Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Моите първи впечатления от Алфа 156

  1. #16
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Един приятел ми предлага неговата АР 156 1.8, вкара си я от Германия преди година за 3500 евро! Много пара според мен, при положение, че е произведена 97 г., вярно, със син кожен Momo салон е, обаче: 1. Свети й лампата на ербега 2. Предницата тропа ужасно 3. При първо запалване сутрин, нещо присвирва около кутията на ангренажния ремък 4. Не вдига температура, за 30 мин. градско качи около 70 градуса 5. Уж бензин, пък работи като JTD 6. При рязко отпускане на педала на газта, забива оборотите до около 500-600 и аха да изгасне, после ги вдига и заработва нормално. Да му давам едни 3500, ама лева и една каса бира и да я взимам, а? И още 2000 по горните шест точки

  2. #17
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Един приятел ми предлага неговата АР 156 1.8, вкара си я от Германия преди година за 3500 евро! Много пара според мен, при положение, че е произведена 97 г., вярно, със син кожен Momo салон е, обаче: 1. Свети й лампата на ербега 2. Предницата тропа ужасно 3. При първо запалване сутрин, нещо присвирва около кутията на ангренажния ремък 4. Не вдига температура, за 30 мин. градско качи около 70 градуса 5. Уж бензин, пък работи като JTD 6. При рязко отпускане на педала на газта, забива оборотите до около 500-600 и аха да изгасне, после ги вдига и заработва нормално. Да му давам едни 3500, ама лева и една каса бира и да я взимам, а? И още 2000 по горните шест точки

    При тези забележки този твой приятел в кавички ли трябва да го разбираме?

    Когато си взимаш алфа ромео втора употреба не трябва да има забележки (чукане, тропане, светещи лампи, или каквото се сетиш още) Иначе после само ще плюеш по колата че била еди ква си.
    И мое мнение - купи си кола нов внос. Защото когато някой от БГ я продава явно вече му е писнало да я прави (разбирай го както си искаш това), а пък сме и нация техническа......
    За двигател - важното е на теб да ти харесва как работи и още по важното на какъв екземпляр ще попаднеш при търсенето.

    а и още нещо , "син кожен салон Momo" - кола не кара
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Един приятел ми предлага неговата АР 156 1.8, вкара си я от Германия преди година за 3500 евро! Много пара според мен, при положение, че е произведена 97 г., вярно, със син кожен Momo салон е, обаче: 1. Свети й лампата на ербега 2. Предницата тропа ужасно 3. При първо запалване сутрин, нещо присвирва около кутията на ангренажния ремък 4. Не вдига температура, за 30 мин. градско качи около 70 градуса 5. Уж бензин, пък работи като JTD 6. При рязко отпускане на педала на газта, забива оборотите до около 500-600 и аха да изгасне, после ги вдига и заработва нормално. Да му давам едни 3500, ама лева и една каса бира и да я взимам, а? И още 2000 по горните шест точки

    С моя горчив опит до сега ще ти кажа горе долу какво трябва да си приготвиш като сума :

    По 1 точка за мое щастие не мога да коментирам, не ми се е случвало.

    По 2 точка предницата беше проблемна и при мен....ВЪзможни причини : тропаща рейка ( 350лв рециклаж), накрайници , носачи горни 2Х90лв, носачи долни 2Х200лв, тампони за стабилизиращата около 40лв, биалетки 2Х30-35 лв някъде...Евентуално амортисьори предни 2Х150лв

    По 3 точка и при мен свиреше...възможни причини : при мен беше разхлабен ремък..., но имам и проблем с компресора на климатика ( запекли са му лагерите ) Трябва да го ремонтирам за лятото около 250..300лв...
    Друг вариянт, който също беше на лице при мен е свирене от лагер помпа на съединителя...188лв + 188лв мисля беше самия съединител + притискателен диск...

    По точка 4... също се сблъсках с тоя проблем...Ами термостатче 80лв + Антифриз около 30лв и всичко ще е наред....

    По точка 5 СЪЩО съм вещ....Вариатор...нов около 300лв, ремонтен комплект около 10 - 12 лв май беше... По-лош вариант, който е на лице сега при мен тракащи биелни лагери..за цена още не мога да ти кажа, чакам да влизам в бокса

    По точка 6 не мога да ти кажа нищо от личен опит и слава Богу, но според мен е стъпково моторче....


    АМи това е УСпех ти желая и не се отказвай от АЛфа РОмео

    п.с. Не забравяй да сложиш и някой лев отгоре и за ТРУД, който аз не съм писал защото е различно в различните сервизи, може да ти го направят и за 5 и за 500лв...според зависи
    п.с 2 Не забравяй и , че ще трябва да я обслужиш като я вземеш : ремъци, ролки, масло, филтри, евентуално свещи....това кажи речи ти е грубо +600 700лв
    Last edited by digitalundgrd; 27-01-2009 at 11:05.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Една голяма част от тия проблеми са присъщи на повечето алфи нов внос
    да се смени теромстат, носача и това онова, иди на диагностика и ако няма сериозни проблеми, то тия не болка за умиране, естесвено може и да понамалиш цената
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, я разгледай секцията Продава на форума
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #21
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Сега сигурно ще предизвикам буря от възмущение, но...
    Щом си купуваш 10 годишна Алфа се готви да ти се разгони фамилията, ще ти се разваля, частите са скъпи и ще те вкара в голям филм. Така само ще намразиш марката. Ако нямаш пари за нещо по-ново, то ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ, примери за верността на моите думи има предостатъчно из форума. Успех!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Сега сигурно ще предизвикам буря от възмущение, но...
    Щом си купуваш 10 годишна Алфа се готви да ти се разгони фамилията, ще ти се разваля, частите са скъпи и ще те вкара в голям филм. Така само ще намразиш марката. Ако нямаш пари за нещо по-ново, то ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ, примери за верността на моите думи има предостатъчно из форума. Успех!
    Абе доста преувеличено, разбира се че може да се разваля, но може и да не се разваля, все пак тука се карат основно стари алфи, примери има както за едния случай, така и за други случаи, Общо взето ако се има предвид броя на закупените алфи на старо и количеството им, оплакванията и големите ремонти не са кой знае колко много
    Но както е отбелязъл и колегата Морфиус, има и читави попадения в раздел Продава,
    Last edited by fred; 27-01-2009 at 12:49.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Като гледам кви пари си е приготвил човека няма начин да не налети на кенеф, а и да не е чак такъв кенеф поддръжката на 10 годишна Алфа излиза доста повече от поддръжката на 10 годишен Опел, така че моят съвет е да си посъбере пари или да вземе нещо просто и непретенциозно. В противен случай ще имаме поредният екземпляр, който видял всъщност колко струва да поддържаш, една 156 да речем, ще пищи наляво-надясно кви трошляци били италианските коли
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #24
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Аз моята я взех от приятел който вкарва коли и си я беше взел за него.Взех я с два разбити носача които той си смени.До момента по нужда по нея съм сменил другите два носача и ламбда сонда за 30К км.Отстаналото като дебитомер, свещи оригинални, кабели, лули, датчици са от чиста прищявка.Колата ми в момента вози като нова и няма нито един протрит, надраскан или изосен елемнт от салона,да не говоря че си върви като бесна и харчи 12 в града и 7 извън.Тъй че аз съм си супер доволен от нея въпреки че я взех от човек който я беше карал 15К км. в БГ.В момента обикалям по горубляне за кола и като гледам новия внос на 156 в какво състояние са и техническо и естетическо дори и на цена от 7-8000лв. просто се обеждавам че сега ако тръгна няма да си избера нито една.Така че не е важно от каде е колата а как е карана и потдържана.Аз ако тръгна моята да продавам сега (което немисля да направя) ще си я продавам със супер голямо самочувствие без да се притеснявам че ще има някаква забележка!Така че колега гледай какво купуваш за да не ревеш после!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  10. #25
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Като гледам кви пари си е приготвил човека няма начин да не налети на кенеф, а и да не е чак такъв кенеф поддръжката на 10 годишна Алфа излиза доста повече от поддръжката на 10 годишен Опел, така че моят съвет е да си посъбере пари или да вземе нещо просто и непретенциозно. В противен случай ще имаме поредният екземпляр, който видял всъщност колко струва да поддържаш, една 156 да речем, ще пищи наляво-надясно кви трошляци били италианските коли
    Няма страшно, от мен лоша дума за италианска кола - НИКОГА От пет години карам Фиати, в момента имам перфектна Брава, чаткам във ФиатФорума - абе дето се вика, един отбор сме! Не че съм тръгнал презглава да купувам първата Алфа от Горубляне или Дупница, оглеждам се и попитвам тука отвреме-навреме, може пък да изскочи нещо

  11. #26
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Абе ако бяха лоши колите на Горубляне, никой нямаше да купува.вярно е че има и боклук, ама има и свестни коли, това, гледаш, обикаляш, аз пък точно от там я взех. Обиколих поне трийсет къщи в София-е няма място, да кажеш, тука са добри, там са лоши..
    На две три места намерих коли, нелоши на вид, ама като чуеха диагностика не искаха и са чуят.Човека, от който я взех си вкрава две три коли примерно и гледа да си ги продаде, тоест не купува боклуци, не вкрава по три тира наведнъж.Нито го познавам, нито и сега го знам/можех да я спазаря малко по ниско, ама никога не бях купувал кола на старо, но ми не компенсира от друго място./Та където искам, там я закарах.Вярно че имаше и много неугледни, да не говорим пък за разни внесени и регистрирани от мобилето.Бе една пет годишна гледах, ами вида и беше, като че е на 500 хиляди км, та така, наслука
    Last edited by fred; 27-01-2009 at 16:20.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #27
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Едно скромно мнение и от мен, относно..... ах тези БЕЛИСИМИ..Занимавам се с внос на автомобили и съм карал какво ли не, но откакто седнах в Алфа Ромео открих себе си!Дизайн, удобство, пъргавина и каквото се досетиш.По въпроса за двигателя си зависи изцяло от стила на каране, за моя начин 1.6 16V TS ме устройва изцяло.От друга страна - по-малък данък, по-малък разход - пътувам с нея по цяла Европа - в града 9.5л., извън града 5.6 - 6.0л./100км.
    Успех с покупката и поздрави....

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  13. #28
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    относно 1. и при мен светеше лампата,отидох на диагностика и се оказа,че се е разкачила някаква букса под дясната седалка,изтриха грешката и огън.
    за 6. при мен проблема идваше от клемите на акомулатора,развих ги позачистих стегнах добре и гаС!

    мотора-аз лично бих си взел 2.0,не че не съм доволен от 1.8 но няма особена разлика в разхода,данъка е почти същият и върви малко повече.За 1.6 мисля,че идва слабичък/разбирасе зависи от това как караш,но аз лично искам да има нещо под капака / вече има няколко човека които съжаляват че не са взели нещо по голямо,но ти си решаваш!
    най-важно е на теб да ти харесва и да си доволен апък какво казват другите...
    Аз също я взех моята от горубляне,ходих до дупница обикалях из софия като заблуден и накрая си я харесах от там и нямам проблеми с нея

  14. #29
    започва да се пристрастява shen's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Helsinki
    Posts
    43

    Default alfa

    ето и моят съвет купи си 156ца с 2.5 V6 двигател за да разбереш какво е динамично шофиране:
    Alfa 156 SP3 2.5l V6 24V Eibach Pro NOVITEC Exhaust Momo Leather Kenwood Alpine DLS


  15. #30
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by shen View Post
    ето и моят съвет купи си 156ца с 2.5 V6 двигател за да разбереш какво е динамично шофиране:
    Те това вече беше приказка има една се продава сега в мобилето за 2500лв. , много запазена с МОМО салона(черния) и изглежда супер, ама НЯМА платен акциз , те това и е проблема, а той еее към 5-6000лв.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •