Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем със съединителя

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default Проблем със съединителя

    Здравейте колеги,от няколко дена насам се появи някакво тракане във съединителя.Като натисна педала изчезва ,а като го пусна започва да трака.Скоростите влизат перфектно и с лекота.Днес като се прибирах от София реших да я поизцедя на магистралата но като набере обороти и като превключа по голяма предавка се появява един период от няколко секунди в които колата не поема.Моля Ви за съвет какво може да е,модела е 146,1.4i boxer с газова уредба,колата я карам предимно на газ.Благодаря на всички предварително.

  2. #2
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    А на свободна трака ли пак така ?
    Ако трака само когато си на скорост ми намирисва на лагери на скоростна кутия .
    Имам една тойота в бокса в момента която беше с такова тракане и сега чакаме за доставка на лагери за кутията .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    В момента в които пусна педала и се започва,без значение дали е на скорост

  4. #4
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    колега мисля че това е лагера на съединителя поне при мен се получава сащтото сменял сам си го два -три пъти вече че и при 33ката си е зор смяната не зная при 146 как е но при мен сега пак ми трака и чакам малко да се стопли че да я почвам
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Трака от вилката на лагера,темата е разисквана 100 пъти,потърси малкоп с търсачката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    В момента в които пусна педала и се започва,без значение дали е на скорост
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Трака от вилката на лагера,темата е разисквана 100 пъти,потърси малко с търсачката
    Mr. Мурджев даде верния отговор ми са струва .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Благдаря Ви колеги,ще потърся в търсачката,а някои може ли да ми каже добър майстор в гр.Плевен или наблизо,че ми писна да се учат на моята кола

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Благдаря Ви колеги,ще потърся в търсачката,а някои може ли да ми каже добър майстор в гр.Плевен или наблизо,че ми писна да се учат на моята кола
    Колега,не търси нито в търсачката,нито с търсачката,а се готви за лагер и вилка на съединителя.Това,колкото и казано на майтап-толкова е и сериозно.Другото,което ми направи впечатление е закъснението на зацепването на съединителя.Това е много сериозен проблем,на който рядко някой обръща сериозно внимание,а от него много бързо се износва съединителя.Цялото това глаголстване го направих,за да ти изостря вниманието към него.Причините са:запекъл цилиндър на съединителя,тоест трудно връща или маркуча, свързващ цилиндъра с помпата.На него по стара традиция никой не обръща внимание,а е основния проблем при хидравличните съединители.Просто с течение на времето се разлага и се запушва.Няма да ти навреди да го провериш.Разбира се.че и вилката може да блокира някъде,но вероятността е малка.Каквото и да е-чака те аутопсия на съединителя.Дръж ни в течение!Успех!
    За майстори обади се на Колев и Rayder.Те са от В.Търново,но могат да ти помогнат!
    Last edited by mordohy; 12-02-2009 at 21:18.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Относно съвета който ми даде-много благодаря,още на сутринта ще проверя маркуча,между другото от скоро съм на газ понеже нещо се прецака по бензина и никои от 6-те майстора не можа да ми каже от какво е,та мисълта ми беше, че може да не поема от това че съм на газ,защото като поразръчкам малко настройките на газта-демек подам голям приток на газ,това глъхнене изчезва но после ми струва 25лв.новата настройка ,защото почва да гори като за последно -стигъл съм разход 19/100-газ,но това клопане вече ме притесни.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тъпото е че дори и нова вилка да сложиш,и то оригинална пак се разтраква,просто изработката е кекаваПо-добрия вариант,за да не се набутваш,трябва да се навари старата вилка и да се направи хубав отвор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Днес правих пак разни опити и искам да попитам възможно ли е съединителя да пребуксува от време на време

  12. #12
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    ела в неделя в 15 на хотела в кайлъка човек
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  13. #13
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Там съм.Цвят бордо ЕН9913АТ

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    samokov
    Posts
    67

    Default

    според мен ти се е скасала фтулката,варху която се нанизва лагера,и се варти свободно варху амбриажната ос,може и самия лагер да е заминал
    alfa romeo 145 1.6 t.s.
    alfa romeo alfeta gtv 2000

  15. #15
    започва да се пристрастява AndreyVelikoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Да запитам в темата на колегата, при мен днес се появи също тракане, което се чува само когато съм на скорост и в движение. Като натисна съединителя или изключа от скорост изчезва. Не усещам да има разлика в съединителя или някаква друга.Но си беше много осезаемо тракане. Тъкмо отивах към майстора, и то взе че изчезна, и не можах да диагностицирам проблема...
    Last edited by AndreyVelikoff; 17-02-2009 at 18:26.
    _________________________
    ALFA 146 1.9 JTD '00
    http://www.youtube.com/watch?v=JIOdc0o0IOA
    LANCIA DELTA II 1.6 mono '93

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •