Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Спортно гърне

  1. #16
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Днес махнах гърнетата и сложих само тръби.Майстора като чу какво искам ме попита дали не съм луд,но след като я запалихме си призна че подобен звук не е чувал и то от дизел.Значи има един уникален звук като превключваш от 1ва на 2ра все едно има BLOW-OFF клапан.При по-големите предавки вече не се чува.Доволен съм,имам си някои съмнения.Ефтина интервенция и то с успех.Остана да си взема един накрайник и е на шест.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Аз съм с ремус и вътре в купето почти не се чува, за разлика от вънка, което ми харесва. Но брат ми също има ремус на неговото Ситроенче Саксо и направо не се стои вътре, главата ти ще се пръсне от бученето... трябва да влизаш с пакетче дъвки да ти се отпушват ушите Не знам каква е причината за огромната разлика в шума.
    147-цата и Саксото са много различни във всяко отношение, вкл.изолацията на купето. 147-цата е много по добре шумоизолирана.Това е основната причина според мен

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #18
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default

    колега как само траби си сложил всичко си махнал цяла траба ли как без никакво гарне нямали да има някав резонанс за 2.4 става вапрос



    mod edit: "ъ" се намира на клавиша с латинско "С"
    Last edited by fiore; 13-01-2010 at 10:42.

  4. #19
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by toshi...9 View Post
    колега как само траби си сложил всичко си махнал цяла траба ли как без никакво гарне нямали да има някав резонанс за 2.4 става вапрос
    Ами отряза се катализатора от двата края и на негово място се завари парче тръба и на мястото на крайното гърне по същия начин.Днес слагам един накрайник и съм готов.За резонанс незнам но се получава един много готин(гърлен звук при ускорение,при еднакви обороти не се усеща разлика
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  5. #20
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default

    тя по принцип си вади готин звук гали лекичко ушенцето аз имам само отзад гьрне и доста обажда да ти кажа над 2500 об

  6. #21
    Petrol sexual Veloce's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Haskovo, Sofia, Stud. grad
    Age
    35
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by GoPlay View Post
    Аз на мойта вече съм без никакви гърнета само тръба от турбото до края, само един накрайник ми сложиха за да е по-красиво. Звука е много приятен не можеш да разбереш, че е дизел колата когато е на обороти, а и когато е във ОБОРОТИ също...
    Колега би ли направил едно клипче, защото наистина ми е много интересно какъв ще е ефекта от заместването на всички гърнета с тръба, особенно при Дизела.
    Поздрави

    пп: надявам се по скоро да го чуем
    Last edited by Veloce; 14-01-2010 at 12:01.

  7. #22

    Default

    Колеги и аз съм само с тръби сега, за 40 лв се получи нещо супер готино. Като изрежа първата до 4000 оборота и сичкото народ са чуди самолет ли пада ..Лудница е отвсякаде иначе като си караш на 2 оборота и си ги поддържаш и ти е затворен прозореца грам не се чува в купето, така че се получи перфектното спортно гърне и то на супер цена. Утре един як накрайник ще му заваря и после ще направя клипче. След 2500 турбината яко свисти абе нямам думи. Обикалях днеска на отворен прозорец само и само да я слушам
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  8. #23
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Направи клип преди и след монтажа на накрайника
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  9. #24
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Аз съм с ремус и вътре в купето почти не се чува, за разлика от вънка, което ми харесва. Но брат ми също има ремус на неговото Ситроенче Саксо и направо не се стои вътре, главата ти ще се пръсне от бученето... трябва да влизаш с пакетче дъвки да ти се отпушват ушите Не знам каква е причината за огромната разлика в шума.
    А какви и колко други гърнета имаш.Да видя кога ще имам време да заснема клип на звука на моята.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    А какви и колко други гърнета имаш.Да видя кога ще имам време да заснема клип на звука на моята.
    Ами до колкото си спомням... са си всичките гърнета не знам на брой колко са, но при първа възможност ще направя снимка. Цяла генерация е според мен.

  11. #26
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Ето го клипа... http://www.youtube.com/watch?v=U6lq-_dPCFY
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  12. #27
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хаха, бах таа "спортна" тръба, добре се чува, в ниските е кат камьон.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #28
    Petrol sexual Veloce's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Haskovo, Sofia, Stud. grad
    Age
    35
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    в ниските е кат камьон.
    Нещо лошо да има в това? Браво колега, много як звук вади като за дизел. Наистина гали ухото , и на светофара като те чуят определено другите ще имат 1 на ум.

  14. #29
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не, няма нищо лошо, дори ми харесва, както съм писал по-горе.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #30

    Default

    Xaxa верно малко мяза на камион но звучи някак "мускулесто" http://www.youtube.com/watch?v=HK9w7wIK4OU
    Ето я и моята макар че на клипче не може да се чуе като хората как турбото свисти като пуснеш газста, но забележете накрая докато спре турбото след исзгасен двигател прилича на прахосмукачка ).. Ама си ми прай кефа и особено като я стъпя на 1-ва 2-ра и имам чувството че излитам..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •