Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Изправяне на джанти

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Изправяне на джанти

    Колеги препоръчайте ми къде да отида да изправя 4 бр 17ки в София. Горе долу колко пари да си приготвя? Във форума гледах стари теми и там цените варират от 15лв до 60лв на джанта !!? Та кажете някои ваши познати или такив, в които сте сигурни, че си разбират от работата и не дерат кожи

    Благодаря предварително!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Само не се хвърляй на машинно изправяне - винаги има малко осукване в центъра.

    Аз лично съм фен на изправянето на мек чук - поне 15-20 джанти ми е правил Жоро, включително и сложни заварки и боя - на бул. Европа - като се движиш в посока от моста към Божурище - катоминеп Еко бензиностанция гледай в ляво за една малка бензиностанция май Кастрол и веднага след нея.

    След като в 2 мотоексперта не успяха да ми изправят една джанта и все биеше го намерих него.


  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    а като пари колко излиза или е според зависи от състоянието на джантите?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Пазарлък - може и с малко да минеш, може и да ти резнат тиквата


  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Малко да изтупаме темата от праха....

    Сложих си 17-ките сам, без баланс ( като ги купих те бяха свалени от кола и балансирани), без изправяне. Само отидох на Шел да ми ги напомпят равномерно всичките на 2,2 атм.

    Та въпроса ми е : Трябва ли да отида на гумаджийница да ми направят повторен баланс и да видят дали трябва да се изправя нещо или да си карам така?
    Принципно не съм усетил някакви странни шумове, вибрации или някоя от гумите да "бие" в движение със скорост около 100 км/ч (с толкова тествах на Цариградско).

    На пръв поглед няма криво, гумите не спадат, като я вдигнах на крик всяка една от гумите я завъртах и наблюдавах дали "бие" на криво някъде....и нищо не ми се видя проблематично....
    Влияяе ли евентуално крива джанта нещо на окачването, лагери итн?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Само не разбрах гумите на джантите ли са били ? Хубаво е да отидеш да ти ги балансират, но изчакай седмица, защото в момента им е пика на гумаджиите и пада чакане. Иначе балансирането е 2лв. на гума, не давай повече и монтаж демонтаж още 1-2лв. макс 20лв. да дадеш, но ще си сигирен върху какво е стъпила колата ти.
    Nikiboy ти виждал ли си в какво се състои машинното изправяне на джанта, че приказваш глупости. Изправянето с чук е неточно и неправилно!!! Изправянето на машина подава натиск в края на джантата, ти представяш ли си какъв натиск трябва да има тази машина, за да направи осукване в центъра, по тази логика натиска, който оказва колата върху центъра на джантата трябва да я криви като палачинка.

  7. #7
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Закарай ги в Маргел на "Ботевградско шосе". Там имат добър майстор, който се занимава само с тези работи.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  8. #8

    Default

    има и в карлово един които си разбира от работата но е малко далечко

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    Само не разбрах гумите на джантите ли са били ? Хубаво е да отидеш да ти ги балансират, но изчакай седмица, защото в момента им е пика на гумаджиите и пада чакане. Иначе балансирането е 2лв. на гума, не давай повече и монтаж демонтаж още 1-2лв. макс 20лв. да дадеш, но ще си сигирен върху какво е стъпила колата ти.
    Nikiboy ти виждал ли си в какво се състои машинното изправяне на джанта, че приказваш глупости. Изправянето с чук е неточно и неправилно!!! Изправянето на машина подава натиск в края на джантата, ти представяш ли си какъв натиск трябва да има тази машина, за да направи осукване в центъра, по тази логика натиска, който оказва колата върху центъра на джантата трябва да я криви като палачинка.

    Гумите бяха на джантите...Баланса ми взимат по 14 лв на гума...поне на 15-ките като слагах зимните гуми...Някакви тежести, които се лепят и са били по-скъпи..Да не са ме изпързаляли нещо?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Гумите бяха на джантите...Баланса ми взимат по 14 лв на гума...поне на 15-ките като слагах зимните гуми...Някакви тежести, които се лепят и са били по-скъпи..Да не са ме изпързаляли нещо?
    демонтаж на зимните,монтаж на летните и баланс на 4те с лепещти тежести 20лв в Перник
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #11
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Гумите бяха на джантите...Баланса ми взимат по 14 лв на гума...поне на 15-ките като слагах зимните гуми...Някакви тежести, които се лепят и са били по-скъпи..Да не са ме изпързаляли нещо?
    Муххахахаха аз за 15 лева си смених гумите и ми ги балансираха. Вярно са стоманение джанти, ама чак пък такива разлики...
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хора на 2 места ( в Люлин преди тунела и в Надежда до Шел на Ломско) ми искаха точно една и съща цена по 10 стотинки на грам тежести...за 4 гуми ми трябваха около 400грама тежести = 40лв + там за монтаж/демонтаж...и то си стават 40 и кусур лева...За стоманени джанти баланс + демонтаж на същите места ми взимат 16лв!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ...за 4 гуми ми трябваха около 400грама тежести
    Джантите ти да не са с квадратна форма, на джанта е нормално да се сложи около 30-40 гр. на теб са сложили яко.
    Миналата събота си сложих летните гуми, та демонтаж на зимните и монтаж на летните гуми, изправяне на 3 джанти машинно и заваряване на едната с аргон, защото беше пукнат борда, балансиране всичко 55лв. като отпред са 14" отзад са 15".

  14. #14
    Запален алфист Eraser's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София Дружба
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хора на 2 места ( в Люлин преди тунела и в Надежда до Шел на Ломско) ми искаха точно една и съща цена по 10 стотинки на грам тежести...за 4 гуми ми трябваха около 400грама тежести = 40лв + там за монтаж/демонтаж...и то си стават 40 и кусур лева...За стоманени джанти баланс + демонтаж на същите места ми взимат 16лв!!
    колега ако си с толкова баланс джантите са ти на кубче, ако искаш драсни л.с ще те пратя при бащами да ти ги изправи ще останеш доволен гаранция.
    Alfa Romeo GTV


  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    МИ колеги и аз така си мислех, че джантата нещо не е в ред Ще ти пиша Eraser
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •