.Да,обаче не-влезе като у дома си.Сглобих всичко,работи не опира.Което ме навежда на мисълта,че старата помпа може да не е била каквато трябва.Възможно ли е да е от друга кола?На нея пише 10w 494,на новата 24-494.Новата е Метели,направи ми впечатление,че и новата и старата имат една лепенка "tested" напълно еднаква.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги,имам един въпрос.Днеска след два дни играчка си смених водната помпа.Като смъкнах старата,не личеше да й има нещо-като въртя на ръка перките вътре се въртят и не са превъртат на оста.Само че като сравних старата и новата забелязах нещо много странно-на новата помпа перката има с няколко мм по-широки лопатки.Още един човек я гледа и каза,че определено има разлика.Викам си мама му стара,сигурно новата помпа няма да пасне и ще опрат перките в кожуха.Да,обаче не-влезе като у дома си.Сглобих всичко,работи не опира.Което ме навежда на мисълта,че старата помпа може да не е била каквато трябва.Възможно ли е да е от друга кола?На нея пише 10w 494,на новата 24-494.Новата е Метели,направи ми впечатление,че и новата и старата имат една лепенка "tested" напълно еднаква.
    Да КВП е била не е била Метели старата хахаха.
    Пък аз съм с Граф ма има ли разлика в трите според теб?
    И не е 24-494 а е 24-0494
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  10. #25
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега,благодаря ти за отговора!Разбулва се мистерията.Не знам между трите дали има разлика в начина им на работа,но между старата ми и новата определено имаше разлика в перките.За ефективността-не знам дали си внушавам,но ми се струва,че колата сега достига по-бързо работна температура и по-бързо я сваля същевременно, като стигне 90 градуса.

  11. #26

    Default

    Е има разлика да.На старата лопатите са били изядени от МОТОХ.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  12. #27
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Хахха,какво е МОТОХ?Между другото,сега се разрових из интернет,тези трите,които ми каза-Metelli,KWP,Graf,както и Cifam са част от едно и също дружество.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Хахха,какво е МОТОХ?
    Свръх секретен разтвор на вода,сол...вода,нещо друко,калиев перманганат,вода и вода предлаган за антифриз!!!за лев и трийсе литъра концентрат
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  14. #29
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Хахахах,разби ме.

  15. #30
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Днеска си довърших бакиите с водната помпа,понеже ме нямаше няколко дни.Значи на радиатора наистина има пробка за обезвъздушаване-при мен се намира в горния ляв ъгъл като застана срещу колата.Пробката е гумена и се развива на ръка и да ви кажа,доста въздух си излезе отвътре докато да почне да хвърля антифриз.Развивах я два пъти,после налях разширителния съд съвсем догоре-да прелива.През това време колата работеше на място докато включи перките два пъти,вътре и парното включих да бичи-еми доста въздух излезе.После източих излишната течност от разширителния съд по начина,по който се източва бензин,което ме подсеща да питам-какъв вкус трябва да има антифризът?Докато точих лапнах малко антифриз-сладък беше като захарен сироп...кво е туй нещо не знам

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •