Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: кажете какво мислите по отношение на това чудо

  1. #31
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Хубу де, дай да се събереме 2-3 човека да си делнем разходите на 3 да речем, аз ще го поръчам, ще го караме на 2-3 смени всеки, ще си кажем мнението, и или ще прежалим по 10 - 15 кинта или не....
    Търсят се двама желаещи за експеримента......
    Драсни един ЛС, аз съм навит да го пробваме това еъпреки, че според мен няма да стане нещо, ама ми е интересно да си докажа тезата!!! Пък може и да греша!!!

  2. #32
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Неразбрах точно какво ме питъш ,значи при движение на колата въздухът невлиза насилственно във въздуховода преди резонаторната кутия понеже не е изведен с дупка на бронята ,а дори и да има някакви минимални завихряния резонаторната кутия ги обива ,тя неслучяйно се казва така !

    П.С като имате мерак слагайте ги дея бръмчялки , по евтин вариант а и по евтин ще е вентилатор от компютър !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Драсни един ЛС, аз съм навит да го пробваме това еъпреки, че според мен няма да стане нещо, ама ми е интересно да си докажа тезата!!! Пък може и да греша!!!
    Още един да се появи и ще задвижим нещата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    за каква цена говорим много обичам експериментите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Не е проблем да да си повишите мощността с ел. компресор. И не е въпроса в оборотите, а в нагнетателнатга мощност. Демек тази перчица и с милиони об/мин да се върти няма да постигнете нищо. Трябва ви поне 10% мощност от тази на двигателя. Иначе казано - задвижвате въпросната "перка" с постояннотоков електродвигател с мощност поне 10 киловата (тежи към 40 кила, бая е голям и трябва да му намерите място в коша). Слагате пантограф отгоре на колата за да може да дърпате ток от жиците на трамваите или тролеите (аз нямам друга идея как ще захраните електромотора). В този случай, наистина ще получите прилична степен на свръхпълнене респективно доста мощност и въртящ момент. Когато направите това, следващата ви грижа ще е детонационното горене и стопените бутала.
    Last edited by Двигателист; 04-02-2009 at 22:51.
    Лудия

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    за каква цена говорим много обичам експериментите.
    Ми към 18 лв при трима човека, но сега гледам че
    Item location:Miami Beach, Florida, United StatesОт Америка не ща да поръчвам нищо - дали го има някъде из европейските ибеьове?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Не е проблем да да си повишите мощността с ел. компресор. И не е въпроса в оборотите, а в нагнетателнатга мощност. Демек тази перчица и с милиони об/мин да се върти няма да постигнете нищо. Трябва ви поне 10% мощност от тази на двигателя. Иначе казано - задвижвате въпросната "перка" с постояннотоков електродвигател с мощност поне 10 киловата (тежи към 40 кила, бая е голям и трябва да му намерите място в коша). Слагате пантограф отгоре на колата за да може да дърпате ток от жиците на трамваите или тролеите (аз нямам друга идея как ще захраните електромотора). В този случай, наистина ще получите прилична степен на свръхпълнене респективно доста мощност и въртящ момент. Когато направите това, следващата ви грижа ще е детонационното горене и стопените бутала.
    Първо, знаеш за какво говорехме и че при този размер на перката са нужни големи обороти които да нагнетяват повече въздух, а интересното е че не трябва да е просто въздух, а КИСЛОРОД(за горенето), а кислорода е в по- големи количества когато въздуха е студен=> трябва ни кулер=> трябва ни и достатъчно дебит който да докарва както каза тези 10% , обаче няма лагер който ще издържи на такива обороти и неслучайно те са си го измислили хората да се движи турбинната перка в канал от масло(което в случая не е спазено), АБСОЛЮТНО съм сигурен, че с колегите сме запознати, че и буталата няма да издържат, мога да добавя че и други части от мотора ще изпушат(ако е сток естествено)!!!

    Но както си прочел, ние вече приключихме спора относно това и сега решихме да пробваме за да видим какъв е ефекта , след като са го направили - значи прави нещо, въпроса сега е КАКВО прави, ако искаш можеш да се включиш към мен и колегата Ферарист за пробата, той го е написал, към 18лв. на човек ще излезе, пробваме и разбираме резултата!!! Може пък да има звук поне или нещо друго, не се знае!!!

  8. #38
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми към 18 лв при трима човека, но сега гледам че
    Item location:Miami Beach, Florida, United StatesОт Америка не ща да поръчвам нищо - дали го има някъде из европейските ибеьове?????
    Мисля че го гледах някъде в Английски сайт това нещо, ще проверя и ще драсна ЛС!

  9. #39

    Default Ужаст!


    Тази тема е за бисерите!
    Не е истина просто какви неща са се изписали!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #40
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post

    Тази тема е за бисерите!
    Не е истина просто какви неща са се изписали!
    Я ни разясни какви толко неща сме написали, та сме за бисерите ?????
    Че май нещо просто си приказваш колкото да пуснеш мнение ми се струва!!! Ако имаш истинско мнение по въпроса го дай, а не се прави на много интересен с глупости!!!

  11. #41

    Default Изплаших се!


    Ето ти един бисер и то голям!
    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Първо, знаеш за какво говорехме и че при този размер на перката са нужни големи обороти които да нагнетяват повече въздух, а интересното е че не трябва да е просто въздух, а КИСЛОРОД(за горенето), а кислорода е в по- големи количества когато въздуха е студен=> трябва ни кулер=> трябва ни и достатъчно дебит който да докарва както каза тези 10% , обаче няма лагер който ще издържи на такива обороти и неслучайно те са си го измислили хората да се движи турбинната перка в канал от масло(което в случая не е спазено), АБСОЛЮТНО съм сигурен, че с колегите сме запознати, че и буталата няма да издържат, мога да добавя че и други части от мотора ще изпушат(ако е сток естествено)!!!
    ...
    Тебе като ти трябва повече кислород, що не си сложиш една малка бутилчица и да обогатяваш сместа?... няма да имаш нужда от "турбинни перки в канали с масло" и разни други подобни глупости.
    Също исках да попитам (щото не разбирам), в студения въздух азота по-малко ли става щом кислорода е в "по-големи количества"

    И те съветвам да не спориш с Двигателист щото видях преди малко в една друга тема негов пост и повярвай ми, този човек знае какво говори и това което е написал тука хич не е случайно!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #42
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    В студения въздух има повече кислкород тва ясно !
    Ще ви кажя по лесен и ефтин начин с който да разберете какъв ще е ефекта от тая хуйня ,та значи первате към кутията на филърта един въздуховод ако няма такъв де , който извеждате отпред на бронята така ,че да е открит и колата като е в движение даможе въздухът да влиза насила в трабата , хем ще е студен въздука хем ще е под натиск при движение на колата !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Цялата тая джаджа не прави нищо друго освен да оптимизира въздушния поток.Тоест да го направи по-равномерен.Да има по-голяма инерция,а от там по-добро пълнене.При моделите с дебитомер,няма как да не доведе до подобрение,но при моделите,като моята,ефекта ще е само звуков.Формата на всмукателната система е от голяма важност са работата на двигателя,поради резонансните процеси,които трябва да се получават,точно за по-голяма инерция на въздуха.Тая играчка тушира пулсирането на въздуха,идващо от промени в системата,например слагането на всякакви измислени филтри или промяна в геометрията.
    В заключение:поредната играчка за пораснали деца!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А бе вие продължавате линемога да повярвам че още разисквате тази тема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    В студения въздух има повече кислкород тва ясно !...

    Айде още един!
    Концентрацията молекули в единица обем на газова смес (каквато е въздуха) е по-голяма при по-ниска температура! Ама не само на кислород, ами и на азот и на още около 1% инертни газове. Не учите ли вече в училище за Брауново движение бе хора! Ами изразявайте се по-точно, то човек да се чуди какво искате да кажете!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •