Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Какъв резонатор да взема?

  1. #31
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Не знам къде виждаш че ти е еднаква дебелината?Преди катализатора тръбата е поне Ф70.Ако катализатора ти е читав не виждам причина да го сменяш.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #32

    Default

    Искам да използвам темата и да споделя един въпрос който ми се върти в главата напоследък и не мога да го измисля, също така и да питам може пък някой да го е измислил вече.
    ТА:
    Как да разбера дали катализатора е запушен без да го свалям?
    Единият начин е на газов анализатор и да следя к-вото въглероден окис... обаче мисля си... ако е заминал платиновият слой то може да си има въглероден окис и кислород, и въпреки всичко да не е запушен катализатора и да не създава съпротивление по-голямо от нормалното.
    Вторият начин е измерване на налягането в ауспуха, но незнам какви стойности трябва да има и при какви обороти...
    Трето - миризмата за мен не е критерий, че катализатора е намалил пропускателната си способност. Може да е индикатор, но за мен лично не е категоричен показател, тъй като омирисители и доабвки в съвременните бензини колкото искаши може да се подведеш.
    За тези които искат да махат катализатора... искам само да спомена, че катализатора играе роля на огнегасител. Може да съкратите живота на задното гърне с премахването му тъй като ще се образуват някой кисели съединения които ще корозират много по-бързо изпускателната система. Само лично мнение разбира се.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #33
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Искам да използвам темата и да споделя един въпрос който ми се върти в главата напоследък и не мога да го измисля, също така и да питам може пък някой да го е измислил вече.
    ТА:
    Как да разбера дали катализатора е запушен без да го свалям?
    Единият начин е на газов анализатор и да следя к-вото въглероден окис... обаче мисля си... ако е заминал платиновият слой то може да си има въглероден окис и кислород, и въпреки всичко да не е запушен катализатора и да не създава съпротивление по-голямо от нормалното.
    Вторият начин е измерване на налягането в ауспуха, но незнам какви стойности трябва да има и при какви обороти...
    Трето - миризмата за мен не е критерий, че катализатора е намалил пропускателната си способност. Може да е индикатор, но за мен лично не е категоричен показател, тъй като омирисители и доабвки в съвременните бензини колкото искаши може да се подведеш.
    За тези които искат да махат катализатора... искам само да спомена, че катализатора играе роля на огнегасител. Може да съкратите живота на задното гърне с премахването му тъй като ще се образуват някой кисели съединения които ще корозират много по-бързо изпускателната система. Само лично мнение разбира се.
    Виж на диагностика, какви трябва да са показанията на ламбдата и ако не са в нормите, значи сигурно е запушен, а иначе си много прав за крайното гърне, че мусе скъсява живота, ама поне мойто и без това е за мяна, така че няма да го мисля много!!!

  4. #34
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    е как ще го хване на диагностика, тя ламбдата е преди катализатора,би трябвало да се мерят газовете които излизат от ауспуха с газанализатор
    и моя го няма,преди мен са го махнали,иначе верно мойто задно гърне е изгнило отдолу(вероятно е оригиналното), ама преди като нямаше катализатори колите пак си бяха с гърнета нали
    Last edited by mirchozo; 14-02-2009 at 18:02.

  5. #35
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Аз мисля че искрогасители имат сами двутактовите мотори, може и да греша.И защо да се скъсява живота на задното гърне?Колко е живота на задното гърне?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    като гледам моето,явно е около 10години

  7. #37
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Като гледам и моето тази година става на толкова.И не виждам причина да го сменям преди да се пробие и да се разпърди.Катализатора ми беше като нов отвътре но него го свалих защото беше спазарен.
    Last edited by Kuker; 14-02-2009 at 18:15.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #38
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    е как ще го хване на диагностика, тя ламбдата е преди катализатора,би трябвало да се мерят газовете които излизат от ауспуха с газанализатор
    и моя го няма,преди мен са го махнали,иначе верно мойто задно гърне е изгнило отдолу(вероятно е оригиналното), ама преди като нямаше катализатори колите пак си бяха с гърнета нали
    Да, преди него е и отчита преминаващите газове, които продължават към катализатора, ако той обаче е запушен => че и газовете ще се затормозяват при преминаването си покрай ламбдата, защото се получава запушване на цялата система от изходящия колектор, та чак до катализатора!!! Мисля, че разсъждението ми си е правилно, но все пак поправете ме ако греша!!!

  9. #39
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    търтея трябва да знае,ама нещо се ушомолява

  10. #40
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Аз си мисля, че с газанализатор преди и след катализатора ще видим само дали той си изпълнява ролята. А това не е сигурно дали има връзка с евентуално запушване/ задръстване.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Аз мисля че искрогасители имат сами двутактовите мотори, може и да греша.И защо да се скъсява живота на задното гърне?Колко е живота на задното гърне?
    Не искро а пламе ... срещу евентуални детонации в изпускателния колектор които ако се случват в задното гърне-> ватата-> запушване-> ядове.
    Ако не работи добре катализатора някой серни съединения от хубавите ни бензини си преминават безпреятственно и заедно с водата в отработилите газове ...
    По принцип кислородния датчик (ламбдата) работи с катализатора тандем... много е дълго не ми се пише толко много... може да се намери в нета.
    Идеята е, че ако ти се прецака кислородния датчик и караш с прецакан датчик катализатора заминава много бързо и...
    Моята ламбда при последната диагностика беше добре, но на място... не съм я пробвал по време на движение и променливи натоварвания.
    Ама въпроса ми беше друг де!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #42
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    За такова животно огнегасител за пръв път чувам.Възможно е да едно и също но катализатора изобщо не мисля че има такава функция.А на ватата не виждам какво може да и стане.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  13. #43

    Default

    Детонацията която се разразява в задното гърне скъсва "мрежичката" която държи ватата особенно ако е поизгнила или прегоряла -> ватата напълва цялото гърне и запречва изхода и се чудиш защо колатата ти няма тяга и...
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #44
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Wink

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Това е катализатора и се маха целия. Средното гърне е до задните гуми и мисля, че беше триъгълно.
    малко бъркаш тва дето колегата показва е катализатор и средно гърне и е едно цяло след това е последното гърне
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #45
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Искам да използвам темата и да споделя един въпрос който ми се върти в главата напоследък и не мога да го измисля, също така и да питам може пък някой да го е измислил вече.
    ТА:
    Как да разбера дали катализатора е запушен без да го свалям?

    За тези които искат да махат катализатора... искам само да спомена, че катализатора играе роля на огнегасител. Може да съкратите живота на задното гърне с премахването му тъй като ще се образуват някой кисели съединения които ще корозират много по-бързо изпускателната система. Само лично мнение разбира се.
    Мнението е правилно, махането му води до бърза корозия на гърнето, точно заради температурите
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •