Results 1 to 15 of 245

Thread: Първи стъпки след първите седем.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Първи стъпки след първите седем.

    Отварям тази тема за всички, които нямат желание да попадат във Форумните бисери на Ромео 156 ГТА.

    Идеята ми не е критикарска, нито пък с назидателен елемент.

    По-скоро ми се ще взаимно да си бъдем полезни, припомняйки си някои нещица, учени твърде отдавна, добре забравени или просто проспани

    Правописът ни застрашително се изражда с всеки следващ ден, което е (меко казано) тъжно. Наясно съм, че всички сме хора и по тази причина грешим или не знаем всичко, но не това ме плаши в случая. Страховитото е нежеланието да се върви напред и тъпченето на място просто от инат, а в някои случаи - стремглавото пързаляне назад, в крак с модата.

    Естествено, всеки преценява сам за себе си има ли желание да се развива или не и нямам намерение по какъвто и да било начин да квалифицирам НЕжелаещите.

    Полезни връзки и дискусия са включени в "тайната" ми мисъл, провокирала това начало, а причината да е в чат раздела е повече от очевидна - свободата всеки да каже това, което смята, без да бъде редактиран, забърсан или наруган.

    Бихме могли да я превърнем в пенкилер и да не коментираме само и единствено правописа, с една дума - каквото и да ви хрумне, няма да е офф-топик

    Добре би било да се въздържаме от лични обиди, но, ако случайно някой изтърве нервите си, преценката дали съответният пост да бъде забърсан или не, нека бъде на конкретния "обиден". Основна характеристика на обидата е субективният елемент - възприемането на обидата като такава


    И така.

    Спам, чат, дискусия или каквото ви душа иска - както и да квалифицираме темата, все пак да я започна с няколко линка, които (при желание за четене ) биха могли да ни бъдат полезни:



    Правописни и пунктуационни правила

    Правопис. Как да пишем правилно

    Кратък справочник за правопис и пунктуация

    Онлайн тълковен речник

    Система за граматичен анализ на българския език - нещо като правописен речник, който (при проверка) ни указва дали думата е изписана грешно, но (за жалост) не предлага верен вариант (т.е. - принципът е "проба-грешка" )



    Това като начало.


    Отново искам да натъртя, че нямам идея да назидавам, хокам или каквито там синоними може да ви хрумнат, а само и единствено взаимно да си бъдем полезни
    Last edited by Ранобудниче; 31-01-2009 at 09:10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •