Results 1 to 14 of 14

Thread: Отечки на ток

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default Отечки на ток

    колеги,сори за баналния въпрос но как да проверя за отчка.алфа 146 1.6 99

  2. #2
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    без значение за каква кола: мултицет, откачаш клемата на акумулатора и мериш колко ток минава; до 50 mA е ОК
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    значи откачих минуса и с мултицета едното на акумулатора другото на клемата и ми показа 11.51.
    после вместо на клемата сложих на купето и ми показа 0.02
    алтернатора ми зарежда на празен ход без никакви консумативи 13.75-13.80
    а когато всичко е вклюено ми зарежда с 13.51-13.60

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ток трябва да мериш колега.

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ето в тази тема има обяснено как се мери ТОК не напрежение .
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30254
    Прочети и следвай написаното и ше разбреш дали имаш Утечка .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Мултицета се настройва на Ампеметър и тогава се мери а не на Волтаж! И мериш както ти е написал - nhg.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже не ми се чете всичко,а и ми е по-лесно да го напиша-чети сега!Взимаш един мултицет и го слагаш на обхват 10 или 20 А,каквото има.След това разхлабваш едната клема и поставяш единия край на мултицета на клемата,а другия на клемата на акумулатора.Идеята е да не се прекъсне захранването на колата.Свалиш ли клемата на акумулатра и после сложиш мултицета е твърде вероятно да не премериш нищо,но можеш да го изгориш успешно.При това положение протича ток за централното,за кондензаторите по уредбата и други нещица и може да надхвърли допустимия ток на мултицета.За това първо клемите на уреда на клемата и клемата на акумулатора,а послеРазкачаш.Най-вероятните причини при дадени показания:150-200 mA-свети малка крушка в жабка;багажник и тн.80-120 mA;Постоянно включен стенбай на касетрофона или каквото има там;1 А-Вероятно неизправен ключ за парното и утечка през резизтора1-5 А.Лощо!Възможен проблем с релерегулатора.Старите бошови не го правят.С аларма нещата стават още по интересни.Това е от мене.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    късе да сложа врътката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC06972.jpg  

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by mariio View Post
    къде да сложа врътката.
    Слагаш я на DCA 10A и преместваш кабелите - черия на СОМ а червения на 10ADC.
    После откачваш минуса на акумулатора и свързваш клемата с черния кабел, а червения допираш на минуса на акумулатора.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    обаче по номера без прекъсването на веригата на mordohy че може да протече над 10А за секунди и да се простиш с мултицета.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    mersi mnogo.V subota 6te go napravq i 6te pi6a kakuv e rezultata.

    КИРИЛИЦА !!! Не си нов във форума та да не знаеш
    Last edited by tonov; 10-02-2009 at 22:32.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    обаче по номера без прекъсването на веригата на mordohy че може да протече над 10А за секунди и да се простиш с мултицета.
    То тоя уред,който показва няма да гръмне!Ще гръмне някой от кабелите.Те са по слаби от шунта вътре.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    колеги,проверих и има отечна,от касетофона ми е.превързаха го и са като изгася колата си гасне и касетофончето и всичко е в нормите.

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mariio View Post
    колеги,проверих и има отечна,от касетофона ми е.превързаха го и са като изгася колата си гасне и касетофончето и всичко е в нормите.
    Браво,колега,културно приключи темата,което не го правят всички.Все пак , ако ми позволиш ще обясня,вместо тебе какъв е бил проблема.Съвременните касетофони имат крайни нискочестотни усилватели от порядъка на 45-50 вата.Това налага независимо захранване на крайните стъпала със сериозен ток.За това захранването е разделено на два клона.Силово , за крайните стъпала(препоръчително директно от акумулатора през предпазител) и оперативно,което захранва тунера,предеусилвателите,антената и изход за стенбай на мощен усилвател.Силовото захранване не черпи никакъв или пренебрежимо малък ток в режим на покой.Не така стои въпроса с оперативното.То черпи около 300 милиампера ток постоянно и е в състояние да скапе акумулатора за два-три дена,ако не се зарежда,тоест кара колата.Това всъщност се е случило.Ако не помогнах-поне не съм навредил!
    Last edited by mordohy; 21-02-2009 at 19:40. Reason: Доказаната хрохична кретения и опасенията,че Fade пак ще забележи грешката!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •