Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 275

Thread: Да се смея ли или да плача...?

  1. #46
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Бях тръгнал да те успокоявам, защото е нормално да смениш носачи, накладки, дискове, някой лагер, алабала (аз ги смених за 12000км.). И още неща имам за сменяне. Все пак тая кола се продава не, защото е много яка и собственика е искал да я продаде без забележки. Ама при тебе е кофти положението. Карък си. Нищо, да не ти дреме. Аз като си купувам кола винаги първо преглеждам колко струват основните ремонти, най-скъпите части и т.н. и си се подготвям психически да хапна голямото дърво. Пък каквото сабя покаже. Важното е, че сега ще я направиш, ще и се покефиш и за следващата ще си убил каръка.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #47
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    мерси за окуражителните думи Айде да свършва вече тоя карък!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #48
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Е...ти филма. Не пожелавам на никой, а на колегата по-бързо да я оправя и след това яко "газене" та като се развали пак да знаеш защо. Знам колко е кофти ти да я гледаш като бебе, а тя само проблеми.
    Успех колега!

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Виждаш ли колко бях прав като казах, че да се хвърлят излишни пари за джанти, тунинг, гЪзови уредби и прочее по автомобил на старо е глупаво Колко ти искат за основният ремонт?
    Ми па не си прав.....дай ся като си земем кола на старо, и само да и вливаме гликоза, инсулин, на 8-10к км хемодиализа, и така до будна кома......а като си земеш нова кола кво - тогава може ли тунинг, спойлери джанти, газ и прочее?????
    Иначе колегата е прав че е по добрия вариант да си направи двгто веднъж завинаги, и да знае че там поне няма проблеми.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #50
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ферарист кажи ми моля те, при евентуална смяна с 1,8 мотор после трябва да ходя на технотестове и пак да минавам през тунелите на КАТ ли? Разясни ми малко схемата...Още се чудя какво да правя...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #51
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Не забравяй че Фиат 500 се сглобява в Полша, и въпреки бутиковият му изглед съм много скептичен относно качеството, т.е. предполагам ще има същите слабости като Сейчентото и Чинкуечентото умножени по две. Последното нещо в което може да ме обвините е опелджииство, при положение че от 8 години карам нонстоп италиански коли, но за София трябва каруца - проста и евтина...

    Точно завода в Тихи, Полша, в момента дава най-високо качество в целия концерн Фиат.

    По време на продължителния тест от 100 000 км на Аутобилд Фиат Панда 1.2 се представи повече от чудесно - единствената повреда е датчика за нивото на спирачната течност и още някаква абсолютна дреболия.

    В момента тече 100 000 км тест на Фиат 500 1.4 16V - досега е навъртял 55 000 км и не е показал АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ДЕФЕКТИ - немците са се втрещили.

    Щото Алфа 159 SW 2.4 JTDM фърли матор на 20 000 км - хубавата новина е, че втория матор е издържал до края на 100 000 км тест като пич.
    Last edited by pinko; 02-02-2009 at 20:53.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ферарист кажи ми моля те, при евентуална смяна с 1,8 мотор после трябва да ходя на технотестове и пак да минавам през тунелите на КАТ ли? Разясни ми малко схемата...Още се чудя какво да правя...
    Па откъде да знам - аз лично ако, и като си сложа 2.5 няма да минавам никъде, доколкото знам ако продаваш колата при рег следващия собственик няма да му гледат номера на двг, но не знам колко съм прав.....трябва някой по компетентен да питаш......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #53
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Па откъде да знам - аз лично ако, и като си сложа 2.5 няма да минавам никъде, доколкото знам ако продаваш колата при рег следващия собственик няма да му гледат номера на двг, но не знам колко съм прав.....трябва някой по компетентен да питаш......
    Гледат го , и не само ами те карат да го почистиш със специален спрей и шкурка, за да се вижда по добре.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  9. #54
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А тоя двигател примерно някакъв документ от Англия има ли, ако решиш да го присадиш, и ако те питат от къде се е пръкнал в твоя кош?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #55

    Default

    Мда, колата си влиза легално, предната Алфа, тоя дето я взе цялата я регистрира преди седмица, и никакви ядове.....има всичко необходимо.....а ти например го взимаш, аз ти давам целия документ все едно взимаш цялата кола, на мен няма да ми трябва така или иначе.....

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Гледат го , и не само ами те карат да го почистиш със специален спрей и шкурка, за да се вижда по добре.
    Това когато купуваш нов внос кола, или когато купуваш регистрирана вече в България кола??????
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 02-02-2009 at 21:18.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #56
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Като купуваш кола от БГ въобще не минаваш през каналите на КАТ, така че няма и кой да ти гледа номера на двг.

  12. #57
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ми да ти кажа, тази като я взех от СТЗ , в КАТ София ме караха да и търкам номера на двигателя с една пръчка и парцалче , че заврян там където слънце не огрява...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #58
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами като регистрирах последната си кола, беше вече регистрирана в бг. но на опашката чакаха и коли нов внос за които се отнасяше същото, а именно добре почистен номер на двигатела.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  14. #59
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мисля, че ако е от друга Област се минава през тунелите...
    ( в моя случай СТЗ -> СФ )
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #60
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Фиат Панда 1.2 се представи повече от чудесно...
    Точно за Панда 1.2 се чудя за градска кола. Прави обратен завой за 9 метра и се паркира навсякъде, щото е 3.50м. Горивото - 8 лева/100 км. в Сф. С нормалните екстри за града и един ГИ се връзва 18-19 бонбона и си свиркаш. Алфа-та ми излиза много скъпо по софийските дупки. Чудесна е колата, но ме боли сърцето как се съсипва в БГ условия.

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •