Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Алуминиеви джанти

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Алуминиеви джанти - new vision

    Колеги, някой правил ли е сам козметика на захабени алуминиеви джанти? В смисъл подмладяване, разхубавяване или каквото още се сетите...
    Ако е правил, би ли споделил някаква технология, че слушам разни най-различни съвети...
    Благодаря на всички, които биха се отзовали!!!

    Ако модераторите сметнат, че е тъпа темата, може и да я изтрият. Лошо няма...

    Със здраве!!!
    Last edited by hollyman_R; 12-02-2009 at 18:50.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    да аз бях правил преди на едни джанти за форда на майка ми че бяха много очукани...
    та процеса е дълъг и дразнещ но резултата мисля е добър
    та зимаш джантата и сваляш всичко до алуминий с телена четка или с безброй шкурки(аз използвах шкурки) знаеш как става първо с по едри и ги сменяш докато стигнеш до водните накрая за най финно изглаждане. После зависи от вида на джантата и идеята ти в главата има безброй начини да се направят можеш да я оставиш на алуминий като я затапиш с някакъв лак отгоре за блясък и да не се окислява(преди всякакви боядисвания почистваш хубаво с коресилин или нещо от сорта) или да направиш като мен да оставиш най горните части на алуминий останалото да боядисаш в някакъв цвят, ако са с по изнесен борд също изглежда добре борда да се остави на алуминий а вътрешната част някакъв цвят(примерно на колата)... варианти колкото искаш само желание се иска
    ето снимки на джантите в процеса на обработка:
    отначало всички изглеждаха така:

    шкурене облепяне и готови за боя:

    Първи слой черно:

    разлепяне на тиксото:

    лак:

    и воала




    надявам се да съм бил полезен
    п.с. ако някой се интересува- джантите се продават доста изгодно
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Браво бе,изглеждат много добребоята със спрей ли я нанася???
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

  5. #5
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Браво бе,изглеждат много добребоята със спрей ли я нанася???
    да
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Просто като идея за по лесно сваляне на старата боя, аз използвах песакоструйка и стана много добре, след това само една водна шкурка и избягваш бавното и изморително почистване и сваляне на старата боя!!!

  7. #7
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Браво, станало е страхотно! На тъмна кола така направени джанти ще изглеждат много добре!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Е просто нямам думи!!! Супер са!!!
    Кажи сега боята каква е, че ми казаха с някакви перли вътре да бъдела /едри, ситни или не знам к`ви си.../, колко ръце я пръсна, в магазина ли ти я напълниха във флакон със спрей, лака какъв е и колко ръце го пръсна и него, цени горе-долу...
    Колко време съхне между пръсканията и колко време след окончателното завършване може да се мие?
    Абе за четирите джанти колко време ти отне общо? Щото от това шкурене със 100 вида шкурки нещо потрес ме обзе... Ше взема да вида с пясъкоструйката как е хавата май..
    Във всеки случай - ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, КОЛЕГА!!!!!!!!
    Жив, здрав и много безаварийни км.!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  9. #9
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Е просто нямам думи!!! Супер са!!!
    Кажи сега боята каква е, че ми казаха с някакви перли вътре да бъдела /едри, ситни или не знам к`ви си.../, колко ръце я пръсна, в магазина ли ти я напълниха във флакон със спрей, лака какъв е и колко ръце го пръсна и него, цени горе-долу...
    Колко време съхне между пръсканията и колко време след окончателното завършване може да се мие?
    Абе за четирите джанти колко време ти отне общо? Щото от това шкурене със 100 вида шкурки нещо потрес ме обзе... Ше взема да вида с пясъкоструйката как е хавата май..
    Във всеки случай - ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, КОЛЕГА!!!!!!!!
    Жив, здрав и много безаварийни км.!
    Колега, спокойно, не е толкова страшно, аз моите ги минах на песъкостуйката(говоря на старата кола), минах ги с водна шкурка на 2000, след това ги пръснах със спрей черен мат, изсъхна и ги пръснах с лак и втвърдител пак на флакон и като изсъхнаха, момчето, което купи колата още си ги търкаля и са си перфектни, а вече мина повече от година, така че не си давай толко зор, ама ако имаш желание няма лошо

  10. #10
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Е просто нямам думи!!! Супер са!!!
    Кажи сега боята каква е, че ми казаха с някакви перли вътре да бъдела /едри, ситни или не знам к`ви си.../, колко ръце я пръсна, в магазина ли ти я напълниха във флакон със спрей, лака какъв е и колко ръце го пръсна и него, цени горе-долу...
    Колко време съхне между пръсканията и колко време след окончателното завършване може да се мие?
    Абе за четирите джанти колко време ти отне общо? Щото от това шкурене със 100 вида шкурки нещо потрес ме обзе... Ше взема да вида с пясъкоструйката как е хавата май..
    Във всеки случай - ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ, КОЛЕГА!!!!!!!!
    Жив, здрав и много безаварийни км.!
    спрейовете бяха някакви евтини от мастер хаус- Racing мисля че бяха(в никакъв случай не зимай Космос) 5 флакона заминаха тоест 2 черни и 3 лак.
    Обикновен черен на Racing не мат но може и пак на Racing лак за джанти. 2 ръце черно и 3 лак за да станат по PIMP а тея с перлите няма смисъл според мен защото първо че са много пари 2-ро пътищата са ни толкова мръсни че даже и като си измие човек колата след 20мин джантите не приличат на нищо и ефекта ще се губи но ще е интересно може да пробваш
    на мен ми отне много време защото джантите както виждаш бяха в много лошо състояние и отиваха по 4 дена на джанта(без да бързам) иначе може и по малко около 2 ако се хване човек сериозно
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    спрейовете бяха някакви евтини от мастер хаус- Racing мисля че бяха(в никакъв случай не зимай Космос) 5 флакона заминаха тоест 2 черни и 3 лак.
    Обикновен черен на Racing не мат но може и пак на Racing лак за джанти. 2 ръце черно и 3 лак за да станат по PIMP а тея с перлите няма смисъл според мен защото първо че са много пари 2-ро пътищата са ни толкова мръсни че даже и като си измие човек колата след 20мин джантите не приличат на нищо и ефекта ще се губи но ще е интересно може да пробваш
    на мен ми отне много време защото джантите както виждаш бяха в много лошо състояние и отиваха по 4 дена на джанта(без да бързам) иначе може и по малко около 2 ако се хване човек сериозно
    4 дена на джанта??? Леле, пич ти си нечовек!!! Ама пък за този резултат си струва, да знаеш! Още веднъж ЕВАЛЛА ти правим!!!
    А как ги замаскира тези олющените кантове /на първата снимка/? Нещо с кит ли ги замаза? Че май нищо не намерих но този въпрос в инструкциите ти... Щото и мойте джанти баш там са се пре....ли.
    Искаш да кажеш, че спрейовете ги купи готови? Не ти ги правиха на место по цвят и мостра нещо, така ли?
    Благодаря за инфото!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  12. #12
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    4 дена на джанта??? Леле, пич ти си нечовек!!! Ама пък за този резултат си струва, да знаеш! Още веднъж ЕВАЛЛА ти правим!!!
    А как ги замаскира тези олющените кантове /на първата снимка/? Нещо с кит ли ги замаза? Че май нищо не намерих но този въпрос в инструкциите ти... Щото и мойте джанти баш там са се пре....ли.
    Искаш да кажеш, че спрейовете ги купи готови? Не ти ги правиха на место по цвят и мостра нещо, така ли?
    Благодаря за инфото!!!
    те не бяха олющени ами направо издълбани много дълбоки драскотини та първо с телената четка и после шкурки ама е хубаво да имаш машина че на ръка отиде по седмица на джанта няма кит защото ако сложа кит няма да се вижда алуминия ами кита така че яко шкурене.... Спрейовете са готови да но ако отидеш да ти ги направят качеството ще е много по добро а и ще имаш по голям избор и глезотийки от сорта на перли металици и тем подобни неща само лака гледай да е за джанти-него можеш да го купиш готов успех
    п.с. ако можеш да качиш снимка на джантите мога да дам някакъв акъл че да не се мъчиш много
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    п.с. ако можеш да качиш снимка на джантите мога да дам някакъв акъл че да не се мъчиш много
    __________________
    Ами джантите ми изглеждат 1:1 с твоята от първата снимка. Все едно гледаш мойте.
    Интересно ми е как без да сваляш гумите стържеш с четката по кантовете? Технически просто питам... А металната четка предполагам, че е от ония с жълтите /месингови май/ бодли. Че те по-мекички изглеждат...
    После като пръскаше с флаконите, джантите легнали ли бяха или изправени? И не се ли стича боята?
    Благодаря!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  14. #14

    Default

    бее в тоя ред на мисли, се чуда дали да оставя с въщия вид моите таркала, или като теб да си поиграя с тях.....
    интересно ще е да чуя вашите мнения... че сам ми е трудно да реша...

    и някои ако му разбира на фотошоп... ще е супер

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 005254933-big.jpg  
    http://luchi.bg/ Парапети

  15. #15
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    п.с. ако можеш да качиш снимка на джантите мога да дам някакъв акъл че да не се мъчиш много
    __________________
    Ами джантите ми изглеждат 1:1 с твоята от първата снимка. Все едно гледаш мойте.
    Интересно ми е как без да сваляш гумите стържеш с четката по кантовете? Технически просто питам... А металната четка предполагам, че е от ония с жълтите /месингови май/ бодли. Че те по-мекички изглеждат...
    После като пръскаше с флаконите, джантите легнали ли бяха или изправени? И не се ли стича боята?
    Благодаря!
    ами много внимателно се стърже в интерес на истината не е трудно но без гумата ще е много по комфортно Не небеше с месингови защото нямах такива под ръка но предполагам може и с тях... легнали задължително, защото и да олееш малко се стича отвътрешната страна и не се вижда ако са изправени ще се стече по джантата и ще е много грозно
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •