Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Осветление на табло

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Осветление на табло

    Индикатора за температурата на антифриза в долният ляв ъгъл не е осветено добре. Свалял съм таблото сменял съм крушки , проверка с мултицет за наличие на напрежение на крушката долу в дясно - всичко е наред и пак е тъмно долу в дясно. Специално мен мен дразни много.
    Дали няма китайски крушки , че да си купя от тях като най -надеждни??
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Да не ти се е поовъглила крушката и затова да свети по-слабо
    Трябва да я свалиш и да я поразгледаш.

  3. #3
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Крушката / тази долу в ляво я сменям всеки път като сваля таблото с нова и не е потъмняла.Подозирам зацапан световод , ама не съм отварял самото
    табло.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  4. #4
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Уф омръзна ми да смен1м крушки вече. В рамките на месец и половина вече за 5 път го отварям да сменям крушки. Вече чакам да станат поне 2-3 за да го отваря.Ега ти боклуците и руски крушки и уж "западни" все е едно.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #5
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    не разбирам много от тоци ама щом така горят крушките да не би да има проблем някакъв - някъде комшулък да си прави. ако ще и румънски да са не трябва да изгарят толкова лесно
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Мерил съм напражението на зареждане в нормите. Няма други инфвкции по таблото освен тези скапани крушки или по таблото на климатроника. Май е до крушките явно са от най-качествените.
    Понеже взе да ми писва се замислям за следваща стъпка смяна със светодиоди с голям интензитет всеки през резисторче.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7

    Default

    По таблото на климатроника как да стане със светодиоди го има в ланча форума.

    Иначе при мен не е имало проблем с крушките.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #8
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    [quote="ALFA CORSE"]По таблото на климатроника как да стане със светодиоди го има в ланча форума.
    quote]

    Там не гледам много и 1 крушка да свети стига. Ама като ми е изкривено съзнанието и погледа ми е все в температурата на охлаждащата течност.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #9
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Аз пък имам проблем с дисплея за изминтите километри - част от четвъртия разряд ту показва ту губи половината число. Това лятото го правеше и наскоро пак го забелязах. В същото време стрелката на горивото се смъква надолу и ме лъже... от какво може да е това?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Аз пък имам проблем с дисплея за изминтите километри - част от четвъртия разряд ту показва ту губи половината число. Това лятото го правеше и наскоро пак го забелязах. В същото време стрелката на горивото се смъква надолу и ме лъже... от какво може да е това?
    Диплея можеш да го оправиш ако го свалиш и напраскаш контактната повърхност (тя е черна с едно като гума) с графитен контактен спрей

    Стрелката на горивото те лъже заради сондата в резервоара, при италянеца има целите "буркани" със сондата и помпата но пробвай да го купиш без помпа трябва да е доста по евтино
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Има нещо като шина защипана на един широк интерфейс за тези повърхности ли говорим?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Има нещо като шина защипана на един широк интерфейс за тези повърхности ли говорим?
    Да тя е в единия край на дисплея
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    И при мен нивото по стрелката много играе като стане под 1/4. Някой път направо те втрещява като погледнеш и стрелката е най -долу.
    Мамка му днес пък не ми светят бутоните на климатроника.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    И при мен нивото по стрелката много играе като стане под 1/4. Някой път направо те втрещява като погледнеш и стрелката е най -долу.
    Мамка му днес пък не ми светят бутоните на климатроника.
    То стрелките на бензина май така си играят на италянките около 92-3г. На ланчата е същото като останат 20-тина литра и даже присветва лампата при по остър завой.
    А туй с лампите какво да ти кажа италянска му работа на ланчата на климатроника така се скапаха и след обстоен преглед установих че се скапват едни кондензатори за намаляване силата на осветеност естествено защото ме мързеше друго да права ги махнах и сега всичко е екстра, но свети съвсем малко по силно.

  15. #15
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    То стрелките на бензина май така си играят на италянките около 92-3г. На ланчата е същото като останат 20-тина литра и даже присветва лампата при по остър завой.
    quote]
    А при мен като стане 1/2 горивото и започва да се цъкли жълтата лампа за горивото и да досажда.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •