Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Популяризиране на класическите Алфи

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default Популяризиране на класическите Алфи

    Здравейте колеги,

    Може би не трябваше да отварям нова тема, но Венци беше пуснал много добра такава с цел популяризиране на класическите Алфи в България. След като беше похвалена от няколко човека, всичко свърши.
    Аз нямам такъв автомобил, но си търся усилено.
    Ако Венци желае мога да пратя снимки и информация за различни класически Алфи, които съм снимал в България. Нека Венци сподели идеята си как точно иска да направи този раздел с популяризирането им като снимки и модели. Просто и аз искам да помогна с каквото мога за това.
    Поздрави

  2. #2
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Това е много добра идея аз мога да предоставя колекцията си от фотоси на класически модели Алфа Ромео имам около 500 фотоса с висока резолюция, които съм събирал от 2001 година. Понеже се интересувам от дизайна на тези автомобили и тенденциите му през времето съм следил Concorso d'Eleganza от 2001 година. Имам снимки на изключително редки модели автомобили Алфа, с каросерии на почти всички кароциери от миналия век. Ако мога да бъда полезен с информация и снимки относно дизайн на Алфа Ромео - насреща съм
    Last edited by nightroller; 14-02-2009 at 16:24.
    Tormentvm In Dvm Demens

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default

    Това е много хубаво.
    Можеш ли да пуснеш някакви снимки на класически Алфи в България, които си снимал: Alfetta, Giulietta, GTV, Alfa 6, Giulia, 1750 Berlina.
    Аз също ще се разровя из архивите си и ще кача нещо тук в най-скоро време.
    Поздрави

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Здравейте, приятели! Радвам се, че отново разбудихте духовете . Преди време бях подел усилена кампания за популяризирането на класиките. Пишех теми, изливах си душата . Започнах да организирам "Класически сбирки" макар и с променлив успех. Исках да покажа на колкото се може повече хора, че тези коли ги има и са излючителни.
    В името на популяризирането и събуждането на интереса към класиките за Италфест 2008 направих непосилното. И докато някои си измисляха оправдания, за да не дойдат, аз работих 2 дни и 2 нощи почти без да спирам, за да закарам една класика повече – моята 90. Това не ми стигна ами осигурих присъствието на 3 от най-хубавите алфи в България, въпреки, че ми се наложи да карам 2 коли и ходих 2 пъти до Лесново.
    Специални благодарности на собственикът zmg за гласуваното ми доверие!!!
    Забравих да разкажа някои подробности за сбирките . Те наистина започнаха да привличат нови фенове. Започнаха да се появяват нови лица, а някои от нас създадохме уникалната традиция след сбирка да излизаме на среднощна разходка извън София. Събирахме се между 2 и 5 коли и ходехме до язовир Искър или до Своге. Имаше уникални случки – някои палехме накладки, други пък се наслаждаваха на нощта в Спайдер със свален гюрук.
    От декември месец насам нещата са в застой. Честно казано се поуморих малко.
    Добрата новина е, че това е затишие пред буря . Съвсем скоро на бял свят ще излязат няколко коли съживени през студените дни и нощи. За добро или зло аз имам много повече от пръст в това .
    От вас искам да давате идеи, да ги обсъждаме и да ги осъществяваме. Нека омекне времето и ще подновим сбирките. Междувременно вадете на показ интересни снимки и материали, с които разполагате.
    Измислил съм вече 1-2 маршрута за съботно-неделни излети с маршрути и със завои, и с магистрала, и с хубава природа.
    Дайте идеи къде да се събираме – ОМВ-то в Люлин беше хубаво, но държа да сменим мястото.
    В крайна сметка аз създадох около мен един кръг от хора, които наричам галено „сектанти”. Ние ще излизаме, но всеки на който му е интересно може да се присъедини.
    Поздрави на всички!
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Супер, от утре почвам да каталогизирам снимките по модели и години и ще потърся начин да ги представя във форума. Най-стария модел, който имам е Alfa Romeo 6C Brichet Spider от 1931 година а "най-новия" е Alfa Romeo Tipo 33-3 Targa Florio Spyder от 1971 година. Модели на Алфа Ромео има правени през две до пет години в този период, като някой са ограничени студии на майстори-кароциери като Фруа, Боано и Загато.
    Аз лично не притежавам класическа Алфа но си мечтая да имам и ще имам някога дотогава ще се постарая да се включа в популяризирането на класическите модели на тази марка
    Last edited by nightroller; 15-02-2009 at 18:56.
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default Малко за загрявка

    Ето снимки на една класическа Giulia в България.
    Информацията ми е доста стара, но до колкото знам колата все още е в Павликени. Май се продава. Може да отидем на място и да проверим за какво става въпрос.

    Нека Венци каже как точно си представя популяризирането на класиките в тази тема - дали ще качваме само снимки на стари Алфи снимани в България или на такива въобще. Ако вземем да качваме всичко което ни попадне обаче, може би ще разводним темата. Май е добре да пускаме само това което имаме и сме виждали в България. Алфети, Жулиети, Джулии и други подобни все още се срещат в България.

    Аз непременно ще се присъединя към някоя от следващите ви сбирки. Бих желал да се запозная с Венци, въпреки че май съм се виждал с него преди доста време и бяхме говорили да постегне една 3 литрова 75ца която имах преди. В момента нямам класическа Алфа, но в най-скоро време смятам да направя опит да купя една 2 литрова Giulietta, която е 80% оригинална боя и беше доста добра, когато я видях последния път. За съжаление и искаха пари като за 156 ца и тогава се дръпнах. Сега смятам да опитам отново да видя дали няма да обявят по-нормална цена.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DMC_0775.jpg   DMC_0777.JPG   DMC_0773.jpg   DMC_0770.jpg   DMC_0778.JPG  


  7. #7
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Peter Panov View Post
    Нека Венци каже как точно си представя популяризирането на класиките в тази тема - дали ще качваме само снимки на стари Алфи снимани в България или на такива въобще. Ако вземем да качваме всичко което ни попадне обаче, може би ще разводним темата. .
    Ок аз тогава задържам докато не се изясни какво точно се има предвид. Но ще продължавам да следя темата
    Tormentvm In Dvm Demens

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Първоначално идеята ми за раздела беше да се пускат отделни теми. Аз си пуснах тема за моята кола, пуснах и няколко теми за други коли с приложени снимки и нещо интересно като описаие. За мен това е един добър начин да се показват различни класики и да се покаже, че ги има и са "живи".
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default

    Ами добре и така става.
    Значи за всяка кола пускаме отделна тема.
    А дали няма да станат малко много темите. И дали да пусна тема за някоя Алфета с 4 врати в лошо състояние например, която съм снимал преди време и не знам много подробности за нея?
    Поздрави

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Peter Panov View Post
    Ами добре и така става.
    Значи за всяка кола пускаме отделна тема.
    А дали няма да станат малко много темите. И дали да пусна тема за някоя Алфета с 4 врати в лошо състояние например, която съм снимал преди време и не знам много подробности за нея?
    Поздрави
    Според мен е по-добре да се знае поне малко история на колата,иначе зарязани Алфи има колко щеш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Mury е прав! Правиме теми само за коли, за които имаме история! Останалите ако са толкова много - правим една тема "Снимах един скрап" и пак ще популяризираме. Отделни теми си заслужават, ако са напремир като:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12937

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16186

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12582

    и т.н.
    В момента ми се върти една извратена идея да направим тема, кой как си е чупил алафата самичък, но такива забавни случки ще разказвам най-вече аз и явно проблема е че е 0500 сутринта.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Mury е прав! Правиме теми само за коли, за които имаме история! Останалите ако са толкова много - правим една тема "Снимах един скрап" и пак ще популяризираме. Отделни теми си заслужават, ако са напремир като:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12937

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=16186

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12582

    и т.н.
    В момента ми се върти една извратена идея да направим тема, кой как си е чупил алафата самичък, но такива забавни случки ще разказвам най-вече аз и явно проблема е че е 0500 сутринта.
    Ех бацееее,твойта тиква кво ли не ражда,ше ме убиеш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Cool Популяризиране на класическите Алфи !!

    абе незнам ама то само с мнения и някоя друга снимка няма как да стане Популяризиране камо ли пък на класически коли ... иначе евала за темичката наистина има нужда от нея жалко че мадбой го няма ... иначе добре подкрепяше начинанията ...
    alfa-romeo 75

  14. #14
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by alfa View Post
    абе незнам ама то само с мнения и някоя друга снимка няма как да стане Популяризиране камо ли пък на класически коли ... иначе евала за темичката наистина има нужда от нея жалко че мадбой го няма ... иначе добре подкрепяше начинанията ...
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default

    Ами някой ако смята че зарязани класически Алфи има много нека се помъчи да се сети колко знае - говоря само за такива със задно предаване. В София аз специално не мога да се сетя за повече от 10-15. Според мен това хич не е много.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •