Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: 2.0TS - обороти при 100 км/ч

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е друже виж как си ме разбрал. Мисълта ми е че говорите за размер на гуми той не оказва влияние на скоростта отчетена от километража
    Напротив. Размера гуми оказва точно влияние и на километража и на скоростомера по простата причина, че и двата уреда са фиксирани да отчитат вярно при определен размер гуми. Когато промениш размера (като под размер визирам диаметъра) да кажем към по-голям за същия брой завъртания на гумата (обороти) си изминал по голямо разстояние (заради по големия размер) и от тук изчисленията както на километража така и на скоростомера се разминават с действителността. Тук влиза в сила и един друг закон (v = w.r ), но това пък е тема на съвсем други размишления.

  2. #32
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При мен показанията километраж- GPS се различават с около 5- 8 км./ час. Съответно грешката е най- малка при ниските скорости. По табло винаги показва повече.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #33
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Баси аз никога не съм си пробвал колата колко може да направи...
    шегуваш се нали?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #34
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не е само той...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    шегуваш се нали?
    Въобще не се шегувам. Никога не съм пробвал до къде стига скоростомера. 170 съм правил най-много.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Напротив. Размера гуми оказва точно влияние и на километража и на скоростомера по простата причина, че и двата уреда са фиксирани да отчитат вярно при определен размер гуми. Когато промениш размера (като под размер визирам диаметъра) да кажем към по-голям за същия брой завъртания на гумата (обороти) си изминал по голямо разстояние (заради по големия размер) и от тук изчисленията както на километража така и на скоростомера се разминават с действителността. Тук влиза в сила и един друг закон (v = w.r ), но това пък е тема на съвсем други размишления.
    Аз ли немога да те разбера или ти нещо не разбираш показанието километража зависи само от оборотите на двигателя или по точно от оборотите на изходящия вал на скоростната кутия размера гуми няма значение никакво за показанието на километража, ъгловата скорост на въртене на точка от външния диаметър на гумата не е във зависимост със скороста отчетена от километража, в зависимост са оборотите с които се въртят двигателните колела на автомобила. И уредите на са фиксирани по никакъв начин даже си имат и разминавания особенно при ниски обороти. а километража е настроен да е горе долу верен с оригиналния размер гуми, но винаги да показва повече.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз ли немога да те разбера или ти нещо не разбираш показанието километража зависи само от оборотите на двигателя или по точно от оборотите на изходящия вал на скоростната кутия размера гуми няма значение никакво за показанието на километража, ъгловата скорост на въртене на точка от външния диаметър на гумата не е във зависимост със скороста отчетена от километража, в зависимост са оборотите с които се въртят двигателните колела на автомобила. И уредите на са фиксирани по никакъв начин даже си имат и разминавания особенно при ниски обороти. а километража е настроен да е горе долу верен с оригиналния размер гуми, но винаги да показва повече.

    Очевидно и двамата не се разбираме, но пък вече влизаме в излишни спорове. Да приемем, че според теб ако колата е с двуметрови гуми километража (скоростомера) ще е верен, или относително верен, а според мен няма да е верен и да приключим спора , че достатъчно оспамихме темата

  8. #38
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Очевидно и двамата не се разбираме, но пък вече влизаме в излишни спорове. Да приемем, че според теб ако колата е с двуметрови гуми километража (скоростомера) ще е верен, или относително верен, а според мен няма да е верен и да приключим спора , че достатъчно оспамихме темата
    Не не разбира се че няма да е верен но размера на гумата по никакъв начин не се отразява на показанието на километража влияе на реалната скорост не на отчетената от километража.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #39
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И така да сложа точка на спора.....: По километраж се отчита ъгловата скорост на изх. вал... При 3000 оборота или колкото и да са , гуми с радиус 50км и гуми с радиус 2мм имат една и съща ъглова скорост. Производителя дава с какви гуми трябва да е колата и километража горе-долу отчита вярно по тях.. Ако гумите са по-големи тои ще занижава реалната скорост на автомобила, а ако се сложат по-малки гуми километража ще показва малко повече от реалната скорост. Гумите ще се въртят с една и съща ъгл. скорост.
    Фатката е дали и при вас когато километража показва 100, оборотите показват 3000....
    Last edited by qpwo; 06-02-2009 at 15:59.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нещо грешите май. Скоростомера взема инфо за скороста от АБС-а. И точно ако не са гумите каквито трябва при 100 км/ч оборотите няма да са такива каквито при кола с точните гуми.

    Някои автомобили имат отделно VSS (Vehicle Speed Sensor) който се намира на първинчниа вал на коростната кутия или на полуоската на предно ляво или дясно колело. От него се вземат данни за скоростта на автомобила отделно от АБС-а.

    При мен на 156-цата поне такъв няма и данните се взимат само от АБС.
    Last edited by oem; 06-02-2009 at 16:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Здравеите колеги. Искам да питам 2.0 ТС-155коня- 156ците при 100км в час какви обороти развиват. Разбрахме, че 166-ците при 100 км на 5-та са малко над 3000 оборота и лично за мен това е недостатък. Интересно ми е да разбера за скоростната кутия на 156-ците...Благодаря....
    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Очевидно и двамата не се разбираме, но пък вече влизаме в излишни спорове. Да приемем, че според теб ако колата е с двуметрови гуми километража (скоростомера) ще е верен, или относително верен, а според мен няма да е верен и да приключим спора , че достатъчно оспамихме темата
    Това е въпроса, и доколкото разбирам се пита при 100 км/ч по скоростомер колко са показанията на оборотомера ? Пита се на рзличните модели алфи какви са им предавателните числа на скоростните кутии, какво почнахте тука с тези 2-3 метрови гуми да ми слагате, естественно външния диаметър ако е по голям скороста ще е по голяма, но показанията ще са 100 км/ч и 3000 оборота. Аз в момента съм с по голям размер и на 160 км/ч по скоростомер, реално се движа със 170, замерено е, но показанията на оборотомера със тази скорос независимо с какъв размер гуми съм са едни и същи. Тоест ,ако със 100 км/ч съм на 3000 оборота по показания на уредите в автомобила със размер на гумите 17/225/45, същите показания ще има и с малък размер на гумите, разликата ще е в реалната скорост която няма да ти показва скоростомера.
    Не се пита каква реална скорост ще ти развие автомобила, а с колко оборота каква скорост потдържа ?
    Пита се защо алфите с много обороти потдържат ниска скорост. Ами явно така са изчислени скоростните кутии, инженерно решение Ауди 100 5 цилиндъра със 100 км/ч е на около 2500 оборота, а Кадилак Ескалейт със 140 км/ч е на 1400 оборота..................... и винаги независимо дали е с 22 цолови джанти или с 26 цоловите, оборотомера си кове на 1400 когато направя 140 км/ч. Различна ми е реалната скорост................тва е ясно.

    п.с. Влезте в някой от сайтовете за гуми където има калкулатор, там ясно си пише след като въведеш стар размер и желан размер с колко ще те лъжи скоростомера ако не си с подходящ размер .
    Last edited by Доко; 06-02-2009 at 19:57.

  12. #42
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Маи всички говорим за едно и също
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #43
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ето пак снимки- малко размазани, но какво да правя- треперят ми ръцете
    Last edited by didod; 15-04-2010 at 20:22.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #44
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    браво на колегата Доко за обяснението,а за тези дето си мислят че гумата има значение за отчитането на уредите мога да кажа: ами вдигнете си колата на крик и си махнете гумите и вижте че пак като стигне 3000об/мин ще си показва около 100км/ч

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    браво на колегата Доко за обяснението,а за тези дето си мислят че гумата има значение за отчитането на уредите мога да кажа: ами вдигнете си колата на крик и си махнете гумите и вижте че пак като стигне 3000об/мин ще си показва около 100км/ч
    Па може и да си прав...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •