Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 77

Thread: каква да е 147/156?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default каква да е 147/156?

    Колеги продадох типото и в момента съм в размисъл, бих искал да ми помогнете, четох доста за потдръжка ,цени и т.н. на тези два модела но ми се ще да получа мнение от 1 ръка. Какво ще ми препоръчате 147 или 156 и бензин или дизел като специално за бензиновите съм се насочил към 2.0 или 1.6 120к.с. при 147, а за дизела 2.4JTD -156 1.9-147. Интересуваме как се държат тези модели като цяло , кой са им слабите места,как е вървенето, разхода, 2.0 подлежи ли на доработки(в смисъл без смяна на бутала и т.н.)и какъв би бил резултата. Мисълта ми е ако взема дизел да сложа и чип знам че вдига около 30% к.с. но какъв е реалния ефект?
    FIAT TIPO 2.0i.e.
    www.stzcarfans.com/forum

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    156-ци има на всеки светофар по 2 останалите подробности лично мен не ме вълнуват. Другите да кажат.

    пп. Ако е някоя много наточена 156 е друга бира ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Зависи къде смяташ да я караш. Ако ти трябва градска кола- 147 е добър избор. Ако ти трябва за каране извън града и по завои- 156. 147 е по нестабилна от 156 при по високи скорости и в завои. Казвам го от опит.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Между 156 и 147 и аз се двоумих, избрах 156 и не съжалявам. 147 ми идва мъничка, не че 156 е много голяма, но има багажно пространство, с което 147 не може да се похвали.
    За избора на двигател мога да ти кажа защо избрах този с който съм (2.4JTD). За бензиновите мотори 1.6 е слаб и за двете коли (156 и 147), а 2.0 е с разход, който не мога да си позволя. Като среден вариант е 1.8, при него разхода е по-приемлив но и 'конете' са по-малко. За дизелите: 1.9JTD най-силната му страна е разхода, но като динамика ... без чипче не си струва. За това избрах 2.4 JTD! Не крия че и той си има минуси - това е голямото тегло и по-скъпата подръжка сравнение с бензиновите двигатели.
    Дано да съм ти помогнал
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    1.9JTD най-силната му страна е разхода, но като динамика ... без чипче не си струва. За това избрах 2.4 JTD!
    Май не си карал 16 волтовия JTD на 1.9 и затова така говориш
    И без чип ще бие твоята

    Колега,
    каквато кола ти харесва, такава си вземи Когато избирах моята имаше 2 една до друга. Погледът ми се спря на тази и повече не исках да гледам другата така, че сърцето каквото каже

  6. #6
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Май не си карал 16 волтовия JTD на 1.9 и затова така говориш
    И без чип ще бие твоята ...
    Аз съм сравнявал 147 и 156, които са близки по години. А ако говорим за 1.9 и 2.4 2007г малкия двигател печели единстено, че "конете" са му под прага и не се плаща допълнително както при 2.4.
    А иначе за това, че сърцето избира... си прав. Когато си купувах кола имах 12 обяви които бях харесал и посетих. Докато въртях видях сегашната ми и повече никоя друга не ме интересуваше...
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Post

    Quote Originally Posted by code View Post
    156-ци има на всеки светофар по 2 останалите подробности лично мен не ме вълнуват. Другите да кажат.

    пп. Ако е някоя много наточена 156 е друга бира ..
    А 166 има по една на всеки светофар.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    156 наистина има много, повечето изглеждат като стари кошници, колегите да не се обиждат. мисля че времто на 156-ците изтича и затова ги напълниха по българските автокъщи. според мен минуса на 147 е само багажника, който е най-малкия който съм виждал. но като не ти трябва да пренасяш къща, за какво ти е. иначе дизайна, комфорта, стабилността и пъргавината са по-добри от 156 100%. може би маневреността също е проблем при 147?!?!
    помисли между 166! и 147, фейслифт 156 също е вариант, но ти си знаеш
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  9. #9
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Нема а плюете 156-ците, ей! Вярно е, че повечето 156-ци изглеждат като стари кошници щот ги взимат от автоморги и после ги пробутват за по 4-5 хиляди лева. А собственикът получава микроинфаркт като разбере колко пари трябва да вкара за да я стегне (това обикновено го разбира след като се е набутал).
    Ама пък има и гледани колици. Ето тази например (хваля си я щото е моята и я продавам ) : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30165
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  10. #10
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    156 наистина има много, повечето изглеждат като стари кошници, колегите да не се обиждат. мисля че времто на 156-ците изтича и затова ги напълниха по българските автокъщи. според мен минуса на 147 е само багажника, който е най-малкия който съм виждал. но като не ти трябва да пренасяш къща, за какво ти е. иначе дизайна, комфорта, стабилността и пъргавината са по-добри от 156 100%. може би маневреността също е проблем при 147?!?!
    помисли между 166! и 147, фейслифт 156 също е вариант, но ти си знаеш
    Как е възможно да се сравнява 166 и 147. Аз за разлика от теб "другарю" няма да коментирам другите модели. Всеки от тях си има своите предимства и недостатъци. На кой времето изтича незнам ама май нечий мозък е изтекъл някога някъде. Ти изобщо имаш ли представа какво е общото между 166 и 147. Като между пинчер и ротвайлер. "Да ме извиняяяват колегите амаааа" С поста си заедно две кръгчета около бургаската гара.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #11
    започва да се пристрастява kolov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    43

    Default

    Зависи, колко е градското и извънградското, което навърташ и с какви компромиси си готов да живееш. Преди време карах голяма кола и ми беше супер некомфортно, като дойде време за много маневри и лутане в малките улички. Взех си по-малка .. за града е екстра, но като тръгна някъде извънградско ми се отщява да пътувам. Струята от всеки ТИР ме люшка и колата едва се одържа с висока скорост. Не съм имал възможност да се возя или да карам 147, но ако пътното и поведение е съизмеримо с другите от този клас .. бих предпочел дискомфорта в градски условия и спокойствието по време на дълъг път с висока скорост. Колкото до обема на багажния отсег .. пак зависи .. на 156 е видимо по-голям, но в хечбек съм побирал цяло бюро, креват /персон и половина/ и все обемни вещи.
    "Не искам да съдя, за да не бъда съден, защото съм грешен!"

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Как е възможно да се сравнява 166 и 147. Аз за разлика от теб "другарю" няма да коментирам другите модели. Всеки от тях си има своите предимства и недостатъци. На кой времето изтича незнам ама май нечий мозък е изтекъл някога някъде. Ти изобщо имаш ли представа какво е общото между 166 и 147. Като между пинчер и ротвайлер. "Да ме извиняяяват колегите амаааа" С поста си заедно две кръгчета около бургаската гара.
    нещо не четеш правилно! знам ли, може да не можеш!

    къде видя да сравнявам 166 със 147 незнам, просто го препоръчвам на човека. имам си мнение и си го изкзвам. все пак за това е форума, нали бе? 6 месеца бая Алфи изгледах. а тая 156 въобще да не ми я хвалите, вече да отива в раздел "Класики" или нещо подобно. за един багажник повече нема смисъл! незнам защо всички който са си купили 156, си мислят че е кой знае какво, особено пък "спортен седан"
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by soulkeeper View Post
    Колеги продадох типото и в момента съм в размисъл, бих искал да ми помогнете, четох доста за потдръжка ,цени и т.н. на тези два модела но ми се ще да получа мнение от 1 ръка. Какво ще ми препоръчате 147 или 156 и бензин или дизел като специално за бензиновите съм се насочил към 2.0 или 1.6 120к.с. при 147, а за дизела 2.4JTD -156 1.9-147. Интересуваме как се държат тези модели като цяло , кой са им слабите места,как е вървенето, разхода, 2.0 подлежи ли на доработки(в смисъл без смяна на бутала и т.н.)и какъв би бил резултата. Мисълта ми е ако взема дизел да сложа и чип знам че вдига около 30% к.с. но какъв е реалния ефект?
    Колите са почти еднакви като мотори,окачване и поддръжка така че там не се различват 156 се произвежда от 1997 а 147 от 2001 вземай която ти хареса и ти допада.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    За двигателите въпроса е изяснен.
    За екстериор и интериор решението е твое.
    ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ИМА НЯКАКЪВ КОМПРОМИС ОТ ТВОЯ СТРАНА
    Хората отдавна са казали : " Жена и кола се вземат с късмет. Като видиш че не се чувстваш добре и двете подлежат на смяна! "

    Късмет и успех !
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #15
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Ако е за града,156-цата има много голям радиус на завиване,трудно се маневрира в тясни улици,от опит казвам.И за в града съм с Пунто и сити-режим.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •