Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Не работи вентилатора на климатика

  1. #1

    Default Не работи вентилатора на климатика

    Колеги,днес както си работеше климата(ползвам я само на екон като парно)слизам от колата качвам се после пускам духалката,ама не ще да духа.Бушон,реле?Даите идеи.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #2
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Колеги,днес както си работеше климата(ползвам я само на екон като парно)слизам от колата качвам се после пускам духалката,ама не ще да духа.Бушон,реле?Даите идеи.

    Идея, бушона или релето .
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  3. #3

    Default

    Вие на ташак го обърнахте,мен ми се реве тия се подиграват .Кажете къде е бушона при другите ли е до педалите?
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  4. #4

    Default

    КЛЮЧ
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  5. #5

    Default

    И в крайна сметка какво се оказа ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    КЛЮЧ
    както ти казах бушона в таблото до съединителя ли беше?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7

    Default

    Бушона е здрав.Колеги аз ако знам кво е щях да ви кажа,ама не знам.Тази сутрин слизам,паля,пускам климата и духа та се къса.Явно е лоша връзка нещо.Ще проверявам по-обстойно,ама по светло,че снощи се дупих с фенерчето на запалката.Нали знаете,че нашите алфи винаги си имат собствено мнение.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  8. #8

    Default

    Добре,че не сте заключили темата.Абе колеги ша фана да утрепа някой,тва вентилаторче си прави квото си иска.Вчера работеше,днес въобще не ще да отхапе.Бърках под жабката всичко си е на място.По едно време на дисплея с градусите ми изписа нещо на инджикитайски,спрях го и го пуснах пак и му дойде акъла.Кажете кво да разглобявам кво да гледам,вече не знам.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #9

    Default

    Някой да каже къде точно е тая перка и как да се добера до нея.Ще съм му много благодарен.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  10. #10
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    В краката на пътника - наведи се и гледай внимателно. Вентилатора много ясно се вижда - големичък е.
    Основно този проблем работи/неработи се получава от там - на мен първият път като ми се случи беше като возих един много висок познат който явно ми беше наритал кабелите.
    Огледай връзките внимателно и ги разкачи / почисти.
    Моята беше версия без климатроник и имах и една джаджа ( някакво голямо съпротивление ) и служеше за определяне на скоростта на въртене което седеше до вентилатора от страна на двигателя.
    Тя като ми беше сдала багажа не ми работеше 3-та степен.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #11

    Default

    Мерси колега.Значи под жабката виждам една черна кутия голяма цилиндрична форма(кръгла)....абе неопределена.Тва ли е прословутия вентилатор.Аз там гледах,разкачих всички букси,но не видях нищо нередно и се отказах.От тая кутия излиза черно кабел4е с няква странна обувка е прикрепено,е тва кво е не знам.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  12. #12
    започва да се пристрастява delian1978's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    94

    Default

    Колега,точно това е вентилатора.Сваля се като се завърта обратно на часовника сувсем налко и после се издърпва надолу.Така както обясняваш може и четките на моторчето да са заминали или съпротивлението което е на гърба на вентилатора(както ти писа колега по-горе).Провери тези неща някъде там е проблема.При мен бе заминал потенциометъра и на ниски степени вентилаторът работеше все едно е клеясал само на максимум беше наред.

    Alfa Romeo 156 2.0ts
    бивша 155 2.0ts
    бивша 155 1.8ts

  13. #13

    Default

    Благодаря за отговорите.Дано ако е заминало не е много парички,че се охарчих доста тая зима(серво,спирачна помпа,реглаж клапани).
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  14. #14
    започва да се пристрастява delian1978's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Благодаря за отговорите.Дано ако е заминало не е много парички,че се охарчих доста тая зима(серво,спирачна помпа,реглаж клапани).
    Аз имам вентилатор в изправност ако ти е там проблема звънни и ще се разберем,ама немам потенциометъра и акот и трябва той има бая колеги да продават части във форума.Така няма да ти излезе скъпо.Ама както обясняваш ной-прилича на лош контакт някъде по системата или четки а те се сменят.Успех.

    Alfa Romeo 156 2.0ts
    бивша 155 2.0ts
    бивша 155 1.8ts

  15. #15

    Default

    Така като сте подхванали темата за вентилаторите, я кажете от какво може да се получава едно "стържене" на ниските скорости, което на 4-та изчезва ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •