Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Разход на 156 2.0TS в града

  1. #16
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default ..

    E много ясно че не може точен , но горе доло можеш да прециниш в какъв диапазон лапа звяра.. засичал съм я доста пъти и в тоя диапозан играе разхода между 9 - 10 л./100 градско при мен.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Age
    35
    Posts
    49

    Default

    колега на мен лично ми дава 12,13 ама аз много си я ръчкам иначе при нормално 10,11
    АЛФА РОМЕО 156 2.0 TS '2000

  3. #18

    Default

    Градското е много относително понятие - аз лично никога не го засичам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Сега да се разберем нещо много важно разхода по каталог на 2,0 TS e 11,7 l/100km хайде стига с тия 9-10 градско или градското ви е вечер по път без светофари в града или имате сериозна грешка с отчитанията едно нещо не мога да разбера защо примерно 80% ще кажат разход над 12л/100 а все ще се намери някой да подобри заводските показания които повярвайте се постигат страшно трудно при нов и напълно изправен автомобил ( а да не добавяме че производителите доста послъгват за тези стойности).
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Моята дава 9.8 л/ 100 градско , предположение че не я силя , нормално каране Това в някой друг филм, дори да караш от 2 до 4 през ноща не вярвам на някой да дава такъв разход.
    156 1.8 TS

  6. #21
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Първата алфа 156 с 2.0 мотор която изхарчи 10 във София (ама не Орлов мост - Младост) я купувам на секундата!С тия космически разходи колеги няма да накарате никой да се замисли че колата му не е наред с 13/100 разход и да си помисли че вашата е по изправна.Излагате се! Особено пък 9-10/100 газ!
    Показанията по каталог на някой автомобил са измервани във възможно най перфектни условия които не включват изкецан български бензин и космически задръствания.Така че може да накарате модераторите да ви отворят един раздел "НЕВЪЗМОЖНИ ИСТОРИЙ" и там да си споделяте разход, ускорение, и как някой скъсал Астра GSI с 1,6 TS!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  7. #22
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Първата алфа 156 с 2.0 мотор която изхарчи 10 във София (ама не Орлов мост - Младост) я купувам на секундата!С тия космически разходи колеги няма да накарате никой да се замисли че колата му не е наред с 13/100 разход и да си помисли че вашата е по изправна.Излагате се! Особено пък 9-10/100 газ!
    Показанията по каталог на някой автомобил са измервани във възможно най перфектни условия които не включват изкецан български бензин и космически задръствания.Така че може да накарате модераторите да ви отворят един раздел "НЕВЪЗМОЖНИ ИСТОРИЙ" и там да си споделяте разход, ускорение, и как някой скъсал Астра GSI с 1,6 TS!
    моята ти я давам .. цена 10 000 лв
    караме я да угасне сипваме 10 литра и въртим
    аз ще карам обаче
    горивото от ЕКО задължително
    споменах в предишен пост че е с "чип"
    Last edited by DiStefano; 14-02-2009 at 20:51.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #23
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята не е с чип и дава 10-10.5 лятото. Тази зима я засякох на доста дълга дистанция и даде 12, но беше студено, пък и вече 1.5 години съм на газ. Температурата ми с мъка се качва до 70 Карам както по Цариградско, така и Изток - Захарна фабрика през Сточна гара, примерно. Това е под заводските данни. Който иска да вярва.
    П.С. Сменям редовно на 5000 рпм.

  9. #24
    започва да се притеснява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Враца/В.Търново
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Моята дава 9.8 л/ 100 градско , предположение че не я силя , нормално каране Това в някой друг филм, дори да караш от 2 до 4 през ноща не вярвам на някой да дава такъв разход.
    Цар на инерцията...

    И аз не съм голям съзтезател ама 8л. - извънградско, 13-14л. - градско.
    2,0 t.s.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    моята ти я давам .. цена 10 000 лв
    караме я да угасне сипваме 10 литра и въртим
    аз ще карам обаче
    горивото от ЕКО задължително
    споменах в предишен пост че е с "чип"
    Ами то ако е за демонстрация на икономично каране мога да ти сваля и на около 5-6 в София. С тези 10 литра като се кача няколко пъти до Витоша по бул.България и обратно по инерция в 3.30 сутринта..................Бахти 10/100 в града??? Толкова гореше на жена ми бившата Ланча Ипсилон 1.2, а тя е майстор на икономичното каране, а автомобила беше 5 годишен в перфектно здраве. То в такъв случай какво да кажат колегите със 159 1.9 дизел, те направо са за оплакване, ето тук- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27651

    п.с Въпросче към колегите с разход под заводския в града (10/100 и надолу) Как си изчислявате разхода????
    Last edited by Доко; 14-02-2009 at 21:41.

  11. #26
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Аз съм 17-18 градско. като няма никаква разлика дали я карам спортно или я галя да не надвишава 3200 оборота. Също така и със 100 октана и с 95, пак същата работа - само където върви повече със 100. Разбира се в в едната посока пътувам 4-5 км и благодарение на задръстванията успява да загрее чак като стигна. На извънградско съм на 10, независимо дали съм на 80-90 или 130-150. Според всички майстори мотора е много добре, ама аз все още не съм убеден в това и затова ще взема от един френд нов дебитомер да пробвам наистина ли е нормален този разход, защото няма от какво друго да е при положение, че всичко в сменено.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #27
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ами то ако е за демонстрация на икономично каране мога да ти сваля и на около 5-6 в София. С тези 10 литра като се кача няколко пъти до Витоша по бул.България и обратно по инерция в 3.30 сутринта..................Бахти 10/100 в града??? Толкова гореше на жена ми бившата Ланча Ипсилон 1.2, а тя е майстор на икономичното каране, а автомобила беше 5 годишен в перфектно здраве. То в такъв случай какво да кажат колегите със 159 1.9 дизел, те направо са за оплакване, ето тук- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27651

    п.с Въпросче към колегите с разход под заводския в града (10/100 и надолу) Как си изчислявате разхода????
    написъл съм по-предишния пост 10-10.5
    много колеги алфисти тука не верваха
    ама се убедиха ...
    предавка сменям на 2000 rpm ...
    ок заводско го дават 11.7
    чипа ми е правен в Диджитал преди 2 години вече
    казаха от там че до литър може и да падне разхода ...
    не знам .. толко си ми гори и това е ...
    Last edited by DiStefano; 14-02-2009 at 22:15.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #28

    Default

    Добре де, 2007 година купих една 156 2.0. Колата беше със заминал дебитомер, ламбда сонда, свещи, термостат, ....... Та след наливане на известно количество средства и подмяна на всични детайли (без компромиси) въпросния автомобил придоби прилично, да не казвам перфектно поведение като вървене, разход и така нататък. Сложих чип доста сполучлив, наистина разхода се понижи, но по-малко от 12-13 градско никога не съм постигал. Извън града падаше може би и под 7 ,това се случи един единствен път когато ми се наложи да карам почти през целия път от София до Бургас в мъгла. Когато съм споделял разхода с приятели, който карат Алфи най вече 156-ци и 155-ци, някой от тях казват - "Да , и мойта дава такъв разход". Други се оплакват от доста по висок. Само един който кара 155-ца 1.8 казваше - "Много ви горят 156-ците бре, мойта 155-ца гори 9-10/100 в града". Сегааа.... интересния момент от цялата тази история е, че в момента моят приятел със 155 - цата с нисък разход кара същата тази моя 156 - ца и твърди, че е по-икономична от бившата му вече 155-ца, което ще рече по малко от 10/100 градско. Интересно защо аз не можех да засека такъв, не съм рейсър. Сами си правете изводи за разходите на колите си, ако търсите икономичност в Алфа Ромео - няма да я намерите. Тръпката е друга.

    п.с. На всеки разхода е толкова, колкото му се иска, на някои е по-нормален.......................
    Last edited by Доко; 15-02-2009 at 11:32.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Чисто нова оригинална. Както се изрази Бобо- по нея може учебник да се напише. Съмнява ме, че може датчика за температурата на дебиломера нещо да не е в ред и оттам да се получава това
    Не съм монтьор, но по горе писах за една 156-ца която съживих доста сполучливо, когато я купих светеше лампата на ДВГ-то. Грешка - температура входящ въздух - дебитомер. Та купих си аз нов оригинален, лампата продължава да свети. Около месец каране при майстори, накрая за малко да сменя компютъра, грешката след изтриване се появяваше. Разхода си беше около 12-13/100 . Беше ноември на миналата година, когато ми загасна в града (не ми се беше случвало от 10 год) Свърши и бензина, и простата сметка която си направих за разхода беше около 18-20/100. Така я карах 2-3 дни , и в момента в който в сервиза и забиха новата ламбда сонда разхода падна по книжка. В това време лампата си свети и грешката е "температура входящ въздух" и един ден в един сервиз както си тестваха майсторите и вече присъдата беше нов компютър чух думичката ПИН . По мое настояване погледнаха буксите на компа, и......оппа огънат ПИН. Та минах метър, но след изчистването на проблема разхода не се промени.

    п.с.Та майстора ще си каже последната дума, аз просто споделям моя опит.

  15. #30
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by wazzz View Post
    Цар на инерцията...

    И аз не съм голям съзтезател ама 8л. - извънградско, 13-14л. - градско.
    A не то това е цитат на колегата, само където не го цитирах. Моята със сменена ламбда нов дебитомер дава 13-14 градско като сменям 2500 3500 тея филми със 10 градско толкова ми гореше опела 1.4 пълна инжекция, а той си беше много икономичен
    156 1.8 TS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •