Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с консуматор в колата...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    82

    Question Проблем с консуматор в колата...

    Става въпрос за следното акумолатора окей, зарежда си, имаше проблем с алармата изкл. я но пак остана оттечката от 0.35 което е много до колкото знам допуситмото е макс 0.05 при тези условия ми казаха, че е нормално да ми пада акумолатора за 2-3дни да не кажат за 1ден... Акумолатора е 63А мисля, че толкова трябва да е й по каталог, но може да се замисля и за по-голям ампераж, един колега с неговата алфа си е решил кардинално проблема с 100А акумолатор... Проверихме си-ди-то не е други видими консуматори няма и сега идва питането ми ТЪРСИ СЕ ЕЛ.ТЕХНИК, който да разбира от Алфи за да видиме какво ще откриеме! Иначе до колкото знам Велин се занимава с тях и ще видя там какво ще се случи но все пак алтернативи...
    Alfa Romeo GTV 150hp

  2. #2
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Аз имам същият проблем така, че ще следя темата ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  3. #3

    Default

    аз карам с акумолатор 74А bosch необслужваем и идва идеален .63а мисля идва слаб за наште коли.но отечки няма при мен търсете ел.техник
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Проблема с утечките е много гаден... Много трудно се открива къде е проблема - едно прозвъняване на кабели, едно чудо... Няма такъв филм!
    И за съжаление, по-големия акумулатор не решава проблема - дори го влошава. Цаката му е да се открие къде е проблема и да се отстрани. Успех на всички!

  5. #5

    Default

    При мой познат с такъв проблем се оказа, че музиката в колата, дори изключена имаше минимална консумация, която му изтощаваше акумулатора.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Това е класика! Сещайте се за допълнитено вързани усилватели, отпосле сложени аларми и всекви подобни глезотийки....

  7. #7
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Аз имам усилвател за музиката , но мисля , че проблема е от алармата понеже не бачка като хората напоследък някои път не иска да заключи вратите и трябва с ключа да боравя ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  8. #8

    Default

    Аз миналата зима като сменях акумулатора (74А) попаднах на много свестна акумулаторджийница, в която след смяната ми замерваха консумацията и лек преглед на кабели дали всичко е наред. За щастие си беше ок.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    82

    Post

    При мен не е от музика защото я проверявахме (Пайнер-а си е наред) алармата също, ксенона и него значи идва от другъде проблема... Ще се търси...
    Alfa Romeo GTV 150hp

  10. #10

    Default

    Колега в страни от темата с какъв ксенон си аз сложих на късите 4300к а на дългите 6000к та мисълта ми е долу на габарита и халогена с какви крушки си.търся накакви да светят бяло имитация на ксенон защото жълтото радваля фасона на колата да.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #11
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Колега в страни от темата с какъв ксенон си аз сложих на късите 4300к а на дългите 6000к та мисълта ми е долу на габарита и халогена с какви крушки си.търся накакви да светят бяло имитация на ксенон защото жълтото радваля фасона на колата да.
    Предполагам, че питаш мен - аз съм с ксенон на къси , дълги и на халогени и всичките са 12 000 келвина - възможно най-синьото ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Предполагам, че питаш мен - аз съм с ксенон на къси , дълги и на халогени и всичките са 12 000 келвина - възможно най-синьото ...
    е 12 000 ще е много синьо колега аз не изкам така а 4300 идва слабо но късите 6000 май е най добре а ще сложа май и на халогена ксенон така ще е най добре ти там с какви крушки си оригиналните ли
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #13
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Не четеш колега с ксенон съм и на халогените , не съм с оригиналните крушки

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    4300 идва слабо но късите 6000 май е най добре
    Какво значи слабо?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    е 12 000 ще е много синьо колега аз не изкам така а 4300 идва слабо но късите 6000 май е най добре а ще сложа май и на халогена ксенон така ще е най добре ти там с какви крушки си оригиналните ли
    Колега аз също съм с 4300 на късите и с 6000 на дългите (объркаха ми пратката), ако искаш да бартеросаме крушките, мен по-ми харесват 4300. Да не сме като турски тираджии, пък после - - -

    п.с. Сори за спама.
    Last edited by Доко; 04-03-2009 at 21:06.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •