Results 1 to 4 of 4

Thread: Въпросче за евробукса на 145-ца

  1. #1

    Default Въпросче за евробукса на 145-ца

    Здравейте,искам да попитам някои ,който сам е слагал музиката на колата си за евробуксата и по-точно за куплонга със захранването.При мен тези на колата се различават от тези на радиото, радиото е sony.На евробуксата, която върви с радиото на тоя куплонг има 4 кабела (земя)маса-той е черен на цвят, постоянен плюс ,който е за паметта на cd-то-той е жълт,плюс ,който се появява само ,когато е на контакт или захранването на радиото-той е червен и един син кабел ,който пише ,че е за някаква автоматична антена ,която не разбрах какво е всъшност .На куплонга на колата кабелите са подредени така има черен ,който предполагам е масата ,защото съвпада с черния от куплонга на сонито има червен ,който според мен е променливия плюс и той съвпада и до тук се изчерпихме със съвпаденията.Има и жълт кабел ,но той не съвпада с жълтия ами съвпада с тоя за т.н автоматична антена демек синия.На куплонга на колата остана още един кабел чержено-уранжав кабел ,който не съвпада с жълтия от куплонга на сони ми се разминават.Та така ако някои може да ми каже кабелите на колата на кои от кабелите на сонито отговарят ще съм му много благодарен.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма как да ти кажем от разстояние. По принцип на 145 оригинално не се монтира евробукса и явно твойта е слагана впоследствие. Просто не съвпадат и без замерване няма как да знам кой кабел какъв е.
    Можеш да действаш така: Свържи червения и жълтия на сонито заедно и им подай +. Черния към маса, той е ясен. Тоя за автоматична антена може да го изолираш. Той се използва само ако захранваш усилвател, или имаш активна антена.
    Last edited by tonov; 09-02-2009 at 19:05.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by snake View Post
    Здравейте,искам да попитам някои ,който сам е слагал музиката на колата си за евробуксата и по-точно за куплонга със захранването.При мен тези на колата се различават от тези на радиото, радиото е sony.На евробуксата, която върви с радиото на тоя куплонг има 4 кабела (земя)маса-той е черен на цвят, постоянен плюс ,който е за паметта на cd-то-той е жълт,плюс ,който се появява само ,когато е на контакт или захранването на радиото-той е червен и един син кабел ,който пише ,че е за някаква автоматична антена ,която не разбрах какво е всъшност .На куплонга на колата кабелите са подредени така има черен ,който предполагам е масата ,защото съвпада с черния от куплонга на сонито има червен ,който според мен е променливия плюс и той съвпада и до тук се изчерпихме със съвпаденията.Има и жълт кабел ,но той не съвпада с жълтия ами съвпада с тоя за т.н автоматична антена демек синия.На куплонга на колата остана още един кабел чержено-уранжав кабел ,който не съвпада с жълтия от куплонга на сони ми се разминават.Та така ако някои може да ми каже кабелите на колата на кои от кабелите на сонито отговарят ще съм му много благодарен.
    значи - алфите както и някои други италиански коли нямат 2-ри плус (управляващ)

    оставяш само черния и червения кабел на евро буксата.другите ги режеш (единия е за антена а другия за подсветка на оригиналното аудио не те интересуват)

    следваща стъпка,на буксите на СД-то имаш вариянт за постоянен +12V , сега не мога да се сетя жълтия се мушка при червения или обратното .


    Забележка :винаги изключвай СД-то като натиснеш и задържиш OFF или сваляй панела,защото много хаби акумулатора,веднъж закъсах
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  4. #4

    Default

    Мерси колеги sony-то вече е вързано и работи на 6.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •