Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Лашка при отпускане на газта

  1. #16
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    колеги не твърдя че съм много на ти,обаче,стъпковия мотор е за оборотите на място.на място колата е ЧАСОВНИК,и на газ и на бензин.при потегляне,ускорение и пр.,стъпковия мотор,неговата работа я поема дебитомера и всичко след него,дролсела и т.н..
    имам час за компа утре,пък ще видим какво ще каже техниката.

  2. #17
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    колеги не твърдя че съм много на ти,обаче,стъпковия мотор е за оборотите на място.на място колата е ЧАСОВНИК,и на газ и на бензин.при потегляне,ускорение и пр.,стъпковия мотор,неговата работа я поема дебитомера и всичко след него,дролсела и т.н..
    имам час за компа утре,пък ще видим какво ще каже техниката.

    Е дебитомера как може да ти контролира оборотите.
    АБЕ НЕЗНАМ КОЙТО ИСКА ДА МИ ЧЕТЕ МНЕНИЯТА.

    Аз ви казах мойте проблеми, описани точно, и точно след какво се оправиха. НЕ съм си измислял глупости и не си смуча пръстите да пиша глупости.
    Който иска да ме слуша

    В големите студове малките обороти са поне 1300 оборота. Дебитомера ли ги прави 1300 според теб ?
    Абе живи и здрави, изказах се аз по въпроса.
    Поздрави.


    arиeca155 аз говоря за 8клапанов мотор, Не си си написал в подписа какъв е твоя, при теб всичко е различно....
    Last edited by The_Game; 10-02-2009 at 18:41.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  3. #18
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    палиш се като дете.проблема не е в оборотите на място колега.а когато е в движение,и когато е в движение дебитомера контролира нещата.проверено,днес на диагностиката стъпковия мотор работи,ламда сондата също,свещите са добре(поне са бели),замериха комутаторите и там няма проблем,кабелите нямат проблем също.съмненията за дебитомера останаха,и те ще се хванат на диагностика с газанализатор според мен или с проба с друг дебитомер.колега със същия проблем но с 1.8 8 клапана сменя дебитомер и край.за мен в момента проблема е от къде да намеря такъв като за моята поне за проба.температурен датчик работи,катализатор няма.
    що е то?
    а сетих се нещо,откачам кабелите на стъпковия и веднага си кача оборотите на 2000 на място,закачам го,всичко е ок.е някой няма ли да каже стъпковия има ли намеса в работата на мотора в движение,или само на място.незнам и аз вече.ще видим...!

  4. #19
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    само да добавя колега(с проблема),лампата на инжекциона светва ли ти защото моята присветва,затова моята идея е че проблема е в дебитомера,на моята кола.а ако ти оправиш твоята кажи как го постигна и какъв беше проблема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...C%E5%F0&page=3

  5. #20
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    @ arieca155 Ако имаш път към София мини през италянеца там ще намериш за проба 100% или търся някоя 16в на части


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  6. #21
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    само да добавя колега(с проблема),лампата на инжекциона светва ли ти защото моята присветва,затова моята идея е че проблема е в дебитомера,на моята кола.а ако ти оправиш твоята кажи как го постигна и какъв беше проблема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...C%E5%F0&page=3
    Дебитомера за 8 в.мотор е 60лв. втора ръка, ,но ако имаш газ анализатор, мисля ,че можеш да се справиш и с този. Просто натегни пружината докато слезе показанието на "СО" до -0,3.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #22
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    днес смених дебитомера с нов,никаква разлика.продължава да предърпва,да лашка,губи мощност.на диагностика всичко е 6,проверихме комутаторите един по един ги вадихме,работят.не е от тях или свещите.
    някакви идеи?

  8. #23
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    днес смених стъпковия мотор,не е от него.после,тпс-са,след запалването докато беше студена нямаше проблем.имаше и мощност и не лашкаше.стопли се и айде пак.почвам да мисля за температурен датчик.следват свещи и накрая комутатори.и ако не се обеся ще я оправя.

  9. #24
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    днес смених стъпковия мотор,не е от него.после,тпс-са,след запалването докато беше студена нямаше проблем.имаше и мощност и не лашкаше.стопли се и айде пак.почвам да мисля за температурен датчик.следват свещи и накрая комутатори.и ако не се обеся ще я оправя.
    а генерацията и по-точно тръбите от колекторите до ламбда сондата провери ли дали не изпускат отнякъде?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #25
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    като ти прочетох мнението и ме обзе некво щастие и ще ти кажа защо.меката ми връзка е свършила и трака тръбата.и ако е от това...само че немога да се сетя сондата преди меката ли е или след нея.и ако е от това защо на диагностиката ми показва че сондата работи добре?
    а ти как стигна до тук с този ти въпрос?

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    като ти прочетох мнението и ме обзе некво щастие и ще ти кажа защо.меката ми връзка е свършила и трака тръбата.и ако е от това...само че немога да се сетя сондата преди меката ли е или след нея.и ако е от това защо на диагностиката ми показва че сондата работи добре?
    а ти как стигна до тук с този ти въпрос?
    ми при мен сондата не получава всичките изгорели газове и лъже компа за сместа и трябва да правя точно нещо там по тия връзки на колекторите с тръбите надолу... но незнам още кое. Иначе лашкане нямам ама то зависи кое в какви граници е!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    днес чистих дроселовата клапа от нечистотии и отпуснах малко жилото на газта по препоръйа на колега.никакъв ефект,само открих това на снимката.след като го отстранихме с pvc лента до закупуването на нов маркуч,пак никакъв ефект.загубата на мощност от 3500 до 4500 оборота и лашкането си ги имам,още.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображ.063.jpg  

  13. #28

    Default

    имаш ли климатик

  14. #29
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    не.

  15. #30
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    не.

    Пиши в 156 раздела или 145/146 там са с 16в мотори и могат повече да ти помогнат
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •