Results 1 to 10 of 10

Thread: проблем с късите светлини

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default проблем с късите светлини

    здравейте колеги.Оказа се че имам проблем с...... и аз незнам какво.След като сложих ксенона установих че при смяна от къси на дълги или само светкавица левия ми ксенон изгасва и пак светва а понякога и не светва смених баластите няма промяна ,пуснах нова маса няма промяна .Дайте някаква идея от какво може да е.Става въпрос за колата от подписа
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    здравейте колеги.Оказа се че имам проблем с...... и аз незнам какво.След като сложих ксенона установих че при смяна от къси на дълги или само светкавица левия ми ксенон изгасва и пак светва а понякога и не светва смених баластите няма промяна ,пуснах нова маса няма промяна .Дайте някаква идея от какво може да е.Става въпрос за колата от подписа
    Какъв е ксенонът?
    Отиди там където са го монтирали.
    Не би трябвало да е така, ако комплектът е читав.

  3. #3
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    или самата крушка е калпава защото ме домързя да пробвам с другата крушка но за баластите знам че не са те проблем.Аз сам съм си го монтирал чудя се дали проблема не е по мойта кола ако е крушка добре ще се сменя и толкова ама да не излезе нещо по зло
    156 1,9JTD 2000

  4. #4
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    здравейте колеги.Оказа се че имам проблем с...... и аз незнам какво.След като сложих ксенона установих че при смяна от къси на дълги или само светкавица левия ми ксенон изгасва и пак светва а понякога и не светва смених баластите няма промяна ,пуснах нова маса няма промяна .Дайте някаква идея от какво може да е.Става въпрос за колата от подписа
    както казват някой колеги не се ползва търсачка.
    това го има коментирано поне на две места.
    проблема е че при превлючване къси-дълги-къси, късите светлини премигват и това при ксенона (вероятно само някой марки) води до споменатия от теб проблем. Най-лесно се оправя като промениш схемата на колата така че да не премигва късите при смяна на светлините.
    И аз го имах този проблем (и то на левия фар) още в самото начало и леко се бях шашнал (че са ми дефектни ксеноните) но след като промених схемата не съм имал проблем след това (горе долу от четири месеца имам ксенон).
    ако те интересува как съм го направил ми пиши на ЛС че тук съм го обяснявал вече и да не ставам банален.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Това е голяма гадост на 156 и някои от фиатките. Когато става дума за халоген не е проблем, че за някакви милисекунди пада напрежението.

    За ксенона обаче е, защотото там е сложна схема - при падане на напрежението баласта се гаси и след това започва режим на подгряване с 23 000 волта.

    Те това прави два-три елемента на баласта + лампите буквално леш.

    Решението е нова инсталация, само с маса няма да се оправиш.


  6. #6

    Default

    В фиатаджииския форум един беше написал някакав мурафет с ел веригата, при което късите получаваха постоянен ток все от една верига, а не като се превключва на дълги да се получава това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    адския лигльо stkazakov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Симеоновград
    Age
    37
    Posts
    254

    Default

    И аз имах подобен проблем след като сложих ксенона, като приключвам от къси на дълги премигаха. В последствие десният загасна, загасих светлините няколко пъти левият загасна, а десният светна. На следващото палене за мое съжаление никой не светна. Смених баластите през това време ми бяха изгорели и двата предпазитела. Смених баластите и предпазителите изгасна единият и от един сервиз ме помолиха да сменя предпазителя от 10А на 15А. Смених и двата и от този момент поне за сега нямам проблем и се надявам да нямам повече, тъй че колега нищо не губиш да пробваш. Моля ако някой намери по добро решение нека пише. И имам едно въпросче дали това премигане на светлините е проблем нещо за ксенона или за колата?
    Защото ако отново изгаснат ще
    Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL и т.н. Безплатна доставка на масло и филтри!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78329
    http://autokazakov.bg и http://facebook.com/autokazakov

  8. #8
    започва да се пристрастява rstankov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by stkazakov View Post
    И аз имах подобен проблем след като сложих ксенона, като приключвам от къси на дълги премигаха. В последствие десният загасна, загасих светлините няколко пъти левият загасна, а десният светна. На следващото палене за мое съжаление никой не светна. Смених баластите през това време ми бяха изгорели и двата предпазитела. Смених баластите и предпазителите изгасна единият и от един сервиз ме помолиха да сменя предпазителя от 10А на 15А. Смених и двата и от този момент поне за сега нямам проблем и се надявам да нямам повече, тъй че колега нищо не губиш да пробваш. Моля ако някой намери по добро решение нека пише. И имам едно въпросче дали това премигане на светлините е проблем нещо за ксенона или за колата?
    Защото ако отново изгаснат ще
    Доколкото разбирам,проблема с премигването ти е останал
    Ex Alfa Romeo 156 2.0TS

  9. #9
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    значи работата е ясна ще се променя инсталацията
    156 1,9JTD 2000

  10. #10
    адския лигльо stkazakov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Симеоновград
    Age
    37
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by rstankov View Post
    Доколкото разбирам,проблема с премигването ти е останал
    Да колега остана проблема ама преди това гаснеха късите имам предвид когато реших да си светна светлините единият път не запали левият, другия път десния, тъй че поне с сменените предпазители. Винаги святкат и двата.
    Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL и т.н. Безплатна доставка на масло и филтри!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78329
    http://autokazakov.bg и http://facebook.com/autokazakov

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •