Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Вал и пружини за клапаните.....

  1. #16
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Събев View Post
    Колега, не подценявай така кубатурата от 1600см!
    Не са чак толкова малко колкото изглежда!
    Нено е прав, ако си се возил или карал кола с мотор 1.6 читаво направен върви доста сериозно, а и всеки си угажда на акъла... А и друго си е усещането като знаеш какво е било и какво е сега!!!
    Съвсем не подценявам 1,6 кубатурата....двама мои приятели имаха Toyota Corola GT от които едната рядката модификация със задно /мечтата на младия японски дрифтър/ и при нея бе направена пълна фитнес програма на мотора.....няма такова вървене просто. Апропо днес се свързах с Нено и ме поохлади със "street" мераците за бързо и евтино направено 1,6TS....просто вал и генерация са задължителни,освен по-евтините: добре направена глава, чип, термощит, филтър
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    о. Апропо днес се свързах с Нено и ме поохлади със "street" мераците за бързо и евтино направено 1,6TS....просто вал и генерация са задължителни,освен по-евтините: добре направена глава, чип, термощит, филтър
    Да бе и аз бях решил да тръгвам по този път и валове си намерих за около 800лв нови и хубави и Нено ми каза какво ще струва монтажа и чипа и бях си направил разчети за бюджета ама като почна то без генерация няма смисъл ти тая кола за какво ще я ползваш и т.н.
    А като се замислих че един 2,5 мотор струва 1800-1900лв със всичките му части са пресаждане и конските му сили винаги ще са повече от тези примерно на 1,8 със 2500лв туининг и ще гори по малко и ще върви повече.
    Идеята е ако имаш кола която да ти е хоби и да си вкарваш пари в нея и да си я правиш но тя вече няма да става за ежедневна.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    .....Идеята е ако имаш кола която да ти е хоби и да си вкарваш пари в нея и да си я правиш но тя вече няма да става за ежедневна.
    ....за ежедневна е много тънка границата където слагаш пари над тези да си купиш 2,5 мотора.....ако ще се кара в рамките на някаква хомологация за състезания е оправдано,но иначе не.
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  4. #19

    Default

    те затова дизел....
    и аз су купих дизел, наточих го хвърлих едни 5 иляди лева... и разбрах че дизел немига да карам... вярно е върви много... ама си карам 2.0 бензин и си пея

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Ей аз като обяснявам че нафтата е за топлене, а не за каране не мъ слушат ората ( са очаквам воина - дизелфеновете срещу бензин феновете )
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #21
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Ей аз като обяснявам че нафтата е за топлене, а не за каране не мъ слушат ората ( са очаквам воина - дизелфеновете срещу бензин феновете )
    няма бе,те тая воина е спечелена вече

    нали знаеш двигателя на ОТО къв е.............

  7. #22
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Ей аз като обяснявам че нафтата е за топлене, а не за каране не мъ слушат ората ( са очаквам воина - дизелфеновете срещу бензин феновете )
    Ей палиш фитилите а най-много бараш белисимите и не споделяш пикантерий от кухнята....Сега е момента да кажа на хората от кои си купих G-Tech-ка и тогава осъзнах колко бавни са всъщност колите ми. След G-Tech-ка съм фърлил маса ти левове за човъркане ей...и само ти си виновен
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    няма бе,те тая воина е спечелена вече

    нали знаеш двигателя на ОТО къв е.............
    хвърлям ти шапка с 8 клапанов дизел срещу бъдещата ти кола (дано стане и върви на зла гад)..... вярвай ми ще ти е гадно колкото и на мен ми беше... ама както си обикалям с колата и прас 15ка..... или 14ка зависи от рапидката на турбото....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •