Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Моите първи впечатления от Алфа 156

  1. #1
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default Моите първи впечатления от Алфа 156

    Колеги, днес за пръв път покарах 156-ца! Работя във фирма за автомобили под наем и имам възможността да се мятам на доста различни автомобили и то от магазина. Мога да кажа, че разните там Опели Зафири, Астри, Корси, Рена, Фордове и тн. нямат нищо общо с усещането да шофираш Алфа Ромео! И то последни модели от гореспоменатите тояги! То е ясно, че ще си взема Алфа 156/ако жената не ме разстреля преди това/, дали ще сгреша много, ако е 1,6?! Днес карах 1.8, вървеше много добре, салона е прекрасен, табло, уреди, абе всичко е както си го представях! Все едно колата не е 98 год, а 2008 г.! Ако ще ме разубеждавате за нещо, сега е момента/в което се съмнявам/, ако не, в скоро време ще ви споделя впечатления и от МОЯТА Алфа

  2. #2
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    сигурен съм че ще те разубедят само за 1 - да не е 1.6 са ше видиш...
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  3. #3
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Колеги, днес за пръв път покарах 156-ца! Работя във фирма за автомобили под наем и имам възможността да се мятам на доста различни автомобили и то от магазина. Мога да кажа, че разните там Опели Зафири, Астри, Корси, Рена, Фордове и тн. нямат нищо общо с усещането да шофираш Алфа Ромео! И то последни модели от гореспоменатите тояги! То е ясно, че ще си взема Алфа 156/ако жената не ме разстреля преди това/, дали ще сгреша много, ако е 1,6?! Днес карах 1.8, вървеше много добре, салона е прекрасен, табло, уреди, абе всичко е както си го представях! Все едно колата не е 98 год, а 2008 г.! Ако ще ме разубеждавате за нещо, сега е момента/в което се съмнявам/, ако не, в скоро време ще ви споделя впечатления и от МОЯТА Алфа
    Купи си 2.0ТСпарк, 1.6 е бая по-слабичко от 1.8, а разликата между 1.8 и 2.0 ще те изуми, разхода не е много между тези мотори - върви между 1,5 - 2 макс 3 литра(поне за мен не е много де), обаче чувството в 2.0ТС е направо супер!!! Това е ако си се насочил към бензин де, ако е към дизел колегите с JTD да помагат !!!

  4. #4
    започва да се пристрастява rstankov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    2.0 T.S.-класика...
    Ex Alfa Romeo 156 2.0TS

  5. #5
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Мислех за 1,9 JTD, Зафирите ни са с такова моторче, много вървят, ама все нещо хлопа под капака, пък и вътре по таблото/Опел, все пак/. Май ще е бензин

  6. #6
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    колега съветът ми е да си избереш кола от форума,за да не береш ядове по сервизите
    а 1.8тс е най-разппостранена в България
    но ти избираш, дали да си различен
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #7
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Мислех за 1,9 JTD, Зафирите ни са с такова моторче, много вървят, ама все нещо хлопа под капака, пък и вътре по таблото/Опел, все пак/. Май ще е бензин
    Хвани някой от колегите от Бургас с 2.0 мотор да направиш едно кръгче(предполагам няма да откажат) и сам ще се увериш после, че няма да искаш не само 1.6 ами и 1.8 !!!

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Квото и да си вземеш УСПЕХ от мен

  9. #9
    започва да се пристрастява v1mof2's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia (pleven)
    Posts
    45

    Default

    ей стига плюхте 1.6-цата хмммм колега аз имам такъв матор и съм си много доволен.... и разхода със сигурност е по малък от 1.8 за 2.0 да не говорим! навсякъде където видя че стане въпрос за този мотор все не та не хм.... ще се разсърди баче КИКО ( както се казваше в едно градско клипче)

  10. #10
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by rstankov View Post
    2.0 T.S.-класика...
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  11. #11
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by v1mof2 View Post
    ей стига плюхте 1.6-цата хмммм колега аз имам такъв матор и съм си много доволен.... и разхода със сигурност е по малък от 1.8 за 2.0 да не говорим! навсякъде където видя че стане въпрос за този мотор все не та не хм.... ще се разсърди баче КИКО ( както се казваше в едно градско клипче)
    Еее Дидо ти пък много ясно че е добър 1.6 мотора Пък и най-малкото което е ти караш такъв може ли да е лош
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Хвани някой от колегите от Бургас с 2.0 мотор да направиш едно кръгче(предполагам няма да откажат) и сам ще се увериш после, че няма да искаш не само 1.6 ами и 1.8 !!!
    Сега първо разликата във вървенето на 1,8 и 2,0 е съвсем малка карал съм и от двете по няколко екземпляра. Кутията на 1,8 е малко по къса и от тази на 2,0 затова почти няма разлика във вървенето и дърпането само дето на 2,0 скоростите са малко по дълги, заради което ускорява и малко по добре. Но виж ако го повозя на моята и на някоя двойка ще си вземе 1,8 със сигурност.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Наистина най добре е да е 1.8 или 2,0. 1,6 е малко слаб /не че не става и той разбира се/, а и разликата в разхода не е кой знае какъв.Айде наслука
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    преди имах 1.8 сега съм с 2.0 и не съжалявам, много по доволен съм с 2-ката, а разхода дори ми е по-нисък от колкото беше с 1.8

  15. #15

    Default

    Пич зимай се Алфа, мотора си го избери според нуждите, иначе колегите са прави че единственото в което ще те разубеждаваме е да не е 1.6, но пък и той си е двигател за предпочитане......
    Друго - не си я взимай най - евтината, и ако може да не е нов внос.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •