Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: не пали.. не е от имобилайзера...

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default не пали.. не е от имобилайзера...

    ...досега не е имала снимптоми за непалене .......... разчита си ключа, изгасва си лампата (жълтата) за имобилайзера, но не пали! Не чувам помпата да заработва като дам контакт, то въздушната клапа така стърже ,че немога да преценя дали работи или не ... !

    Кой може да ми помогне за решаването на проблема! Дайте идеи, че пущината ми трябва (все още)! Благодаря предварително

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    ...досега не е имала снимптоми за непалене .......... разчита си ключа, изгасва си лампата (жълтата) за имобилайзера, но не пали! Не чувам помпата да заработва като дам контакт, то въздушната клапа така стърже ,че немога да преценя дали работи или не ... !

    Кой може да ми помогне за решаването на проблема! Дайте идеи, че пущината ми трябва (все още)! Благодаря предварително
    Ами щом не чуваш помпата... Ако искаш извади маркуча на горивото или развии тапата на рейката и натисни вентилчето с нещо да изтече каквото има вътре и после както е натиснато някой да даде контакт за малко да видиш дали ще ти умие очите. Ако няма никой значи... помпа брато или проблем с тока до помпата. Бушона може да провериш. Бутона под седалката може да натиснеш да рестартираш.

    Пробвай

    Ако бушона е на ред и бутона си натиснал хващай един мултицет, свали задната седалка, капака на помпата и измери дали отива напрежение на помпата като дадеш на контакт.
    Last edited by oem; 17-01-2009 at 10:01.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами щом не чуваш помпата... Ако искаш извади маркуча на горивото или развии тапата на рейката и натисни вентилчето с нещо да изтече каквото има вътре и после както е натиснато някой да даде контакт за малко да видиш дали ще ти умие очите. Ако няма никой значи... помпа брато или проблем с тока до помпата. Бушона може да провериш. Бутона под седалката може да натиснеш да рестартираш.

    Пробвай

    Ако бушона е на ред и бутона си натиснал хващай един мултицет, свали задната седалка, капака на помпата и измери дали отива напрежение на помпата като дадеш на контакт.
    Ако ти кажа че ми пишеш на японски ... а къде е тоя бутон под седалката ... и какво рестартира .... !?!?!? кой бушон ... къде се намира ... предполагам не е от тези под волана !?

  4. #4
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Можа да се е скапал стартера. Ако не чуваш как бобината сработва и задейства бендикса (свали джамовете, дай на контакт, врътни и тогава). Също така ако няма моментно замрежване на светлинната индикация по таблото, когато въртиш става ясно, че ток така и не стига до въпросната бобина. Тоест - ремонт на стартер.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  5. #5
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    не е стартер - бендикса е нов ......... има замрежване на светлинната индикация(ако това е правилния израз) ....... ........
    направих процедурата, описана от "оеm" свалих седалките, махнах капака, измерих буксата с мултицет и .... има напрежение, но помпата не се чува да работи при врътване на ключа!
    Та сега въпроса, колко пари е нова помпа, старата може ли да се ремонтира или заминава на боклука!?
    Ще я дърпаме на сервиз в понеделник и да се надявам ,че ще се размина с бушон
    По принцип сам с газов инжекцион(от българския), има ли някакъв начин да я пробвам да запали на газ ,че превключването е автоматично ....!?
    За какъв бутон под седалката иде реч(нали шофьорската) ....гледах там има нещо подобно на бутон,но като го натискам не усещам да е като бутон(ако някой ме разбра) !?
    Last edited by slav40; 17-01-2009 at 13:32.

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бутона е точно под шофюрската седалка. В средата под оная ти работа. Монтиран е на пода. Само го натисни веднъж. Бушона на помпата е точно до акомулатора. Първо провери него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    бушоните до акумулатора са здрави всичките! даже има някакви релета там под едно капаче - отгоре, на което пише за горивна помна АС/комп ........размених ги с риск да еб... мам..та на нещо си ,но нямаше ефект ...

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    бушоните до акумулатора са здрави всичките! даже има някакви релета там под едно капаче - отгоре, на което пише за горивна помна АС/комп ........размених ги с риск да еб... мам..та на нещо си ,но нямаше ефект ...
    Махай задната седалка и облегалка. Ще видиш едн черен капак с 4 болта. Развиваш ги и махаш капака. Ще видиш една букса включена към помпата. Вадиш я от нея. Вземаш мултицет, даваш на контакт и мериш на буксата идва ли ток. Ако идва ток вадиш помпата и отиваш на ремонт. Тези помпи се ремонтират, стига да намериш майстор.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Преди да разглобиш колата купи един флакон стартова газ и виж дали ще запали.Ако запали тогава вади помпа.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Преди да разглобиш колата купи един флакон стартова газ и виж дали ще запали.Ако запали тогава вади помпа.
    Да, да глупости. Докато го намери тоя флакон ще разглоби колата.

    Колега! Седалката се държи на два шестограма в долната си предна част и се издърпва към предницата на колата. Облегалката също в долната си част е на два шестограма и се дърпа на горе (закачена е на едни куки). Избиваш щипките на ски капака дето е зад подлакътника и имаш място да махнеш капака на помпата. Нататъка ти обесних. Измери дали отива ток на помпата. Това е най-важното и не се занимавай с други гадания колега!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Колега не ми обяснявай дали са глупости, леко с изказванията.Стартова газ има във всяка бензиностанция.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Колега не ми обяснявай дали са глупости, леко с изказванията.Стартова газ има във всяка бензиностанция.
    А ми ако пукне в всмукателните колектори и то по силно кво пайм.
    Славчо помпата е към 320лв на бош и 280 някаква друга марка нешо такова.
    А по принцип изведнъж ли умря или ти правеше парчета от време на време.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако стане така или така пращаме човека на сервиз и се закрива темата.Ако изпълни инструкцията на етикета не би трябвало да има проблем.Освен ако не му е духнал мотора съвсем.А вие му сменихте помпата без да е сигурно че е тя.За пример, моята не се чува като дадеш на контакт но колата е пушка.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    А ми ако пукне в всмукателните колектори и то по силно кво пайм.
    Славчо помпата е към 320лв на бош и 280 някаква друга марка нешо такова.
    А по принцип изведнъж ли умря или ти правеше парчета от време на време.
    изведнъж умря .......... вчера си карах - тая сутрин няма никой
    по принцип ми е прекасвала 2-3 пати ,но само като я карам на газ , на бенз не ми е правила проблеми
    седалката я свалих на буксата стига ток, но помпата не жужи като дам на стартер ......... .......

  15. #15
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Ако стане така или така пращаме човека на сервиз и се закрива темата.Ако изпълни инструкцията на етикета не би трябвало да има проблем.Освен ако не му е духнал мотора съвсем.А вие му сменихте помпата без да е сигурно че е тя.За пример, моята не се чува като дадеш на контакт но колата е пушка.
    от къде стигна до извода ,че може да е духнал мотора ....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •