Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: Разход на 156 2.0TS в града

  1. #31
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post


    Не съм монтьор, но по горе писах за една 156-ца която съживих доста сполучливо, когато я купих светеше лампата на ДВГ-то. Грешка - температура входящ въздух - дебитомер. Та купих си аз нов оригинален, лампата продължава да свети. Около месец каране при майстори, накрая за малко да сменя компютъра, грешката след изтриване се появяваше. Разхода си беше около 12-13/100 . Беше ноември на миналата година, когато ми загасна в града (не ми се беше случвало от 10 год) Свърши и бензина, и простата сметка която си направих за разхода беше около 18-20/100. Така я карах 2-3 дни , и в момента в който в сервиза и забиха новата ламбда сонда разхода падна по книжка. В това време лампата си свети и грешката е "температура входящ въздух" и един ден в един сервиз както си тестваха майсторите и вече присъдата беше нов компютър чух думичката ПИН . По мое настояване погледнаха буксите на компа, и......оппа огънат ПИН. Та минах метър, но след изчистването на проблема разхода не се промени.

    п.с.Та майстора ще си каже последната дума, аз просто споделям моя опит.
    След две седмици смятам пак сериозно да се занимая с нея по този проблем, че сега трябва да я вкарвам за оправяне на разни течове на масла смени на алтернатори, кормилни рейки и т.н Иначе най-притеснителното е, че нямам никакви грешки в ecu-то и като добавим, че си върви добре, тогава за майсторите това вече е индикатор че колата няма проблем. Явно ще трябва едно по едно да ги проверявам нещата, докато изскочи заека от трънката
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #32
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    9-10 градско бензин/газ на мотори 1.8-2.0 ТС е просто глупост Моята гори 12-14 градско (зависи как я карам) и разхода е абсолютно нормален за този автомобил в София, OMV Carrera 100 бензин сипвам само. Извън града на разстояние 210км по GPS-a и километража (сипвам до прекъсване на колонката), със средна скорост от ~130 km/h заредих 14,4 литра на дестинацията си, което е 6.5-7л/100 с по-ниска скорост..
    Last edited by sudnika; 16-02-2009 at 17:07.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  3. #33
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    не ми се искаше да коментирам, защото пак ще ме обвините във фантасмагории, но фактът си е факт-11-11,5/100 в софия като максимум. засичал съм и изключения като 13-14 но това беше по големите задръствания. по цял ден се движа с нея в града и който ме познава знае как карам... колата е абсолютно сток
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #34

    Default

    И аз съм на мнение,че 9-10 в градски условия не е нормално.По книжка на 1.8т.spark й дават 11.4.Моята си харчеше 12-13 бензин(това в Пловдив).Сложих й газова сега резултатите са ми като на един колега по-горе-зимата зареждам около 33л.газ + 5 литра бензин на около 280 изминати километра.
    Няма свтовна финансова криза за наш'те лами
    156 1.8 TS

  5. #35
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Моята гори колкото и сипя. Досега назад не е връщала.
    Шегата настрани - граско 12.5/14 и извънградско 7.5/9.
    Според мен градско 10 е абсурд.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    по последни замервания за 100км извънградско + 50км градско заредих 10лв/13л газ + малко безнин (1л примерно) докато загрее малко колата
    зареждам догоре бутилката,на връщане пак догоре, като сложа летните гуми ще пиша пак как е разхода
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #37
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    моята прицеса ми арчи 32л(40л бутилка) газ на 300-320км/ч градско + 10лв бензин , който му се смята да смята
    поне върви много и то градско с тази скорост, направо си невидим за ченгетата
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  8. #38
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    все ще се намери някой да подобри заводските показания които повярвайте се постигат страшно трудно при нов и напълно изправен автомобил ( а да не добавяме че производителите доста послъгват за тези стойности).
    Само като уточнение да вметна че автомобилостроенето отдавна е надживяло етапа "първо прави а после изпробвай"Всички данни на автомобила се залагат още на хартия включително и нужното количество гориво за двигателя.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #39
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Моята я засякох края на миналата година след смяна на дебитомер пълен, пълен 11,8/100км и преди това ми гореше към 12, така че градско 12-13/100км е нормално, това в Ямбол говоря.
    Когато я купихме 2006 юни, баща ми след месец два ходи на море и също пълен, пълен 205км 16л. с включен климатроник, като го знам как кара скоростта ще е между 120-150км, като се има напредвид,че до Ризово(около 50км пробег,не се сещам след кой черноморски град) е карал първа,втора понеже пътя там е бил буквално за 1 кола и много лош!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  10. #40
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мойта е малко по малко вечер в софия до 3000 оборота 9до11/100 след 3000 12 до 17 харчи на 100
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #41
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Мойта е малко по малко вечер в софия до 3000 оборота 9до11/100 след 3000 12 до 17 харчи на 100
    Абе колега защо държиш да си на всяка манджа мерудия?Темата е " Разход на 156 2.0TS в града" а ти си с 1.8.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #42
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Абе колега защо държиш да си на всяка манджа мерудия?Темата е " Разход на 156 2.0TS в града" а ти си с 1.8.
    Ми бате незнам просто обичам да пиша разхода ни е почти еднакъф ако има проблеми няма да пиша повече ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #43
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Не, за мен няма проблем, просто ми прави впечатление че си навсякъде.Пиши си, не съм този който ще ти го забрани.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #44
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Не, за мен няма проблем, просто ми прави впечатление че си навсякъде.Пиши си, не съм този който ще ти го забрани.
    Ми гледам пиша ако знам нещо чета за колата доста работи почнах сам да си ги направа например ... знам ги проблемите на мойта за това си пиша и се интересувам нали сме едно и също дали 1.8 или 2.0 няма голяма разлика ... а и други 1.8 ци са писали
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #45
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Писали са но ти се набиваш в очички.Просто май няма тема където да не си се разписал.Аз лично се забавлявам адски много с твоите постове и ако спреш ще ми липсват страшно.Без лоши чувства колега.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •