Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Тракшън + ABS + Удивителен - що е то?

  1. #31
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Не нямат Емо... взели са някакъв от някъде си.. сложили са го но проблема е останал и са го махнали. Моя си ми го връчиха в ръцете. Сега карам без датчик.

  2. #32
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Не нямат Емо... взели са някакъв от някъде си.. сложили са го но проблема е останал и са го махнали. Моя си ми го връчиха в ръцете. Сега карам без датчик.
    Аха .. кофти работа Доколкото знам от Пинко този във Ванто е много добър , дано помогне
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #33
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    айде и аз тука стискам палци
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #34
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аха .. кофти работа Доколкото знам от Пинко този във Ванто е много добър , дано помогне
    Абе той е добър, ама е много трудно да помогнеш след като някой е осрал работата. Тия в Италсервиз са срязали жиците на датчика и сега тлябва да се слага нов, въпреки че старият вероятно си е ОК. Такива направо да хванеш да млатиш по "умните глави"!

    Сега без тоя датчик не може да се направи нито диагностика, нито нищо. Дори не може да се разбере какъв е истинския проблем!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #35
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Тракшън + ABS + Удивителен - що е то?
    АБС-а и удивителната индикират проблем в спирачната система, но той може да е всякакъв, включително и механичен. Дори може да е проблем с някоя от помпите на съединителя, които ползват спирачната течност и ако изпуснат отнякъде, пада нивото на спирачната течност, а оттам - светят лампи.

    Доколкото знам, лампата на тракшън контрола може да светне ако задните колела по някаква причина не се въртят - например при замръзнала ръчна спирачка. Другият вариант е, да свети заради показанията на датчиците за АБС-а, защото тя също ги ползва.

    Това означава, че най-вероятно става дума за проблем в спирачната система, който може и да е елементарен.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #36
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Днес отидох във Ванто но без датчика диагностика не може да се направи така че от тази тема: http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...F7%E0%F1%F2%E8 отидох до Елин Пелин и от колегата Сотир (супер готин човек) купих въпросният датчик на цена от 60 лева. Нов е 230 лева + 20 дни доставка...
    След малко ще сложа датчика и да видиме.

    П.П.
    Някой знае ли дали на края самият датчик трябва да има 3 ресни тъй като този който купих няма и е гладък а моят старият е със 3 реснички с края все едно е опирало нещо.

  7. #37
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Колата е в Итал Сервиз от вчера - според тях проблема идва от постъпващи към компютъра некоректни данни от датчика на ABS-a.
    Нов около 300лв, втора ръка около 100лв.
    Чакам да го сменят за да се разбере наистина ли той е причината за светещите лампи...
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    И ако не е от него, кво праим? 300 лв + труд - на вятъра? Малко странен начин за откриване на причината...
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    ...Това със смяната на нещо, за да се види дали е от него, ми напомня на начина на действие в един "официален" сервиз, където навремето отидох като имах Ауди. Смениха ми датчик на Хоул - 600 лв. Проблемът си остана. "Ами значи е делко" - още 600 лв. Проблемът пак остана. "Ааа, значи е бензинова помпа" - 900 лв... И така, изръсих се ~ 2300 лв за кола, която съм купил за 7000 лв. Но най-интересното знаеш ли кое е? Проблемът пак остана.
    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    ... и как след като са ми сменили датчика с друг как проблема оставал и как трябвало да ми сменят и компютъра че можело и да се оправи разбираш ли...
    Искаше ми се да това да не се случва, но уви! Явно повечето "майстори" действат по този начин.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #38
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    ...отидох до Елин Пелин и от колегата Сотир (супер готин човек) купих въпросният датчик на цена от 60 лева. Нов е 230 лева + 20 дни доставка...
    След малко ще сложа датчика и да видиме...
    Най-после позитивно развитие! Успех!

    Баси, с такава тема във форума не ми трябват никви сериали
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #39
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Темата трябва да се казва - "По мъките на един алфист"
    Така - сложихме датчика и... край... проблема го нема!
    Така че искам да благодаря на Ники за съдействието с намирането на датчика и на Коки за напъствията.
    Евала на такива хора!

  10. #40
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    колега май не четеш какво ти писах за датчика че от там идва проблема важното е че си оправил нещата

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •