Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Спортно гърне

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default Спортно гърне

    Здравейте!
    Имам питане относно крайното гърне,ако сложа някакво спортно променя ли се много звука,дразнещо ли е на дълъг път и по-важното ламбдата дали се шашка, че ми е заминало крайното гърне и се чудя какво да слагам?Става въпрос за колата от подписа.Благодаря предварително на отзовалите се!
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa View Post
    Здравейте!
    Имам питане относно крайното гърне,ако сложа някакво спортно променя ли се много звука,дразнещо ли е на дълъг път и по-важното ламбдата дали се шашка, че ми е заминало крайното гърне и се чудя какво да слагам?Става въпрос за колата от подписа.Благодаря предварително на отзовалите се!
    Много бучи колега! По-добре ако не искаш да бучи си купи оригинално.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Сложих си - махнах го......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Сложих си - махнах го......
    И аз от опит казвам. Бучи страшно, не се трае. В града, извън града все си е ужас. Не съм слагал на мойта, а съм карал такива 2 и една съм чувал само и просто се отказах тотално да слагам. Иначе се бях зарибил и аз, но вътре става някакъв ужасен резонанс и бучене.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Дам бучи си бая,особено ако си на задната седалка.. !

  6. #6
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Недей откажи се ще станеш на луд То зависи и колко пари си си приготвил де ако се бръкнеш за една хубава генерация
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  7. #7
    започва да се пристрастява shen's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Helsinki
    Posts
    43

    Default CSC

    CSC stainless,ragazoni и това на 2.5 V6 звучи невероятно!! не знам за какво бучене говорите?
    Alfa 156 SP3 2.5l V6 24V Eibach Pro NOVITEC Exhaust Momo Leather Kenwood Alpine DLS


  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Благодаря за отговорите,схванах картинката.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    купи си и силна музика,така и така ще ти гръмне главата, инак мойту е с някакъв резонатор (или е изгнило) и след 3000об почва да се чува мн гот,но на дълъг път не се усеща осезаемо

  10. #10
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    купи си и силна музика,така и така ще ти гръмне главата, инак мойту е с някакъв резонатор (или е изгнило) и след 3000об почва да се чува мн гот,но на дълъг път не се усеща осезаемо
    то всички алфи май си променят звука на мотора след 3000об просто става невероятен гали ухото
    А найстина музиката е удачно решение когато ти писне да слушаш спортното гърне
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    103

    Default 1

    Зависи от генерацията,,моите бучат от 3 до 5 по силно после е доста приятен звука ,а пък може и да съм свикнал но ми харесва,а и музиката кърти.на дълъг път ще се побъркаш ако нямаш музика

  12. #12
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Някой да ми помогне-какъв трябва да е входящия диаметър на спортно гърне за 156 2.4jtd 98g. и общата му дължина
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  13. #13

    Default

    И аз се интересувам от спортно гърне за 2.4 Jtd,защото звука им става един път..На каква цена може да се намери и кои са подходящи?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  14. #14
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Аз на мойта вече съм без никакви гърнета само тръба от турбото до края, само един накрайник ми сложиха за да е по-красиво. Звука е много приятен не можеш да разбереш, че е дизел колата когато е на обороти, а и когато е във ОБОРОТИ също...
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  15. #15

    Default

    Аз съм с ремус и вътре в купето почти не се чува, за разлика от вънка, което ми харесва. Но брат ми също има ремус на неговото Ситроенче Саксо и направо не се стои вътре, главата ти ще се пръсне от бученето... трябва да влизаш с пакетче дъвки да ти се отпушват ушите Не знам каква е причината за огромната разлика в шума.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •