Results 1 to 8 of 8

Thread: прекъсва като я настъпя

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default прекъсва като я настъпя

    Когато поработи и прехвърли на газ и си карам нормално,нямам проблеми , но когато натисна рязко педала на газта и копчето за превключване на газ/бензин изгасва и колата забива муцуна ...след 3-4 секунди пак си светва зелено и колата си тръгва, това го прави само по един път, след това цял ден каране , може и да не се появи!
    Пробвах дали е хлабава жичката(докато работи колата дърпах бутах - не прекъсва,не гасне лампата) дето е вързана за бушона, но си е добре ......
    Газов инжекцион от Българския, мисля че беше БСМ или нещо такова.И да вметна ,че вече е на около 55 000км и не съм сменявал никакви филтърчета по газовото ..... Иначе колата си върви доволно на газ.

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default ???

    Провери си предпазителя на газовия инжекцион
    да не е хлабав! Скоро да си сменял акумулатор или да си разкачал нещо по кабелаците! И ако може една диагностика да ти напраправят в движение да се хване проблема!За това се сещам, защото ме съмнява проблема не е в ключа! Успех!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Когато поработи и прехвърли на газ и си карам нормално,нямам проблеми , но когато натисна рязко педала на газта и копчето за превключване на газ/бензин изгасва и колата забива муцуна ...след 3-4 секунди пак си светва зелено и колата си тръгва, това го прави само по един път, след това цял ден каране , може и да не се появи!
    Пробвах дали е хлабава жичката(докато работи колата дърпах бутах - не прекъсва,не гасне лампата) дето е вързана за бушона, но си е добре ......
    Газов инжекцион от Българския, мисля че беше БСМ или нещо такова.И да вметна ,че вече е на около 55 000км и не съм сменявал никакви филтърчета по газовото ..... Иначе колата си върви доволно на газ.
    Същия проблем го имам,ходих на диагностика,на место в движение всичко си е на ред,увечиха ми само някакво Ланда нещо си,но пак го прави,и казахе че може да е от лоша газ.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Нали се сещате, че за да работи изпарителя добре му трябва температура. Ако това ви се случва примерно докато е под 40 градуса на колата, самия изпарител не работи като хората. И другия вариант е филтрърчета за смянна. Поне при мен е така, и това е мое мнение, не ангажирам никой с него

    AR 145 QV '97

  5. #5
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Провери си предпазителя на газовия инжекцион
    да не е хлабав! Скоро да си сменял акумулатор или да си разкачал нещо по кабелаците! И ако може една диагностика да ти напраправят в движение да се хване проблема!За това се сещам, защото ме съмнява проблема не е в ключа! Успех!!!
    нищо не съм пипал по кабелите, ток си имам... тоя предпазител незнам как изглежда
    как ще гасне гасне копчето от лоша газ ...!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by chico View Post
    Нали се сещате, че за да работи изпарителя добре му трябва температура. Ако това ви се случва примерно докато е под 40 градуса на колата, самия изпарител не работи като хората. И другия вариант е филтрърчета за смянна. Поне при мен е така, и това е мое мнение, не ангажирам никой с него
    карам си колата примерно час и нямам проблем .... изгасвам двигателя за 2-3мин. паля и като мина 50 метра и ми направи тоя номер.......... също го прави понякога като колата работи 40-50 мин и пак да изгасне копчето и да забие муцуна ........

  7. #7
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by tipo1960 View Post
    Същия проблем го имам,ходих на диагностика,на место в движение всичко си е на ред,увечиха ми само някакво Ланда нещо си,но пак го прави,и казахе че може да е от лоша газ.
    от лоша газ не ми се вярва копчето да гасне ама и аз не разбирам де

  8. #8
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    от лоша газ не ми се вярва копчето да гасне ама и аз не разбирам де
    Оооо не съм разбрал че се губи захранването на бутона
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •