Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55

Thread: Какъв резонатор да взема?

  1. #46
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Мнението е правилно, махането му води до бърза корозия на гърнето, точно заради температурите
    Колегата говореше за окисления а сега висока температура?Гърнетата винаги са ми изгнивали отвън независимо дали са на автомобил без катализатор или с такъв но заместен с нещо си. Искрогасител,огнегасител или който както го знае имат Варбурзите или двутактовите мотори поради принципа им на работа.Понеже разбирам само за обща култура моля обяснете как се получава пламък в изпускателната система на стоков мотор?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #47

    Default

    Колега, предполагам че знаете какво е ръждата? Също предполагам се досещате и какво е влиянието на темперaтурата върху химическите реакции? Още предполагам се досещате и защо миризмата е на сероводород при повреден катализатор, също предполагам, че щом се впускате в дискусия, знаете как работи катализатора и каква е основната му функция! Накрая... това че гърнето ви се е пробило на място в което е имало ръжда отвън... а къде на друго място да се пробие? Окислението вътре в заглушителното гърне просто е равномерно и ако случайно измерите дебелината на ламарината след 10 години дори и да нямате дупки отвън ще видите колко много е изтъняла в сравнение с да кажем не употребявано гърне.
    Не ми се пише повече щото темата се превръща в...
    Лично аз намерих отговор на въпроса си (за съжаление не в нашия форум) и ще проверя катализатора в най-скоро време.
    Успех!
    Last edited by fade; 15-02-2009 at 22:06.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #48
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Лошото на форумите е че нещо май не се доразбираме но както и да е.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #49
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Колегата говореше за окисления а сега висока температура?Гърнетата винаги са ми изгнивали отвън независимо дали са на автомобил без катализатор или с такъв но заместен с нещо си. Искрогасител,огнегасител или който както го знае имат Варбурзите или двутактовите мотори поради принципа им на работа.Понеже разбирам само за обща култура моля обяснете как се получава пламък в изпускателната система на стоков мотор?
    Не е пламък, просто катализатора значително намалява температурата на отработените газове, това е, а не че излиза като по филмите огнен език
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Лошото на форумите е че нещо май не се доразбираме но както и да е.
    Добре де колега, айде да ми обясните защо аз трябва да си изгубя времето да ви обяснявам неща които можете и сам да прочетете
    Там в причини (Causes) погледнете какво пише и нека това да е края на спора.
    Deal?
    Last edited by fade; 15-02-2009 at 21:52.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #51
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Добре де колега, айде да ми обясните защо аз трябва да си изгубя времето да ви обяснявам неща които можете и сам да прочетете
    Там в причини (Causes) погледнете какво пише и нека това да е края на спора.
    Deal?
    Аз говорех за стокови мотори само че не уточних че трябва да са изправни.В препратката става въпрос за драгстери и форсирани мотори.Като цяло идеята на разговора е дали да сменим катализатора с резонатор и кое е по-добре да направим.До колкото знам катализатора се сменя на около 10 години /толкова му е живота/ и при положение че повечето от нас карат толкова дърти автомобили си сваляме катализаторите.Следва простата равносметка, катализатор за 1500лв. или на 5-6 години нови гърнета за 200лв.?Не съм задължил никой да си губи времето в "спор" с мен, това е само по желание.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  7. #52
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    е...х го у катализатора 1500лв няма да дам никога,пък и държавата не и дреме дали съм с катализатор,ако знаете за колите под 100кс има значение и данъка пада наполовина,
    затова аз ще си цапам въздуха на воля докат им дойде акъла на някой там горе

  8. #53
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Това е положението, за да цапаме си плащаме и за да не цапаме пак си плащаме.А насреща нищо.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #54
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Значи наистина има фирмени за 2000 и отгоре, но тези, но тези по 200-300 лева също вършат работа.Ако си продаде човек за 80-100 лева стария, правете сметка.Не знам дали с този от 200 лева колко ще изкарате, но си мисля, че няма да е по малко от гърне.За екологията е +, за джобе е -, а иначе все си плащаме..............
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #55
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    То лошото е, че не е ясно тези универсалните колко читави са като гърнета. То като катализатори е ясно с тази си цена.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •