Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Алфа 156 - спортно или стандартно окачване

  1. #1
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default Алфа 156 - спортно или стандартно окачване

    Здравейте имам 156 1.8 със спортно окачване, но предните амотесьори били на път към вечните ловни полета, та се чудя дали да не ги сменя със стандартни.

    Молбата ми е ако някой има снимки на червена 156 със стандартно окачване и 17ки (като тия http://www.mobilen.bg/photos/1/big/1...82045362_2.pic но гумите ми са по големи мисля) да пусне да видя как ще е.

    ей тая май не е със спортно http://www.mobilen.bg/photos/1/big/1...46443942_2.pic и изглежда прилично.

    Поздрави.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  2. #2
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Бате,със спортното окачане вози малко по-спортно и усещаш тръпката,по-устойчива е в завоите и изглежда мноооооооо по-красива...Моето мнение е ЗА спортното окачване!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  3. #3
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Бате,със спортното окачане вози малко по-спортно и усещаш тръпката,по-устойчива е в завоите и изглежда мноооооооо по-красива...Моето мнение е ЗА спортното окачване!
    Така е ама в нашите кратери нормалното има предимства, също си мисля че спортното разбива по бързо предницата ама може и да греша.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  4. #4
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default a

    колега,моита е с спортно окачване но с 16ки,със стандартното окачване вози каде каде по меко,с спортното е като каручка но верно е доста по стабила,а и това че се разбива по барзо с спортното е доста спорен въпрос,а и видът на колата се променя коренно.аз сам за спортното

  5. #5
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by svilen5454 View Post
    колега,моита е с спортно окачване но с 16ки,със стандартното окачване вози каде каде по меко,с спортното е като каручка но верно е доста по стабила,а и това че се разбива по барзо с спортното е доста спорен въпрос,а и видът на колата се променя коренно.аз сам за спортното
    Моита също е със спортно....кофти обира всяка една неравност...много правилно вози като каручка...но че стоиката и стабилноста на колата се променят осезаемо няма 2 мнения.За разбиването на предницата коя по бързо и идея си нямам.Някои които е по наясно тои ще каже...
    Mercedes C 200 compressor

  6. #6
    започва да се пристрастява rstankov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar View Post

    Молбата ми е ако някой има снимки на червена 156 със стандартно окачване и 17ки (като тия http://www.mobilen.bg/photos/1/big/1...82045362_2.pic но гумите ми са по големи мисля) да пусне да видя как ще е.

    ей тая май не е със спортно http://www.mobilen.bg/photos/1/big/1...46443942_2.pic и изглежда прилично.

    Поздрави.
    Така като гледам и двете са със стандартно окачване.Моята е с бели пружини и гуми 205/50/17 и изглежда с около 5см. по ниска(може и снимките да ме лъжат...)
    Ex Alfa Romeo 156 2.0TS

  7. #7
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Когато джантите са по-големи например 17ки,в случая е с нископрофилни гуми...А иначе не разбирам какво по-бързо се разбива от спортното окачване...А относно картерите-ще внимаваш повечко колега!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  8. #8
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by rstankov View Post
    Така като гледам и двете са със стандартно окачване.Моята е с бели пружини и гуми 205/50/17 и изглежда с около 5см. по ниска(може и снимките да ме лъжат...)
    тия двете са със стандартно или поне така си мисля, но тая с джанти със спици по ми харесва от другата, мойте са същите като винената. Искаше ми се да видя някоя и друга снимка на кола с джанти 17ки и стандартно окачване (ще потърся папарашката тема)

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Когато джантите са по-големи например 17ки,в случая е с нископрофилни гуми...А иначе не разбирам какво по-бързо се разбива от спортното окачване...А относно картерите-ще внимаваш повечко колега!
    Ами за бързото разбиване е само предположение нали е по твърдо => повече вибрации, но пък то затова има спортни амортесьори който да ги обират.

    Инак за гуми мойте са 225 на 45 зимните а летните 215/45 и 225 на 50 май бе със спортното закачат веждите ако има копка.

    Напълно съзнавам, че със спортно изглежда по добре, но по нашите пътища и в частност Търново е малко тегаво. (в смисъл внимаваш на всеки байр, на всеки разбит/в строеж път 1ва и мнооого нерви)
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  9. #9

    Default

    Никога спортно окачване - аз даже взех да търся начини малко да си я вдигна.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И аз смятам, че по-добро е нормалното окачване за нашите пътища, ако живееш в топла, бяла страна, може и да е по добро спортното
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11

    Default

    Ми да, ся верно че ставала по устойчива, ама на какво - на пистова фиеста.....само дето няма писти за това......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На Алфа окачването и без това си е спортно, така че за мен това си е чист мазохизъм. Ако някой си мисли, че по нашите пътища спортното окачване е по-стабилно може да поспорим

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ако я караш само на магистралата, спортното е идеално, ама в други условия си е направо мъка с нашите хубави и равни пътища. То само ако речеш да минеш през някой легнал полицай, който е малко по-висок (а такива има колкото щеш) от допустимото и току виж ти разбил пробката или отнесъл генерацията. И аз като колегата ФЕРАРИСТ се чудя само как да си сменя окачванет с някакво нормално, защото е страшна мъка - никъде не може да идеш, където има малко по-големи дупки, пък камо ли да я качиш на бордюр. Нямаш си на идея в какъв филм просто влизаш с това спортно окачване.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На Алфа окачването и без това си е спортно, така че за мен това си е чист мазохизъм. Ако някой си мисли, че по нашите пътища спортното окачване е по-стабилно може да поспорим
    Е то това е ясно, предполагам че само за визия го правят.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    103

    Default 1

    Мойта е със спорто червена пружина EIBACH амортисйор,по паважа е отврат,но няма да ти казвам как влизам в завоя,но и усешташ сяка малка неравност.С 17'' съм етп ти и снимки,на тези е с летните гуми.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 01052008936.jpg  

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •