Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Развален дисплей

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default Развален дисплей

    Такаааа... явно съм в лоша серия... първо скоростите... после ми се сцепи маркуча от кулера до двгто... и са ми се пре*ба дисплея.... Предисторията: По принцип ми се случва няколко пъти да не нацеля копчето MAIN или тва дето търси радиото и леко натискам дисплея... при което тои изсветляваше и ставаше на черти или бял.. давах на дарк за 3 минути и после се оправяше... Та днес помолих едно приятелче да ми закара колата до нас и изглежда е чукнал дисплея без да иска и са вече е перманентно преебан... седи черен на много бели линии. цифри или букви не се виждат... тук таме зелена вертикална линия (примерно тая в средата като си на MAIN)... Някой да знае каде да ходя или какво да правя???
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Потърси Емо... да ти го отвори. Може да е някоя букса само или някъде да не дава хубав контакт. Ако ли не .. тогава на майстор.
    Колегата Сотир в автоморгата моргата от Елин Пелин има такъв дислей.

  3. #3
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Преди време и аз имах проблем с дисплея.Ако се окаже 4е е от самия дисплеи и се наложи да помагам звънкаи имам го.При мен бе6е изгоряло осветлението и за това не се вижда6е ни6то.Купих си цялата централна конзола с коп4алъка и съм взел от нея само захранва6тата платка.
    ето и темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28978
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    ... после ми се сцепи маркуча от кулера до двгто...
    Маркучът струва около 130 лв чисто нов - миналата година го смених. Нормално е, все пак е гума, която старее. Веднъж като го смениш, едва ли ще имаш повече проблеми с него. За дисплея - не знам, трябва някой който разбира да види какъв му е проблемът, но ако е за смяна, лесно можеш да го намериш 2-ра ръка.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Само от пипане .. ми се върти същата мисъл , която спомена Пламен Евентуално може нещо да се е разкачило отзад ! На мен ми откача често това за звука дето е за увеличаване и за включване/изключване на ICS-a Обаче работата със свалянето на ICS-a и разкачването на панела му е пипкава работа и не ти препоръчвам да рискуваш , защото може да счупиш нещо и панела ти да пада Откъде си колега?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    От София съм колега... пихме бира и ядохме панирани неща заедно в събота (бордо алфа ... лилава блуза)
    Иначе съм от Горубляне... Тоя дисплей към какво е вързан и как? ... букса, платка, пинове? Преди се разваляше акто го натиснеш/чукнеш лекичко (се едно е тъч скриин ), но се оправяше сам за около 30 сек ... Със сигурност не мога да си го сваля сам... ще го мисля някак си
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  7. #7
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    От София съм колега... пихме бира и ядохме панирани неща заедно в събота (бордо алфа ... лилава блуза)
    Иначе съм от Горубляне... Тоя дисплей към какво е вързан и как? ... букса, платка, пинове? Преди се разваляше акто го натиснеш/чукнеш лекичко (се едно е тъч скриин ), но се оправяше сам за около 30 сек ... Със сигурност не мога да си го сваля сам... ще го мисля някак си
    Ами ако искаш ми пиши едно лично или ми звънни 0896801088 - Емо и може да се видим да го погледнем
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Мерси за предложението Емо, но сега съм в Благоевград... петък се прибирам и наистина ако е удобно ще ти звъна.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  9. #9
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Мерси за предложението Емо, но сега съм в Благоевград... петък се прибирам и наистина ако е удобно ще ти звъна.
    Обади се , ама по-добре в неделя , че събота съм на работа цял ден ..
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Качвам се аз в колата преди 30 мин да отида до магазина, паля и Ооооо Чудо, дисплея работи. Почуквам леко по него да покажа на съквартиранта от кво се разваля и нищо.. пак си работи... давам задна, отпускам съединителя, колата се разтреперва (нали е в ниски обороти) и дисплея почва да трепти и избелява. Излизам от магазина давам на контакт дисплея работи, паля, и от вибрациите дисплея спира да работи... очевидно дисплейчето е наред ама няква свръзка си е заминала... До неделя Емо
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  11. #11
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Качвам се аз в колата преди 30 мин да отида до магазина, паля и Ооооо Чудо, дисплея работи. Почуквам леко по него да покажа на съквартиранта от кво се разваля и нищо.. пак си работи... давам задна, отпускам съединителя, колата се разтреперва (нали е в ниски обороти) и дисплея почва да трепти и избелява. Излизам от магазина давам на контакт дисплея работи, паля, и от вибрациите дисплея спира да работи... очевидно дисплейчето е наред ама няква свръзка си е заминала... До неделя Емо
    Ще го видим , аз мисля , че се сещам от какво може да е Ако е това проблема ти е решен за около половин час със сглобяването
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Ще го видим , аз мисля , че се сещам от какво може да е Ако е това проблема ти е решен за около половин час със сглобяването
    A с пиенето на бирата?
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  13. #13
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    A с пиенето на бирата?
    Такъв срок не мога да ти кажа точно .. пък и "бирата" е доста относително
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Емо каза че имаш на идея какво е... само да допълня че за малкото време в което бачкаше се опитах да си погледна средния разход и се оказа че дясната врътка не бачка
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  15. #15
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Емо каза че имаш на идея какво е... само да допълня че за малкото време в което бачкаше се опитах да си погледна средния разход и се оказа че дясната врътка не бачка
    Това е най-лесно Значи 99% е отзад от това , за което си мисля
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •