Results 1 to 10 of 10

Thread: Електрическо отваряне на багажник?

  1. #1

    Default Електрическо отваряне на багажник?

    Има ли някой идея дали е възможно и дали се продава машинка, която може да отключва багажника на 156? Ще е още по-яко ако отваря капака, но нека не мечтаем много.

    Това ми е нужно, за да мога да си отключвам багажника от дистанционното на алармата.

    Ако някой има идея от къде мога да се сдобия с подобно нещо, нека пише.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2
    започва да се пристрастява gundiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Default

    ехх как ми се иска и на мен ! сигурно може да се направи но чак да си го вземеш от магазина готово

  3. #3
    пристрастен KLM's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    76

    Default

    Ами,моя багажник се отваря така фабрично от което следва ,че би трябвало джаджата да се продава като резервна част.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '2003
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm '2008

  4. #4
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Всеки колега,който монтира аларми може да го направи с универсална машинка за централно заключване.

    Не може да го отключва и заключва,само го отваря - такъв е оригиналния механизъм.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Всеки колега,който монтира аларми може да го направи с универсална машинка за централно заключване.

    Не може да го отключва и заключва,само го отваря - такъв е оригиналния механизъм.
    Точно така колега! Аз си направих така моя! Сваля се кората на капака от вътре... сваля се ключалката и с частите, които вървят комплект с обикновенна китайска машинка за централно заключване от 5 лева цялото упражнение става точно за 15-20 минути... после си прекарвате кабели до алармата, едно реленце, може и едно бушонче за всеки случай и пей сърце..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  6. #6
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    С универсална машинка за централно заключване няма да стане май, щото е слаба. Аз мисля, че става с джаджата от 155-ца. От един сервиз за аларми ми казаха, че това е начина. Купувам си от някъде таа джаджа и ми я монтират, щото и аз имам такава функция на алармата. Все се каня да го направя, ама пусто време не остава. Ако някой го направи преди мене нека сподели!!!

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    103

    Default 1

    моита е така колега и става с наи обикновенна машинка,аз съм с такава и до сега нямам никакъв проблем,и е много по удобно да си я отваряш от дистанционното

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    На 156 ФЛ багажника се отключва от дистанционното на ключа и няма ключалка зад емблемата. Защо просто не си купите машинка от ФЛ и готово.
    Аз се чудя колко $$$ ще излезе да се сложи машинка, която да го отваря и затваря автоматично?!
    П.С. А пък тия талянци заради пустата красота са пропуснали да сложат механичен бутон за отваряне на багажника. Вече 2 пъти си слагам ключа в багажника, затварям и... здравей г-н ключар, е ти тука едни 50 кинта.

  9. #9
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    С универсална машинка за централно заключване няма да стане май, щото е слаба. Аз мисля, че става с джаджата от 155-ца. От един сервиз за аларми ми казаха, че това е начина. Купувам си от някъде таа джаджа и ми я монтират, щото и аз имам такава функция на алармата. Все се каня да го направя, ама пусто време не остава. Ако някой го направи преди мене нека сподели!!!
    Няма какво да споделяме,колега.Става с обикновена(китайска,дубайска и т.н.)машинка.Правил съм го на всякакви коли.
    Виж в профила ми с какво се занимавам.Само дето на мойта няма кой да ми плати да си го направя...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #10

    Default

    Готово. Верно че ставало с китайска машинка, само дето взех тайванска. И място подходящо си има и монтажа не е никак сложен. Окабеляването ми отне повече време от самия монтаж.
    Работи много добре, и с лоста става, и с ключ и с копчето вече. Сега ако го направя да се отваря сам ще е супер
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •