Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 159 1.9jtdm vs s60 2.4 d5

  1. #16
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ами на мен ми беше ясно щото таргет групата на Волво са възрастни улегнали хора, който най малко за дърпане мислят а по повод предназначението на колите с тази марка то е да ходиш с тях до супера и да вземаш децата от училище иначе имат мотори и комфорт ама няма никаква емоция в тези коли ама никаква карал съм такова S80 ли беше с битурбо мотор ... не ми остана някакъв спомен освен ужасния индиректен волан и с това, че взимаше завоите като Икарус ... сори че не казвам нищо ххбаво за други марки освен Алфа ама тука мисля е мястото да се кефя на нашта марка
    Първо, да се кефиш на "нашта марка" не значи да плюеш другите.
    Второ, като си купя S60 2.4 163 коня обещавам да започна да следя "Дързост и красота".
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Първо, да се кефиш на "нашта марка" не значи да плюеш другите.
    Второ, като си купя S60 2.4 163 коня обещавам да започна да следя "Дързост и красота".
    Не съм сигурен че "Дързост и красота" има толкова серии и ще се излъчва още като успееш да го купиш тва Волво, даге...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18

    Default собсвтеникът на С60-то

    без да се заяждам и без да омаловажавам казаното от вас до тук искам да споделя за волвото и гонката, която стана. Това най-вероятно ще е първият и последен пост тук, разберете не се заяждам просто искам да споделя
    така: 1-во според топ гиър алфата тежи 1535кг, волвото тежи 1502кг- разликата е 33кг
    2-ро наистина не е с двигател на Рено
    3.на по-старите волва целевата група наистина е от 35години нагоре, но едва ли S60 Rype R е за чичаци(не че това е тайп Р де). В последните години имат доста сполучливи модели като залагат и на визия(освен както до сега на мощни двигатели и сигурност)
    4. едно волво може и да надживее "Дързост и красота", но една Алфа едва ли
    5. преди да си купя волвото и аз както повечето от вас нямах никакви впечатления. Вярно, че от към дизайн не впечатляват (особено пък по-старите таралясници), но след като го карам вече- Volvo for Life(такова е мотот за пояснение)
    6. Хайде със здраве и дано да мнението ми да не се превърне в някаква анатема . Живи и Здрави

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by iv4ou View Post
    б
    4. едно волво може и да надживее "Дързост и красота", но една Алфа едва ли
    еее ба4о, тука ли трябваше да го казваш ся, айде прощавам ти ... щото си прав най-вероятно

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    еее ба4о, тука ли трябваше да го казваш ся, айде прощавам ти ... щото си прав най-вероятно
    аз пък не съм съгласен... всяка кола може да живее и то доста, всичко зависи на каква цена. На италфеста видяхте от 51-ва година червената алфа - и какво и е ми тя е отпреди цветните телевизори бре!!!
    така че кое как и колко надживява е силно относително!

    Лично мен това волво не ми харесва - някакси безлично ми е като автомобил, нека е класна кола...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    аз пък не съм съгласен... всяка кола може да живее и то доста, всичко зависи на каква цена. На италфеста видяхте от 51-ва година червената алфа - и какво и е ми тя е отпреди цветните телевизори бре!!!
    така че кое как и колко надживява е силно относително!

    Лично мен това волво не ми харесва - някакси безлично ми е като автомобил, нека е класна кола...
    e то 51ва е от време кога колите са ги правили от камък и диаманти бе

    всичко е относително

    темата се размива за пореден път

    ставаше въпрос за вървене а не за визии и т.н. и т.н.

  7. #22
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    аз пък не съм съгласен... всяка кола може да живее и то доста, всичко зависи на каква цена. На италфеста видяхте от 51-ва година червената алфа - и какво и е ми тя е отпреди цветните телевизори бре!!!
    така че кое как и колко надживява е силно относително!

    Лично мен това волво не ми харесва - някакси безлично ми е като автомобил, нека е класна кола...
    Конкретно за S60 е пресилено да кажеш, че е безлично. Има едно сдържано-агресивно излъчване и ако обърнеш внимание на салона, седалките са с формата на алфовите. Абе една от малкото неиталиански коли, които бих си купил.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    plolvdiv
    Posts
    5

    Default

    Алфа не съм правил 159 още,но имам няколко волва с този мотор и резултата е поразяващ.Имайте в предвид че 163коня е стария мотор като на алфа 156-едц15.
    След евентуален ремап на двете мпс-та резултата пак ще е в полза на волвото със сигурност.Много запас има тая кола,докато италиянките са по-изцеденки фабрично(не ,че няма на къде ,но сравнение точно с волво)

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    а ? с60 е волво
    Моля....?..последното истинско Волво е ей това ама 9-та серия!!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 940.jpg  
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Какво Рено?
    ..ей такова облечено в дрешки на Волво...а сега и Форд може да има вътре!!!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Колегата може би има предвид че някога ( 90 години на м.в.) Волво са имали мотори на Рено , както и на Холцваген така съм чувал примерно 740 GLE е с мотор на VW LT (дизел) но не съм сигурен кой мотор на Рено са вграждали ... Сега Волво се продава и се водят преговори с Рено но мисля, че и с три китайски марки ...
    .....малко по рано за новия век иде реч..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #27

    Default

    айде сега и истинско волво

    то май по вашата логика всеки кара друга марка

    който кара алфа кара фиат

    който кара волво кара рено

    който кара вейрон кара холцваген

    който кара рено кара дачиа

    ...


    това, че се ползват части и т.н. нищо не значи

  13. #28
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Първо, да се кефиш на "нашта марка" не значи да плюеш другите.
    Второ, като си купя S60 2.4 163 коня обещавам да започна да следя "Дързост и красота".
    Че аз някак съм се опитал да се извиня и не мисля, че плюя другите марки просто пиша неща, които са казани, писани в списания, разказани на халба бира и после видени от мен лично! Иначе нямам навик да плюя щото се интересувам от автомобили и тяхната функционалност и дизайн от както мога да чета кажи-речи това за Волвото мога да го кажа на всеки "волваджия", "волвист" или както там се наричат и дори , ако наблизо има повече наливна бира, мога да го убедя да разкара Волвото и да бяга да си вземе Алфа пак се извинявам ако тона ми се приема за остър не е това целта на постовете ми...
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #29
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Рено снабдява с 1.9TD Волво s40 и Митсубиши каризма. D5 мотора си е разработка на Волво, s60 е симпатяга особенно с D5 мотора и аз го имам в групата с бъдещи кандидати за гаража ми.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Рено снабдява с 1.9TD Волво s40 и Митсубиши каризма. D5 мотора си е разработка на Волво, s60 е симпатяга особенно с D5 мотора и аз го имам в групата с бъдещи кандидати за гаража ми.
    Този мотор D5 e разработка, поне с участието, ако не и изцяло на Форд. Откакто, тази навремето чудесна марка беше закупена от Форд, тя тръгна стремглаво надолу
    Виж, познавам собственик на магазин за авточасти за Волво и СААБ, в сравнение с техните цени 156/166/147/ GT/ 159 ще ви се видят като АЗЛК. И въобще не са нечупливи, иначе завалията щеше да е фалирал
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •