Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Замръзнала нафта

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    ...... замръзна обикновена ли е или Алпин дизел?
    Alpin!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Че що се чудите? Преди година- две имаше проба от 15 произволни бензиностанции, на нафта. Най- хубавата замръзнала при -19 и не е била от големите вериги... За какво говорим?!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #18
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    OMV продава всичко друго но не и хубава нафта.Не си мислете , че големите вериги имат качествени горива.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  4. #19
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Че що се чудите? Преди година- две имаше проба от 15 произволни бензиностанции, на нафта. Най- хубавата замръзнала при -19 и не е била от големите вериги... За какво говорим?!
    Ако не се лъжа, бяха казали, че при тези тестове пробата на Еко била замръзнала при най-висока температура в сравнение с останалите (-14, -15 ми се върти в главата), но въпреки това до момента никой не е чувал за реален случай на замръзнала тяхна нафта в автомобил. Аз също сипвам от еко елда и досега не съм имал случай да не запали или да замръзне по време на лютите Варненски зими, но то и зимата ни е сравнително топличка, така че не е критерий
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #20
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Наложи ми се да пътувам до Варна на 11 и 12 този месец, пътувах рано сутринта и късно вечерта, на места термометъра на колата показваше - 14 градуса ... около Севлиево, Български извор и виадуктите на Витиня. Не съм имал проблеми, карах на автопилот със 140 км/час. Винаги зареждам Super Diesel Лукойл.
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #21

    Default

    Какво да ви кажа...може и да е внушение.Но заредих преди час, 40 литра на Еко Елда,и може и да си внушавам но като че ли автомобила се държи по-различен начин.Тоест по-добре.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22

    Default

    момчета ас преди 2 години карах камион мерцедес 709 и имах случеи на замразване на нафтата и то пак от ''омв'' как мойе на -10...-11 градуса нафтата да става на каша и да се мандахерцат и бучки от парафин с голимина 2-2 сантима във резервоара.такова нешто до тогава не бях виждал но и това го видях.наляхме му малко бензин загряхме резервоара и филтара сас вряла вода и чак като минах 50-60километра камиона се оправи и заработи нормално.и това ми било нафта,нафта ама друг път по скоро парафин сас нафта!
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  8. #23
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Какво да ви кажа...може и да е внушение.Но заредих преди час, 40 литра на Еко Елда,и може и да си внушавам но като че ли автомобила се държи по-различен начин.Тоест по-добре.
    ами колега и аз мисля да заредя един резовоар от ЕКО ама сподели какво точно е разликата, за да знам какво да очаквам
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ами колега и аз мисля да заредя един резовоар от ЕКО ама сподели какво точно е разликата, за да знам какво да очаквам
    Незнам как точно да го опиша.
    Амии понеже мястото където ще ми е бъдещият дом е на 20 километра от София и пътувам средно четири пъти до там и обратно по международният път за Калотина.Винаги настъпвам педала до край.И може би за месец за тези две 166-ци имам някакво изградено поведение на пътя.136-та съм я оставил от известно време и карам предимно 140-та.Когато бе малко по-топло /от тази/нощ,палеше без проблем.Но някак не ми доставяше пълно удоволствие като от 156-та.Моята къща се намира на стръмен наклон.На съпругата ми 145-та тръгва без проблем,156-та също.На тази все едно не и достигаше мощност.Днес след случката,пак я настъпих по пътя и се усещаше че нещо спира автомобила.В София източих останалата нафта,заредих на Еко-то на бул.Европа.Сипах и добавка защото се наплаших сериозно.Останах там близо 20 минути.Запали много мазно!Двигателят като че ли не "тракаше" толкова.Осезаемо поемаше по-добре на 2-та и 3-та.Доста голяма разлика на международният път от към достигане на определена скорост,както и изкачване на байра. Осъзнавам че всичко това може да е плод на моето въображение.

    П.П надявам се да не е така
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Стига бе не е плод на ничия фантазия ! Ти си осещаш и познаваш колата значи е така ! Не знам за нафтата , но аз си сипвам ОМВ 100 октана и съм доволен за сега дано и така да си остана !!!

  11. #26
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Колега, Линкестис, сериозен автопарк!!!
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #27
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колега, Линкестис, сериозен автопарк!!!
    Липсва му само бензиновата 166 нали
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #28

    Default

    Ако взема и бензинова нали се сещате жената къде ще ме прати да живея
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Какво да ви кажа...може и да е внушение.Но заредих преди час, 40 литра на Еко Елда,и може и да си внушавам но като че ли автомобила се държи по-различен начин.Тоест по-добре.
    Не си внушаваш, така е. Като свикнеш с автомобила, минимална промяна в звука ти прави впечатление. Тази разлика съм я виждал при бензините (щото това ми е първият дизел) и то пак при Еко.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #30
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Alpin!
    Не случайно питам, защото и други хора са се оплаквали, че именно Алпинът замръзва.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •