Results 1 to 6 of 6

Thread: странен шум

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default странен шум

    Колеги, днес ми се появи странен шум в предницата отляво. Появява се САМО ПРИ ДЕСЕН завой с повечко газ. Ако завивам бавно, нищо не се чува. Шумът е един такъв, все едно си забравил болт някакъв в кутия и го чуваш как се търкаля при движеща се кола. Ама яко си се чува.
    Преди един ден смених преден ляв носач /FRAM/ и минах стенд, всичко си беше ОК. Мислех да не е нещо от смяната, ходих пак в сервиза, момчетата отново я приеха, дигнаха я, гледаха всичко, провериха затягането на болтовете, абе 2 часа си играха и казаха, че е бетон отдолу.
    Ходих след това в друг сервиз. След обясненията ми казаха, че е каре. Обаче като се качихме и го чуха, категорично рекоха, че не е шум от каре и нищо не могат да кажат.
    Та ако някой може нещо да му дойде на ум от опит, моля да сподели.
    Предварително благодаря!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Най-вероятно е някоя простотия.Провери дали не опира предпазителя на спирачния апарат.Тоест оная тенекия,дето е близо до диска.Провери и дали са закрепили добре маркучето за спирачките.Провери и гайката на полуоската,дали е затегната,а също и да не би да са сменили някоя от скобите на маншона на карето и да опира
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Като прочетеш симптомите, веднага диагнозата е каре, ама то и при бавен завой при неравен път трябва да се чува, през дупки с навит волан, чува ли се?

    А тея от втория сервиз хубавци като са казали, че не е каре, що не са прегладали какво е тогава? Ах майстори, писнали са ми, едно оправят друго чупят и после - ама ние не сме пипали там ...
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    [QUOTE=blabla;402257]Като прочетеш симптомите, веднага диагнозата е каре, ама то и при бавен завой при неравен път трябва да се чува, през дупки с навит волан, чува ли се?

    Не, при бавен завой и при неравен път не се чува. Нарочно я прекарахме през 2-3 дупки. Само при влизане в десен завой с по-висока скорост. И то се чува непрекъснато по време на завоя. Като изправиш после волана - няма.
    Ебаси мистерията...
    Иначе в понеделник сутринта ще ходя при тия, дето я чуха. Мисля, че се сещат какво е, защото ми казаха да отида в 9 и към 10,30 - 11 ще е готова. Те ако не знаят за к`во става въпрос, няма да определят времето така категорично. Просто искат да го изкарат супер сложен проблема според мен. Нали се сещате защо...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Най-вероятно е някоя простотия.Провери дали не опира предпазителя на спирачния апарат.Тоест оная тенекия,дето е близо до диска.Провери и дали са закрепили добре маркучето за спирачките.Провери и гайката на полуоската,дали е затегната,а също и да не би да са сменили някоя от скобите на маншона на карето и да опира
    Верно колега, пълна простотия излезе. След 2 дни обикаляне по реномирани сервизи, дето ми казваха да взема 2 лагера за амортисьори барабар с тампони за тях, и че трябвало И ДВАТА да се сменят, щото никаква друга причина не виждали /и искат 70 лв. за труд!!!! ебаси убийците/, днес сутринта за 5 мин. ми отстраниха проблема и ми поисках 5 /ПЕТ!!!!!!!!!!!!!/ лв. едни съвсем квартални майстори. Нек`ва планка опирала отдолу при завой. Само я завъртяха в изходно положение и те това е.
    Бог да ги благослови!!!!!!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default закриване

    Модераторите могат да махнат вече тази тема, тъй като не е актуална.
    Благодарности на всички колеги за съветите!!!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •