Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Няколко въпроса от нов собственик на 156

  1. #16
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Да споделя:
    Мойта красавица в града (Варна) лятото гори 12,0; зимата - 12,5 - 12,6.
    Извънградско съм я засичал два пъти - 7,5.

    Мотора ми е пълен сток, без газови доработки.

    И защо комби автомат да не гори малко повече...
    Именно
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #17
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колеги, да не забравяме също - стил на каране, екстремно ниските температури последните дни, освен това селеспийд-а е нормално да даде малко по-висок разход...

    пп Честито на гордия собственик! Много безаварийни и доволни километри!!!
    тъй ли!?! аз пък не съм го знаел това. и що селеспийда да дава по голям разход? Мога да ви уверя че моя селеспийд дава по нисък разход от повечето 156-ци в този форум( да не кажа от почти всички) а тези които ме познават знаят как карам. Далеч не съм от хората които държат стрелката под 3500 оборота.
    Всичко е въпрос на консумативи и части с които се поддържа. Припомням вица за клиента, който попитал в един магазин за евтини и качествени стоки. отговорът бил- евтините са в ляво а качествените- в дясно.
    А за зимата си е така. И мойта в студовете вдигна разхода на 12
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Моята в тия студове също харчи 15-16 Carerra 100. Гледахме я на диагностика, сонди, работи, но всичко си показа в нормите. Като изляза на дълъг път разхода пада значително (около 8-9/100). Затова реших, че всичко е ОК и се примирих с разхода. Вече не се и опитвам да го засичам. Лятото в града даваше около 12-13. Сега зимата малко повече.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  4. #19
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    тъй ли!?! аз пък не съм го знаел това. и що селеспийда да дава по голям разход? Мога да ви уверя че моя селеспийд дава по нисък разход от повечето 156-ци в този форум( да не кажа от почти всички) а тези които ме познават знаят как карам. Далеч не съм от хората които държат стрелката под 3500 оборота.
    Всичко е въпрос на консумативи и части с които се поддържа. Припомням вица за клиента, който попитал в един магазин за евтини и качествени стоки. отговорът бил- евтините са в ляво а качествените- в дясно.
    А за зимата си е така. И мойта в студовете вдигна разхода на 12

    Именно де, тез дето си държат оборотомера под 2500 имат висок разход. Под стил на каране се имат предвид още много други неща ...
    Колкото до консумативите - така е и не е така, много е субективно...

    пп Колко по-нисък разход дава твоя селеспийд от простосмъртните ръчки?!?

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    Моята в тия студове също харчи 15-16 Carerra 100. Гледахме я на диагностика, сонди, работи, но всичко си показа в нормите. Като изляза на дълъг път разхода пада значително (около 8-9/100).
    Да ти кажа чесно - 4 коли довляках от Англия, и четирите вървяха повече от моята, като 3 от тях горяха и по малко(едната все пак беше 2.5), а смея да кажа че обгрижвам добре двигателчето си.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Именно де, тез дето си държат оборотомера под 2500 имат висок разход. Под стил на каране се имат предвид още много други неща ...
    Колкото до консумативите - така е и не е така, много е субективно...

    пп Колко по-нисък разход дава твоя селеспийд от простосмъртните ръчки?!?
    11 в софия лятно време. много рядко се качва до 11,5. извънградско е много относително- давала е и 8,5 но е давала и 10. едното е с каране до 130 другото е с над.... да не казвам цифра. смея да кажа че върви доста прилично. пробвал съм я няколко пъти на макс скорост- по показания на километраж(което не е много достоверно) стрелката скача над 230 в добрите и периоди, но това зависи вече от гориво.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #22
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Да ти кажа чесно - 4 коли довляках от Англия, и четирите вървяха повече от моята, като 3 от тях горяха и по малко(едната все пак беше 2.5), а смея да кажа че обгрижвам добре двигателчето си.....
    Тва е щото си обгрижил двигателчето с гЪзова уредба Винаги газта ти преебава работата на мотора на бензин - харчи повече, работи неравномерно и т.н. Аз съм го ял дървото на газта и никога вече няма да сложа газ, ако случайно си купя отново бензинова кола.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Тва е щото си обгрижил двигателчето с гЪзова уредба Винаги газта ти преебава работата на мотора на бензин - харчи повече, работи неравномерно и т.н. Аз съм го ял дървото на газта и никога вече няма да сложа газ, ако случайно си купя отново бензинова кола.
    Ама айде молятисе да не е така......дай ми логично обяснение що става така?
    Може би газовото еку променя таблиците, или намаля компресията или изменя бензиновите времена......може да стане ако не е сложена кадърно, и смуче въздух отнякъде.....иначе че си ял дървото на газ е друг въпрос, газаджията ти го е поднесъл......а не газта......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 21-01-2009 at 15:12.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    11 в софия лятно време. много рядко се качва до 11,5. извънградско е много относително- давала е и 8,5 но е давала и 10. едното е с каране до 130 другото е с над.... да не казвам цифра. смея да кажа че върви доста прилично. пробвал съм я няколко пъти на макс скорост- по показания на километраж(което не е много достоверно) стрелката скача над 230 в добрите и периоди, но това зависи вече от гориво.
    Нали не се опитваш да ме убедиш, че си слязъл под заводските характеристики? ...

  10. #25
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Нали не се опитваш да ме убедиш, че си слязъл под заводските характеристики? ...
    нищо не се опитвам да те убедя колега. факт е! мен също ме учудва ама не показва бедна смес и колата си върви.
    започнах с един чудовищен разход от 14. след смяна ламбда, свещи, филтри, дебитомер стигна до тези цифри. всичко по нея е оригинално т.е точно това което е по книга и е с гарантиран произход. друго обяснение нямам. като че беше качила разхода преди да сменя свещи, но не мога да направя осезателна разлика само от това щото в софия разхода е относителен. Пропуснах да кажа че всичко е сток по нея. Не съм я пипал. И че двигателят и е на реални 70 000.
    Last edited by fiore; 21-01-2009 at 17:44.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #26
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    нищо не се опитвам да те убедя колега. факт е! мен също ме учудва ама не показва бедна смес и колата си върви.
    започнах с един чудовищен разход от 14. след смяна ламбда, свещи, филтри, дебитомер стигна до тези цифри. всичко по нея е оригинално т.е точно това което е по книга и е с гарантиран произход. друго обяснение нямам. като че беше качила разхода преди да сменя свещи, но не мога да направя осезателна разлика само от това щото в софия разхода е относителен. Пропуснах да кажа че всичко е сток по нея. Не съм я пипал. И че двигателят и е на реални 70 000.
    Ок
    Мен градски разход 12/100 ме устройва. По моята съм сменял свещи и дебитомер. Проверявам си от време на време сондата - още е в норми, но хлъцне ли - ще пада...

    Чудех се, на кой колега, в подписа му имаше готина мисъл - "Никой не си купува Алфа, за да я кара бавно!" Ти си бил...

    Аз пък ще допълня:
    "На който му е скъпо, да не си купува Алфа!"
    Сигурно ще чуя приказки по мой адрес, но това е положението...

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    след смяна ламбда, свещи, филтри, дебитомер стигна до тези цифри. всичко по нея е оригинално т.е точно това което е по книга и е с гарантиран произход. друго обяснение нямам. като че беше качила разхода преди да сменя свещи, но не мога да направя осезателна разлика само от това щото в софия разхода е относителен. Пропуснах да кажа че всичко е сток по нея. Не съм я пипал. И че двигателят и е на реални 70 000.[/QUOTE]
    Е да, твоята.... все пак е единствената, за която може би бих сменил моята...
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  13. #28
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ама айде молятисе да не е така......дай ми логично обяснение що става така?
    Може би газовото еку променя таблиците, или намаля компресията или изменя бензиновите времена......може да стане ако не е сложена кадърно, и смуче въздух отнякъде.....иначе че си ял дървото на газ е друг въпрос, газаджията ти го е поднесъл......а не газта......
    Например, че от газта ти се преебават инжекторите и в един момент вече не може да се чистят повече. Не знам някой, който кара на пропан-бутан да няма проблеми с работата на мотора на бензин
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Например, че от газта ти се преебават инжекторите и в един момент вече не може да се чистят повече. Не знам някой, който кара на пропан-бутан да няма проблеми с работата на мотора на бензин
    Аз - както си вървеше на бензин преди газта, така си върви и сега.....
    Инжекторите може и да се затлачват, но това не е мигновенен процес, с малко грижи това може да се разточи на 60-100 хиляди км.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Аз - както си вървеше на бензин преди газта, така си върви и сега.....
    Инжекторите може и да се затлачват, но това не е мигновенен процес, с малко грижи това може да се разточи на 60-100 хиляди км.....
    Не се тревожи. Струват само по 100 лв. бройката.
    Вече си им избил парите. Като не може повече да се почистват - купуваш нови. Кво толкова...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •