Results 1 to 8 of 8

Thread: Свири,вие към 6000об./мин

  1. #1
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default Свири,вие към 6000об./мин

    Колеги, след като бая време не бях натискал здраво колата, вчера реших да я изпъна и установих някакъв проблем. При достигане на около 6000об./мин., общо взето след 5000об./мин. започва нещо да свири и пищи зверски откъм двигателя. Звукът е като от тролей, общо взето като ел.двигател на много високи обороти, наподобява и турбо, ама няма по-висока мощност от преди. Само на високи обороти се чува. На място също, няма значение дали натискам съединителя или не.
    Някой има ли представа от какво може да е това? Някоя ролка, ремък, водна помпа? Ролките са сменени преди 14000км., заедно с ремъците, водната помпа не е сменяна. Колата не загрява и не губи антифриз. Като работи на празен ход имам чувството, че има някакъв паразитен звук, но човек като търси повреда и всичко му се струва развалено, тъй че не знам, може и да не се чува нищо притеснително.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    колега,виж да неса лагерите на динамото!


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Махни каналния ремък,и така ще изолираш страничните агрегати,ако пак вие,най вероятно е от водната помпаИначе мен ме съмнява компресора на климатика или алтернатора.Най-добре я закарай на сервиз
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Махни каналния ремък,и така ще изолираш страничните агрегати,ако пак вие,най вероятно е от водната помпаИначе мен ме съмнява компресора на климатика или алтернатора.Най-добре я закарай на сервиз
    Със сигурност ще я водя на сервиз. Просто ме интересуваше да не се окаже, че ще се счупи след малко, защото я карам в момента. Няма да я настъпвам и утре или в понеделник ще я гледат. Може и на вас да звънна.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5

    Default

    тоя проблем е масов, особенно с фалшиви ролки !!
    2 пъти сменям ролки и ремък за 20 000 км

    прее*ана ролка обтяжна или паразитна вие точно като на развалено турбо!!
    http://luchi.bg/ Парапети

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    В крайна сметка, отивам в сервиза, викам гледайте как вие, газ ... и не вие. Чакам пак да почне, за да се разбере за какво иде реч.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7

    Default

    ББББББББАааааааааааааСи работата, докато ти напиша какъв според мен ти е проблема... тая вечер моята па зе да вие..........

    БББББББАААААААААСИИИИИИИИИ ФИЛМА

    АМАН ВЕЧЕ !
    http://luchi.bg/ Парапети

  8. #8
    Младши алфист me4ogt's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Vraca/Mezdra
    Posts
    15

    Default

    Момчета при мен преди време се получи такъв симптом на виене,след много мислене и мнения накрая се установи,лагер на динамото,срещу 85 лева за консумативите+труда на майстора всичко се оправи и забравих за проблема,просто бяха си заминали старите.
    Alfa Romeo 146 1.4 T.S. 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •