Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Искам съвет

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Искам съвет

    Здравейте колеги,
    сигурно вече повечето от вас са запознати със състоянието на двигателя ми в момента...Та колата е в бокса за основен...Пред мен е дилемата да сменя ли вариатора с нов или да подменя само кита...До последно колата не тракаше, а преди 8 000 км вариатора беше ремонтиран с кит..щото тракаше. Ще върви ли повече колата с чисто нов вариатор или мога и да си спестя 300лв...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Мен също ме интересува това и моят принципно не трака но сякаш имам чувството че вече го няма това "ритване" отзад след 3000 оборота иначе всичко друго по колата си е ОК. Възможно ли е този вариатор с износването си да му намаля ефективността
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега съчувствам ти! Какво да ти кажа, знам че много боли изваждането с пари (особено при твоята ситуация), но в случая те съветвам да го смениш с нов. Ремонтният кит не си е работа - изкара малко (моя ремонтен комплект изкара някакви си 7К километра и пак започна да потраква) и пак отново имаш същия проблем. Въпреки, че съм чел, че уж при моторите след 2000-та година ефекта от ремонтния кит бил значително по-добър отколкото при старите. Но тук вече да кажат колегите с по-новите мотори. Все пак при положение, че ще правиш основен ремонт, някак си не е редно да оставиш скапания вариатор и примирно след време да го смениш него. Най-малкото тогава ще ти излезе още 100лв отгоре, защото дали ще смениш ремъци и ролки или вариатор, работата е все тая. Ще ти дам една идея - потърси вариатор в eBay, защото при късмет може да си спестиш едни 100лв от там. Иначе разваления вариатор, удря малко в разхода.
    Успех колега.
    Last edited by AlfaMan; 06-02-2009 at 22:31.

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Благодаря за отговора
    Мисълта ми е, ще усетя ли РЕАЛНО някакъв по-добър вървеж или просто ще работи по-тихо мотора....Да ти кажа честно карах 8-9000 с ремонтен КИТ и не се беше разтракал...Разлика във вървежа не мога да усетя, защото аз реално в кола с нов Вариатор не съм се качвал да сравня с моя...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Няма да върви повече с нов вариатор
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ТОВА ме интересуваше мерси Фред
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    А какво е станало, че си за основен?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=30417&page=3
    Чети от 3 страница на татък
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аха Много неприятна е сумата, с която трябва да се разделя, а оше по неприятно е това, че съм без кола за около месец, което за мен е равносилно да счупят на някой спринтьор краката....Изключително много ми трябва да си върша работа с нея
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Неприятно е, така е, и пари си трябват...., поне ще си наред след това
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аха Много неприятна е сумата, с която трябва да се разделя, а оше по неприятно е това, че съм без кола за около месец, което за мен е равносилно да счупят на някой спринтьор краката....Изключително много ми трябва да си върша работа с нея
    Неприятно е, колега. Но явно алфата е основно за кеф, а не за работа. Всъщност аз карам всеки ден моята, просто всеки ден съм на работа. Хубавото е, че не ме е предала, но в моя случай и градският транспорт е горе-долу приемлив вариант. Но ако бизнесът се крепи на много километри, не бих препоръчал Алфа Ромео, поне не Туин Спарк. Успех, и най-добре сменяй вариатора. Иначе страда моторът, а ремонтният комплект не е панацея. Така твърдят препатили колеги. Горе главата!
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Здравейте колеги,
    сигурно вече повечето от вас са запознати със състоянието на двигателя ми в момента...Та колата е в бокса за основен...Пред мен е дилемата да сменя ли вариатора с нов или да подменя само кита...До последно колата не тракаше, а преди 8 000 км вариатора беше ремонтиран с кит..щото тракаше. Ще върви ли повече колата с чисто нов вариатор или мога и да си спестя 300лв...
    Проверява се какъв луфт и износване има твоя вариятор и спрямо това се решава дали нов или кит
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    NQMA DA VARVI POVE4E ZA6TOTO E ZA MALKITE OBOROTI

  14. #14
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Проверява се какъв луфт и износване има твоя вариятор и спрямо това се решава дали нов или кит
    Евала Бобо,
    че отново си във форума с компетенти мнения.
    Хора като теб са с много голям принос за нас неуките!
    Поздрави!

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  15. #15
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    Евала Бобо,
    че отново си във форума с компетенти мнения.
    Хора като теб са с много голям принос за нас неуките!
    Поздрави!
    Да, по-полезен става форума, когато се постват ФАКТИ, а не коментари, като тоя.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •