Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70

Thread: Лашка при отпускане на газта

  1. #61
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А на мен ми е чудно с какво в крайна сметка е най-добре да се изчисти моторето за празен ход,без да се повреди нещо.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #62
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами аз вчера го чистих първо само с WD40,щото нали уж трябва да се внимава с тая джаджа.Но WD40-то не махна всичката гадост,затова по едно време спря да ми пука и пръсках с едно за развиване на запекли болтове (май Нигрин се казва),бърках с отвертка,увита с мокра кърпичkа,изсуших го и накрая пак яко с WD40.Пак има останала гадост вътре,не може всичко да се изчисти,но определено клапата се раздвижи по-лесно и колата си регулира оборотите много добре сега,поне на място.Още не съм я карал достатъчно,за да кажа как е в т.нар. принудителен празен ход-т.е. като я пусна на скорост и без газ-преди придърпваше и лашкаше яко,днес не съм я усетил да го прави.Това е...

  3. #63
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    "Сега на въпроса - при по рязко ускорение на вече позагряла кола - над 70 градуса, при смяна от 2ра на 3та скорост ускорението ми продължава на тласъци и леки придърпвания. Не става въпрос за прекъсване, просто има едно уауауауа и след 3 секунди като подмине 4000 оборота се оправя. При отпускане на газта и повторно ускорение на 3-та предавка отново почти не повтаря, но понякога повтаря това поведение. Ако сменя предавките след 3600 някъде този проблем го няма.

    Нямам идея от какво е. Първата стъпка, която предприемам тази събота е нови свещи, защото още карам с италианските. Ще замеря и кабелите на мултицет при един близък - жичкаджия.

    От какво не е - сменял съм тази година горивен филтър - беше запушен и причиняваше още по-гаден проблем. След смяната му колата се отпуши. По принцип не съм я оставял с по-малко от 10 литра.

    Изпран спортен филтър също така. Ако някой има идеи - да помага. Аз като сменя свещите, ще докладвам. Смятам и гърнетата да оправя като хората, ама иска пари и ще видим кога ще е.[/QUOTE]"

    не разбрах от подписа дали е 8 клапана или 16.само да кажа че тази тема я бях забравил и не съм писал от къде беше проблема при мен.моята кола е 16 клапана.след ремонт на главата,"майсторите" я зацепили с 2 зъба грешка!от 3400-3500 оборота до 4000-4200 едно чудене,загуба на мощност,мноооого висок разход на гориво!след посещение при Радо в поморие и зацепване както трябва да бъде всичко е ок!няма забиване,добре върви,малък разход на гориво.всичко си е на мястото ,това е!обобщавам,лошо зацепен ангренажен ремък.
    Last edited by arieca155; 27-03-2011 at 16:28.

  4. #64
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ее,добре че се е решил проблемът,но това на нищо не прилича-кой ти е зацепвал мотора,че така си е оставил ръцете...

  5. #65
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    а аз се чудя кво да ги правим такива майстори дето има плащаме,а после си даваме пак парите да им оправят майсторлъка.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #66
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    ако сте чели темата от начало да видите през какво минах докато стигна до Радо в Поморие...!а за парите да не говорим.то бяха кабели,свещи,ТПС-си,стъпкови мотори,дебитомери,маркучи,температурни датчици,диагностика няколко пъти,нерви...и те така!

  7. #67
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Пфф,абе и мойта лашка и придърпва като я оставя без газ и мени обороти съвсем леко на празен ход и почвам да си мисля,че е нормално донякъде.Също тресе като протеглям когато е студена,но кво да се прави.Имам неща за оправяне по тръбите и гърнетата-меката ми връзка е направена твърда,но по заварките има шупли,от които си мисля,че дърпа въздух,гърнето ми е пробито,съединителят е за смяна.Като оправя всички тези неща,ако не са се оправили проблемите,тогава ще им търся решение.Лошото е,че при нашите коли важи 100% приказката,че дребните камъчета обръщат-колата-двигателите са чук,но дребни глупости по електрониките могат да прецакат нещата....

  8. #68
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги,тея дни забелязах,че ми е прокъсан тампона на стабилизиращото рамо на двигателя.Възможно ли е от това да лашка колата?Щото много ме дразни това лашкане...също се чува едно метално чукане понякога като лашне по-силно.А този тампон с щангата ли се сменя направо,има ли смисъл да се пробва със стар?

    Абе сега видях,че той струвал 6-7 лв тоя тампон...няма смисъл да се търси стар
    Last edited by Dimicha; 01-04-2011 at 12:05.

  9. #69
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Да колега може защото когато е скъсан този тампон и мотора играе а жилото на гаста е под напрежение се мести и дросел клапата и колата лашка
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #70
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Сори,че пак спамя темата,но открих причината за по-голямата част от досадното лашкане.Причината се оказа банална и често срещана-скъсан въздуховод.Вчера реших да го извадя и да си върна дебитомера в първоначално положение(щото беше обърнат обратно от предишния собственик).Последва почистване на цялата система-въздуховод-дебитомер-дросел.Само ме притеснява,че дросела го пръсках с един спрей,който всъщност е за развиване на запекли болтове...Но според мен е безобиден и върши по-добра работа от WD40-съдържа масла и бензин и оставя значително по-дебел мазен защитен слой върху повърхността.Та въздуховодът беше прокъсан на първата сгъвка,олепих го с един скоч алуминизиран уж,колата тръгна значително по-добре.Утре мисля да олепя цялата работа отгоре с изолирбанд,щото прилепва по-добре.Откак я имам колата,днес за пръв път почувствах как ми се свива корема от ускорението.Между другото изчезна по-голямата част от онова съскане при ускорение,за което се говори често във форума.Явно е било защото смуче въздух от скъсаното.Но пак съска малко-следва проверка и евентуално ремонт на гумените съединения на всмукателните колектори,щото ги виждам,че са попукани.Предложете,ако се сещате нещо по-добро за олепяне на тея гумени части...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •