Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: кажете какво мислите по отношение на това чудо

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тези евтините боклуци не са вентилатори, а прости перки коити се въртят от сруята въздух. Никакво налягане не правят. Просто завихрят въздуха и от това завихряне се получава едно охлаждане на въздуха. На дебитомера също има ситна мрежичка. Когато въздуха минава от по-пироко към по-тясно от съпротивлениято и налягане той се охлажда. Пример духнете с широко отворена уста и после със свити устни. Въздуха при свитите устни е по-хладен. Това е ефекта на тази турбинка, както и на мрежичката на дебитомера. Но тъй като там не се създава голямо налягане охлаждането на въздуха ще е просто нищожно.

    П.С. Обяснения и размисли колкото искате
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    такаа
    много сложно мислите

    тоя вентилатор всъщност спира въздушния поток просто щото перките и ротора в средата заемат доста място

    ако ставаше пиниза с ел турбота, ехехехеее
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    деемек никой не взима бирата?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    деемек никой не взима бирата?
    Да бе, я прочети поста ми на първа страница за спъването на въздуха и гледай как Търтейчо ша ме черпи биренце

  5. #20
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тези евтините боклуци не са вентилатори, а прости перки коити се въртят от сруята въздух. Никакво налягане не правят. Просто завихрят въздуха и от това завихряне се получава едно охлаждане на въздуха. На дебитомера също има ситна мрежичка. Когато въздуха минава от по-пироко към по-тясно от съпротивлениято и налягане той се охлажда. Пример духнете с широко отворена уста и после със свити устни. Въздуха при свитите устни е по-хладен. Това е ефекта на тази турбинка, както и на мрежичката на дебитомера. Но тъй като там не се създава голямо налягане охлаждането на въздуха ще е просто нищожно.

    П.С. Обяснения и размисли колкото искате
    Колега, просто кажи, че действа като Интеркулер
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Тоест е по- вероятно да пречи, отколкото да помага. Аз така ги виждам нещата.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Тоест е по- вероятно да пречи, отколкото да помага. Аз така ги виждам нещата.
    Не само ти, то си е така!!! Ако ставаше досега всеки да го е направил!!!

  8. #23
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    абе човека ви постна линк (ето го пак http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...80%D0%BD%D0%BE )

    пробвано е на Дино лично от него... не са някви писаници от нета, а направено и пробвано, със снимки и т.н... За тея които ги мързи да го прочетат- накратко: Макс. мощност - увеличение с 1.4 к.с. или 2.12% - от 66 кс на 67.4 кс. Като абсолютна цифра е много малко. Като процент - хмммм... почти нищо. Факт. Интересното е при внимателен поглед върху графиката на мощността до 4000 об/мин - там има по-отчеливо повдигане на кривата с 2.5-3 к.с., което при 50-51 к.с. там е от порядъка на 5-6%, груба преценка, до колкото мащаба на графиката позволява. Интересното е че има изразена тенденция за изправяне кривата на мощността в широк оборотен диапазон. Това вече е интересно

    Максимален Въртящ момент - увеличение с 7.3 Нм или 6.9% от 105.7 Нм на 113 Нм. Това е окуражаващо. Както се вижда от графиката, а и както споменах вече - измерванията започват при над 800 об/мин. над тези при които двигателт развива максималният си момент и общо взето кривата е в своя спад. Предполагам че при 2500 об/мин. ще е още по-интересно.

    колата му е Пасат Комби 1.8 Моноинжекцион Monomotronic
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 122510.jpg  
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  9. #24

    Default

    Хубу де, дай да се събереме 2-3 човека да си делнем разходите на 3 да речем, аз ще го поръчам, ще го караме на 2-3 смени всеки, ще си кажем мнението, и или ще прежалим по 10 - 15 кинта или не....
    Търсят се двама желаещи за експеримента......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Хубу де, дай да се събереме 2-3 човека да си делнем разходите на 3 да речем, аз ще го поръчам, ще го караме на 2-3 смени всеки, ще си кажем мнението, и или ще прежалим по 10 - 15 кинта или не....
    Търсят се двама желаещи за експеримента......
    Мани, не се занимавай с глупости.
    Само ще си изгубите времето и нервите

    А тая тема за летящия Пасат ... не ми се говори
    И от къде изкопаха тази турбина за камион, не знам
    В пасатора е останала сила да подухва прахта от клапаните само, а те искат този кютук да завърти

  11. #26

    Default

    Аз още в началото писах, че ефекта ще е само в звука, тоест ще свири като развалена турбина на някой камион, да плаши голфаджиите, пълен ташун. Следя няколко такива теми в различни форуми, но никой още не се е набутал, поне аз не знам за такъв.

  12. #27
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    виж 2 поста по нагоре 1 от VW го е правил вече
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    виж 2 поста по нагоре 1 от VW го е правил вече
    Видях го, това потвърждава мнението ми, че силов тунинг без пари не става. Ефекта от тези 2 коня ще го получа като си махна резервната гума и крика, за какво да си бъзикам колата.............или наливаш кинти, или не. Даже съм склонен да коментирам и ефекта от чип тунинга. На мнение съм, че не си заслужава, ако не си смениш валовете и ...................(няколко хилядарки) . Наистина разхода пада леко (а може и да си внушаваме), отнася се за атмосферни бензинови ДВГ-та. За турбо дизелите нямам впечатление.
    Last edited by Доко; 03-02-2009 at 22:10.

  14. #29
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Вентилаторът ненамалява притока на въздух напротив овеличява го , нали хората от клипчето това тестваха притока на въздух ,все едно да сложиш стаен вентилатор в траба с неговия диаметър ,въздух да искаш ! Но не е в това проблема както казах в горният си пост получява се турболенция и въздухът се завихря по този нячин той навлиза насилственно в колектора на неравномерни порции и оттам двигателят работи неравномерно !
    Мога и по-изчерпателно но като си получя бирата !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  15. #30
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Вентилаторът ненамалява притока на въздух напротив овеличява го , нали хората от клипчето това тестваха притока на въздух ,все едно да сложиш стаен вентилатор в траба с неговия диаметър ,въздух да искаш ! Но не е в това проблема както казах в горният си пост получява се турболенция и въздухът се завихря по този нячин той навлиза насилственно в колектора на неравномерни порции и оттам двигателят работи неравномерно !
    Мога и по-изчерпателно но като си получя бирата !
    Добре де, а какво тогава ще кажеш по въпроса за притока на въздух при висока скорост(при нормална атмосверка), как е при висока скорост и как при ниска??? Има ли според теб разлика и дали тая разлика се отразява при тези постоянни 65к оборота които развива тая пишка???

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •