Results 1 to 15 of 55

Thread: Какъв резонатор да взема?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Какъв резонатор да взема?

    Мисля да свалям катализатора. Та въпросът ми е какъв резонатор да взема и от къде.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    започва да се пристрастява v1mof2's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia (pleven)
    Posts
    45

    Default

    мислех да пусна такава тема , но ще използвам твоята ! Аз си свалих катализатора , но не е оставих резонансно гърне и сега след 4 хил. оборота бръм4и като калибра много неприятно давайте идеи!

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Toй катализатора нали е в средното гърне. Не знам цялото гърне ли се маха и на негово място резонатор? И аз не искам шумове. В Косер гледам предлагат резонатори??? Някой който е слагал или изобщо е правил манипулацията да си каже мнението.

    Моя катализатор не е запушен. Нямам опалквания, но въпреки това искам да го махна. Така и така ще сменям и меката връзка, че съм я ударил някъде и е разкъсана. Викам да разкарам и катализатора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Сложете си резонаторно гърне като не е чак толкова важно какво или от къде стига да е качествено, с нужното сечение и най важното правилно монтирано от кадърен човек.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Сложете си резонаторно гърне като не е чак толкова важно какво или от къде стига да е качествено, с нужното сечение и най важното правилно монтирано от кадърен човек.
    А това голямото дето е катализатора вътре се маха изцяло нали? Не се избочва нещо и да се слагат тръби вътре а се маха и се слага резонаторно на негово място така ли? Щот ми предлагат да отворят моето и да заварят тръба с дупки вътре. Ама ми се вижда нещо тъпа идея.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А това голямото дето е катализатора вътре се маха изцяло нали? Не се избочва нещо и да се слагат тръби вътре а се маха и се слага резонаторно на негово място така ли? Щот ми предлагат да отворят моето и да заварят тръба с дупки вътре. Ама ми се вижда нещо тъпа идея.
    Реже се самия катализатор, той при теб е точно след ламбда сондата и преди средното гърне и на негово място се заварява резонансното, не се връзвай на тия дивотии за отварянето му, направо да ти го махнат, прибери си го и после виж тук в раздел Купува изкупуват катализатори, пласирай го и даже ще избиеш някой лев

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Идеята не е тъпа но около тръбата трябва да има вата за шумоизолация иначе ще е безмислено.Цялата тази процедура сигурно ще струва толкова колкото да сложиш резонатор.Аз моя катализатор го дадох на бартер срещу резонатор и монтаж.Ако на някой му е интересно ето как изглежда в разрез:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg  
    Last edited by Kuker; 14-02-2009 at 12:15.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •