Results 1 to 15 of 15

Thread: Инфо за Бас в багажника на 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    70

    Default Инфо за Бас в багажника на 156

    Здравейте Колеги,
    решил съм малко да посъживя музиката и имам няколко конкретни въпроса :
    1 . Free Air subwoofer в багажника на 156 седан (12"ка) на отвора на ски сака.Моля тези от Вас които го имат да си кажат мнението (става,нетава,бива,екстра...и т.н).Ще ми е от полза всяко мнение.
    2 . Захранващия кабел за усилвателя от акумулатора от къде най лесно се пуска до двигателния отсек.Ще ми спестите много ровене и разглобяване.Все някъде трябва да има пролука.
    3 . Имам място за елипси отзад на кората но..........имам извод само за една от тях.т.е. само един конектор.Рових , махах , слагах корите но другия не се появи.
    4 . Вашето мнение за усилвател (първо като марка JBL) и второ като модел ГТО 2000.Ще го връзвам на bridge.

    и 5 . предварително много благодаря за отговорите.

    Поздрави

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Моето басче е в кутия в багажника. Не е на ски дупката. Махнал съм ватата под кората която изолира от шум. Сложил съм елипси на кората. При мен имаше две букси. Басчето си се чува перфектно. Даже е намалено. Няма смисъл от много мощен бас при условие, че другите говорители са свързани към ЦД-то. Моя е Блаупункт с усилвател блаупункт и за мен ми е достатъчно.

    Кабелите от акомулатора до отзад да се прекарат е приключение голямо. Моите минават под десните пластмасови прагове в купето. Там обаче внимавай как вадиш праговете. Щипките са с/у положни и се чупят лесно. И самия праг се чупи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    70

    Default !!!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Моето басче е в кутия в багажника. Не е на ски дупката. Махнал съм ватата под кората която изолира от шум. Сложил съм елипси на кората. При мен имаше две букси. Басчето си се чува перфектно. Даже е намалено. Няма смисъл от много мощен бас при условие, че другите говорители са свързани към ЦД-то. Моя е Блаупункт с усилвател блаупункт и за мен ми е достатъчно.

    Кабелите от акомулатора до отзад да се прекарат е приключение голямо. Моите минават под десните пластмасови прагове в купето. Там обаче внимавай как вадиш праговете. Щипките са с/у положни и се чупят лесно. И самия праг се чупи.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Миии....земи си доза успокоителни и то си човека,това за кабелите де.Аз си играх 2-3 часа докато се получи както трябва,само трябва да вметна че е хубаво да си теглиш 2кабела от дв. отсек (един за +, и един за -)към захранването на усилвателя,защото много често се случва да не се получи добра "маса" и оттам загуба на мощност.Иначе процедурата е следната:като отвориш предния капак,в ъгъла където е колонката на лявата врата има едно като дунапренено нещо,махаш го,махаш и черната кора дето стоят пръскалките(първо се махат чистачките),там ще намериш дупка през която можеш да прекараш кабелите(гледай да запазиш гумения уплътнител щото иначе ще имаш ядове след време като се протрият кабелите в ламарината).Вече си в таблото на колата,за целта махаш капака дето стоят бушончетата,махаш и страничния панел на таблото,махаш пласмасовите прагове(бъди сигурен че едва ли ще ги изкараш цели,мноооого лесно се чупят) и вече под подовата настилка си прекарваш жиците,и да не забравиш кабелите дето са от ЦД-то до усилвателя( един за ляв,един за десен канал,и един за "+" чрез който като си вкл ЦД-то се включва усилвателя) И един съвет от мен,така и така си разбутал всичко,пусни си още 2кабела от ЦД-то до кората на прозореца,щото утре ще ти скимне да си сложиш някои елипси и се почва филма наново с праговете,пък са по 0.20-0.30лв/метъра
    Сори че нямам възможност да кача снимки,но пък така тръпката е по-голяма ,успех
    Last edited by mirchozo; 26-01-2009 at 15:27.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    JBL , HERTZ , PIONEER ,това са общо взето едни от най-добрите,мисля че по-добре да отидеш в някоя фирма за кар-аудио,там ще ти обяснят за марките,те са чували и чували хората и ще ти измислят някой добра конфигурация.
    Друг е въпроса че аз съм с BLAUPUNKT,но ми изпадна почти за без пари и ... перфектен в случая

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Наистина много трябва да се внимава спраговете. Аз счупих заден, че после от моргата купувах друг. С нови щипки... бях се отчаял. В 5 морги ходих и само в една успяха да го извадят здрав тоя праг със всичките му щипки.

    По добре да опиташ само с наддигане от вътрешната страна на прага и промушване на кабелите. Страничната колонка и тя иначе се маха, понеже там кабела прави завой. И тя е на тези гадните щипки. Втори път аз такова нещо няма да се хвана да правя на такава Алфа. И един съвет. Няма място за два захранващи кабела + остананалите под праговете. Масата си я вземи от болта на капака на помпата в багажника. Аз от там съм я взел и нямам ядове.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by Alffa View Post
    Здравейте Колеги,
    решил съм малко да посъживя музиката и имам няколко конкретни въпроса :
    1 . Free Air subwoofer в багажника на 156 седан (12"ка) на отвора на ски сака.Моля тези от Вас които го имат да си кажат мнението (става,нетава,бива,екстра...и т.н).Ще ми е от полза всяко мнение.
    2 . Захранващия кабел за усилвателя от акумулатора от къде най лесно се пуска до двигателния отсек.Ще ми спестите много ровене и разглобяване.Все някъде трябва да има пролука.
    3 . Имам място за елипси отзад на кората но..........имам извод само за една от тях.т.е. само един конектор.Рових , махах , слагах корите но другия не се появи.
    4 . Вашето мнение за усилвател (първо като марка JBL) и второ като модел ГТО 2000.Ще го връзвам на bridge.

    и 5 . предварително много благодаря за отговорите.

    Поздрави
    Един съвет от мен: прекарай +овия кабел в вдиния праг а сигнала от ЦД-то през другия, да не се случи да си чуваш оборотите през колоните.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  8. #8
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Alffa View Post
    Здравейте Колеги,
    решил съм малко да посъживя музиката и имам няколко конкретни въпроса :
    1 . Free Air subwoofer в багажника на 156 седан (12"ка) на отвора на ски сака.Моля тези от Вас които го имат да си кажат мнението (става,нетава,бива,екстра...и т.н).Ще ми е от полза всяко мнение.
    2 . Захранващия кабел за усилвателя от акумулатора от къде най лесно се пуска до двигателния отсек.Ще ми спестите много ровене и разглобяване.Все някъде трябва да има пролука.
    3 . Имам място за елипси отзад на кората но..........имам извод само за една от тях.т.е. само един конектор.Рових , махах , слагах корите но другия не се появи.
    4 . Вашето мнение за усилвател (първо като марка JBL) и второ като модел ГТО 2000.Ще го връзвам на bridge.

    и 5 . предварително много благодаря за отговорите.

    Поздрави
    1.Аз така бях направил на моята 156-ца, само че с 15-ка и се чуваше супер
    2. От ляво го прокарай. Там е най-лесно. Трябва да махнеш пластмасата при чистачката. Ще видиш от къде ще вкараш кабела . (да не забравиш да сложиш бушон)
    Ако си от София мога да ти помогна.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    70

    Default !!!

    Много благодаря Колеги,както винаги сте отзивчиви
    Сега подбирам още някои детайли по озвучаването и май ще се почва.Като ги набавя ще пиша в темата за развитието , а тя се надявам да остане отворена за още подобни въпроси и полезни отговори.

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    тва дето чувате е от кофти филтри на усилвателя или кофти кабели(ако не са добре екранирани),при мен го няма пък си одят един до друг , а където и да ги прекарате наоколо има достаъчно кабели които да смущават,така че...Продават се комлпекти кабели в магазините където продават кар-аудио,към 30лв мисля бяха.
    нали се сещате че ако се взима "маса" от някой болт по колата,трябва кабела да е дебел (като плюсовия),щото ако сложите някой тънък е безмислена работата...

  11. #11

    Wink

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Един съвет от мен: прекарай +овия кабел в вдиния праг а сигнала от ЦД-то през другия, да не се случи да си чуваш оборотите през колоните.
    колега смущенията не идват от кабелите а от отечка по купето или има случеи когато масата е закъчена на копето да се появява това бръмчене от подаването на гас.а до колкото до мусиката трябва стъпалото и баса да си отговарят на мощноста и суббуфера свири значително по добре.избираите качественна музика!!!!! за предпочитане е да са от една марка.и мога да се похваля с доста яка и качественна музика във 156ца която е реални 300 вата а не стоиности от сорта 1000-2000-3000.това са пълни глупости.300 вата и погледа ти се размазва ама както трябва. а за отворения обем в 156ца нямам наблюдения но предполагам че също няма да е добър вариянт.успех от мен и някои да не се обиди.ако иска някои да чуе как звучат 300 вата в 156ца нека пише на скаипа говорим за варна естествено.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  12. #12
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    айде и аз да се включа в темата за аудиото, че и при мен беше голямо приключение..само един праг пукнах лекичко, но си заслужава

    та + кабела го вкарах през малка дупка, която беше затворена с гумена тапа...явно италиянците са помислили, за баса та тя се намира точно над педала за съединителя..просто трябва някой по-пластичен да се набута около педалите и да търси гумичката...тя се избутва лесно и кабела излиза на супер удобно място..

    масата я вързах там, дето е вързан единия заден колан..този средния..със яка клема и яко затягане..така беше и в предишната ми кола..така е и сега и няма проблеми

    кабела за сигнала от цд минава от дясната страна..плюса минава от лявата страна

    а най-хубавото от всичко е като светне зелената лампичка на усилвателя за първи път! успех на всички ентусиасти
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Освен тази тапа има и една над педала на газта,която е по-лесно достъпна.Относно пускането на маса(минус)от акумолатора до усилватела - не само че не е нужно,но и не е правилно.По този начин в усилватела се получава разлика в потенциала м/у масите и е по-вероятно да се получи "виене" с оборотите на двг.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Освен тази тапа има и една над педала на газта,която е по-лесно достъпна.
    Да наистина от там е по лесно.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  15. #15
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    мда и задължително се слага бушон..

    а и тези готовите кабели комплект нещо не ми харесват..аз си взех отделно всички кабели и бушона
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •