Results 1 to 5 of 5

Thread: смяна на ламбда сонда GTV 1.8

  1. #1

    Default смяна на ламбда сонда GTV 1.8

    Привет колеги .питането ми е следното:дали при смяна на въпросната сонда след това е нужна някаква адаптация но ECU -то или няма нужда.защото си купих нови кабели лули и ламбда сонда и си ги сменям сам а нямам нужната техника за адаптация евентуално.благодаря ви предварително.
    Last edited by dilian alfa gtv; 23-01-2009 at 17:21.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2

    Default

    незнам за "адаптация" но така или иначе щом ти се е наложила смяна, то може би имаш от старата сонда записана грешка в комп-а ?!?!??! трябва да се изчисти.
    НЕ съм сигурен дали след 5-10 паления ще се изчисти сама, така както става (пробвано при мен) с грешка от дебитомера например...
    А иначе Еку-то си се нагажда бързо само. Аз като смених веднага си се усети разликата и в Бош сервиза, не е имало намеси други освен чистене на грешката и проверка на работата на сондата.
    Хубаво е да я провериш и ти. От кои си взе? с колко кабела и от къде взима масата?
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3

    Default

    Значи аз ходих преди месец на диагностика и грешка нямаше и всичко по електрониката е ок освен сондата за която ми казаха че не реагира изобщо също ми каза че се сменя при студен двигател.и сега направих основен ремонт двг колата е готова и реших да подменя кабелите лулите и сондата която е следната:
    bosch 0 258 006 190 с 4 кабела и е закупена от киров за 123лв.
    а маса незнам от къде взима има една букса с 4крачета.но ще я закарам на диагностика пак то толкова пари съм хвърлил че за 25лв.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Ами, вземи я докарай, да я прочетем, изтрием (ако трябва), да и се порадваме и да пием по бира на клубните срещи!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Ами, вземи я докарай, да я прочетем, изтрием (ако трябва), да и се порадваме и да пием по бира на клубните срещи!
    Eee разбира се че ще дойда колега а ти имаш голяма заслуга и имам да черпяно ще е на следващата среща защото ще взема колата в понеделник.благодаря ти за съдействието.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •