Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Моите първи впечатления от Алфа 156

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default Моите първи впечатления от Алфа 156

    Колеги, днес за пръв път покарах 156-ца! Работя във фирма за автомобили под наем и имам възможността да се мятам на доста различни автомобили и то от магазина. Мога да кажа, че разните там Опели Зафири, Астри, Корси, Рена, Фордове и тн. нямат нищо общо с усещането да шофираш Алфа Ромео! И то последни модели от гореспоменатите тояги! То е ясно, че ще си взема Алфа 156/ако жената не ме разстреля преди това/, дали ще сгреша много, ако е 1,6?! Днес карах 1.8, вървеше много добре, салона е прекрасен, табло, уреди, абе всичко е както си го представях! Все едно колата не е 98 год, а 2008 г.! Ако ще ме разубеждавате за нещо, сега е момента/в което се съмнявам/, ако не, в скоро време ще ви споделя впечатления и от МОЯТА Алфа

  2. #2
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    сигурен съм че ще те разубедят само за 1 - да не е 1.6 са ше видиш...
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  3. #3
    започва да се пристрастява rstankov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    2.0 T.S.-класика...
    Ex Alfa Romeo 156 2.0TS

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    колега съветът ми е да си избереш кола от форума,за да не береш ядове по сервизите
    а 1.8тс е най-разппостранена в България
    но ти избираш, дали да си различен
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by rstankov View Post
    2.0 T.S.-класика...
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Колеги, днес за пръв път покарах 156-ца! Работя във фирма за автомобили под наем и имам възможността да се мятам на доста различни автомобили и то от магазина. Мога да кажа, че разните там Опели Зафири, Астри, Корси, Рена, Фордове и тн. нямат нищо общо с усещането да шофираш Алфа Ромео! И то последни модели от гореспоменатите тояги! То е ясно, че ще си взема Алфа 156/ако жената не ме разстреля преди това/, дали ще сгреша много, ако е 1,6?! Днес карах 1.8, вървеше много добре, салона е прекрасен, табло, уреди, абе всичко е както си го представях! Все едно колата не е 98 год, а 2008 г.! Ако ще ме разубеждавате за нещо, сега е момента/в което се съмнявам/, ако не, в скоро време ще ви споделя впечатления и от МОЯТА Алфа
    Купи си 2.0ТСпарк, 1.6 е бая по-слабичко от 1.8, а разликата между 1.8 и 2.0 ще те изуми, разхода не е много между тези мотори - върви между 1,5 - 2 макс 3 литра(поне за мен не е много де), обаче чувството в 2.0ТС е направо супер!!! Това е ако си се насочил към бензин де, ако е към дизел колегите с JTD да помагат !!!

  7. #7
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Мислех за 1,9 JTD, Зафирите ни са с такова моторче, много вървят, ама все нещо хлопа под капака, пък и вътре по таблото/Опел, все пак/. Май ще е бензин

  8. #8
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Мислех за 1,9 JTD, Зафирите ни са с такова моторче, много вървят, ама все нещо хлопа под капака, пък и вътре по таблото/Опел, все пак/. Май ще е бензин
    Хвани някой от колегите от Бургас с 2.0 мотор да направиш едно кръгче(предполагам няма да откажат) и сам ще се увериш после, че няма да искаш не само 1.6 ами и 1.8 !!!

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    42
    Posts
    3,145

    Default

    Квото и да си вземеш УСПЕХ от мен

  10. #10
    започва да се пристрастява v1mof2's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia (pleven)
    Posts
    45

    Default

    ей стига плюхте 1.6-цата хмммм колега аз имам такъв матор и съм си много доволен.... и разхода със сигурност е по малък от 1.8 за 2.0 да не говорим! навсякъде където видя че стане въпрос за този мотор все не та не хм.... ще се разсърди баче КИКО ( както се казваше в едно градско клипче)

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Хвани някой от колегите от Бургас с 2.0 мотор да направиш едно кръгче(предполагам няма да откажат) и сам ще се увериш после, че няма да искаш не само 1.6 ами и 1.8 !!!
    Сега първо разликата във вървенето на 1,8 и 2,0 е съвсем малка карал съм и от двете по няколко екземпляра. Кутията на 1,8 е малко по къса и от тази на 2,0 затова почти няма разлика във вървенето и дърпането само дето на 2,0 скоростите са малко по дълги, заради което ускорява и малко по добре. Но виж ако го повозя на моята и на някоя двойка ще си вземе 1,8 със сигурност.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12

    Default

    la squadra azzurra ... аз имам 2.0 TS и съм от Бургас ... прибирам се на 14ти ... ако имаш желание звънни да те кача на моя звяр и да си поискаш сам бензин ...

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Наистина най добре е да е 1.8 или 2,0. 1,6 е малко слаб /не че не става и той разбира се/, а и разликата в разхода не е кой знае какъв.Айде наслука
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    преди имах 1.8 сега съм с 2.0 и не съжалявам, много по доволен съм с 2-ката, а разхода дори ми е по-нисък от колкото беше с 1.8

  15. #15
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Един приятел ми предлага неговата АР 156 1.8, вкара си я от Германия преди година за 3500 евро! Много пара според мен, при положение, че е произведена 97 г., вярно, със син кожен Momo салон е, обаче: 1. Свети й лампата на ербега 2. Предницата тропа ужасно 3. При първо запалване сутрин, нещо присвирва около кутията на ангренажния ремък 4. Не вдига температура, за 30 мин. градско качи около 70 градуса 5. Уж бензин, пък работи като JTD 6. При рязко отпускане на педала на газта, забива оборотите до около 500-600 и аха да изгасне, после ги вдига и заработва нормално. Да му давам едни 3500, ама лева и една каса бира и да я взимам, а? И още 2000 по горните шест точки

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •